Články k tématu: Austrálie

Austrálie poslala na Ukrajinu desítky obrněných vozidel

08.04. 08:17

Austrálie dnes odeslala na Ukrajinu 20 obrněných vozidel Bushmaster. Stalo se tak více než týden poté, co o dodávku 11tunových víceúčelových transportérů výslovně požádal při svém projevu před australským parlamentem ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Informovala o tom agentura DPA.

Austrálie uvalí finanční a cestovní sankce na dalších 67 Rusů

07.04. 11:34

Austrálie uvalí finanční a cestovní sankce na dalších 67 ruských občanů v souvislosti s invazí Ruska na Ukrajinu. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na australskou ministryni zahraničí Marise Payneovou. Celkový počet lidí a podniků podléhajících sankcím tak podle Payneové vzroste…

USA, Británie a Austrálie budou spolupracovat na vývoji hypersonických střel

05.04. 21:29

Británie, Spojené státy a Austrálie se dnes dohodly na spolupráci v oblasti hypersonických zbraní a schopností elektronického boje. Po jednání lídrů zmíněných zemí to oznámila kancelář britského premiéra Borise Johnsona, píše agentura Reuters. Británie, USA a Austrálie loni v září uzavřely nový…

Austrálie zavedla sankce vůči Lukašenkovi a ruským tvůrcům propagandy

25.03. 00:57

Australská vláda zavedla sankce vůči běloruskému vůdci Alexandru Lukašenkovi a členům jeho rodiny a 22 ruským tvůrcům propagandy. Důvodem je jejich podíl na ruské invazi na Ukrajinu, napsala agentura Reuters.

Japonsko a Austrálie oznámily další protiruské sankce

18.03. 08:32

Japonsko a Austrálie dnes oznámily další protiruské sankce vyvolané invazí Moskvy na Ukrajinu. Tokio bude penalizovat další osoby a organizace, například představitele ministerstva obrany a státního vývozce zbraní Rosoboronexport.

Austrálie kvůli povodním vyhlásí nouzový stav

09.03. 08:44

Austrálie v souvislosti se silnými lijáky a následnými záplavami vyhlásí stav nouze. Oznámil to dnes tamní premiér Scott Morrison. Opatření pomůže úřadům zajistit pomoc a potřebné zásoby pro nejhůře zasažené oblasti na východě země, píše agentura Reuters.

Sydney ohrožují záplavy, tisíce lidí byly vyzvány k evakuaci

08.03. 10:39

Tisíce obyvatel největšího australského města Sydney byly vyzvány k evakuaci kvůli silným lijákům a nebezpečí záplav, které sužují východní pobřeží Austrálie. Povodně si za posledních 14 dní ve státech Nový Jižní Wales a Queensland vyžádaly už 20 obětí, informovala dnes agentura Reuters.

Záplavy v Austrálii mají už 17 obětí, Sydney se připravuje na další silné deště

06.03. 10:05

Na nejlidnatější australské město Sydney, které se v posledních dnech potýká s nebývale silnými dešti a záplavami, se ženou další bouře, které opět mohou zvednout hladiny řek. Varovala před tím místní meteorologická služba, podle níž je situace nebezpečná, jelikož je nyní půda nasycená vodou, a…

Austrálie po téměř dvouleté izolaci kvůli pandemii opět otevřela hranice

21.02. 08:16

Austrálie dnes téměř po dvou letech plně otevřela hranice uzavřené kvůli pandemii covidu-19. Do země nyní mohou všichni zahraniční cestovatelé s dokončeným očkováním, napsala agentura Reuters. Australská vláda si od kroku mimo jiné slibuje oživení cestovního ruchu, díky zrušení opatření se také…

U pobřeží australského Sydney žralok zabil člověka

16.02. 11:33

Žralok dnes zabil plavce u pobřeží největšího australského města Sydney. Informovala o tom agentura Reuters. Podle místních médií je to první smrtící útok žraloka v Sydney od roku 1963.

Austrálie evakuovala své velvyslanectví v Kyjevě, misi přesouvá do Lvova

13.02. 07:47

Austrálie dočasně přerušila činnost svého velvyslanectví v Kyjevě a evakuovala z ukrajinské metropole své diplomaty. Svou misi hodlá přemístit do Lvova na západě Ukrajiny. Rozhodnutí australské ministerstvo zahraničí zdůvodnilo zhoršenou bezpečnostní situací způsobenou hromaděním ruských vojáků u…

V Austrálii bude považováno očkování za ukončené po třetí dávce

11.02. 08:30

Austrálie bude u svých občanů uznávat očkování za ukončené až potřetí dávce. Turistů se to netýká, těm budou pro vstup do země nadále stačit dvě očkovací dávky. Rozhodla o tom australská vláda, která se řídí doporučením odborníků.

Austrálie otevře hranice zahraničním turistům

07.02. 08:09

Téměř dva roky od uzavření Austrálie kvůli koronavirové pandemii budou moci od 21. února dvakrát očkovaní turisté z celého světa opět přicestovat do země. Oznámil to dnes australský premiér Scott Morrison.

Kvůli záplavám je v Austrálii pod vodou páteřní dálnice, zásobování vázne

04.02. 21:58

Kvůli vytrvalým dešťům a záplavám jsou v Austrálii pod vodou dlouhé úseky páteřní dálnice, která spojuje sever a jih kontinentu, což prakticky zastavilo dálkovou dopravu. Na některých místech vázne zásobování, protože objížďky jsou dlouhé i několik tisíc kilometrů, informovala stanice ABC.

Austrálie zaznamenala nejvyšší denní nárůst počtu úmrtí pacientů s koronavirem

18.01. 08:06

V Austrálii za poslední den zemřelo 74 lidí nakažených koronavirem, nejvíce od začátku pandemie, informuje dnes agentura Reuters. V zemi se rozšířila vysoce nakažlivá varianta koronaviru omikron, kvůli které potřebuje nemocniční péči nebývale velký počet lidí.

Počet covidových infekcí překonal v Austrálii další rekord, příčinou je omikron

13.01. 09:17

Austrálie dnes hlásí dosud rekordních více než 147.000 nových případů koronavirové nákazy. Prudké šíření varianty omikron rovněž zvyšuje počty hospitalizovaných, informovala agentura Reuters. Australské úřady jsou přitom nuceny uvolňovat karanténní opatření pro stále více skupin pracovníků, protože…

V Austrálii za den přibylo přes 90.000 nákaz koronavirem

11.01. 13:51

Austrálie za posledních 24 hodin zaznamenala více než 90.000 nových případů nákazy koronavirem. Informovala o tom dnes australská stanice ABC. Země, která má zhruba 2,5krát víc obyvatel než Česká republika, v současné době bojuje se šířením vysoce nakažlivé koronavirové varianty omikron. Stoupající…

Austrálie od počátku epidemie registruje přes milion nakažených

10.01. 08:02

Austrálie od počátku epidemie covidu-19 zaregistrovala přes milion případů nákazy koronavirem. Více než polovinu z nich laboratoře v zemi, kde se rychle šíří varianta omikron, potvrdily za poslední týden, napsala agentura Reuters.

Djokovič čeká na soud, každá strana bude mít dvě hodiny na obhajobu

09.01. 11:50

Pondělní soud rozhodne o tom, zda první tenista světa Novak Djokovič dostane možnost obhajovat titul na grandslamovém Australian Open, nebo odcestuje domů, tak jako musela odletět česká hráčka Renata Voráčová. Jádrem sporu je oprávněnost zrušení Djokovičových víz. Srbský tenista původně dostal pro…

Austrálie ohlásila poprvé více než 100.000 pozitivních testů za den

08.01. 16:00

Austrálie poprvé ohlásila za jeden den více než 100.000 pozitivních testů na virus SARS-CoV-2. Do údaje však byly zahrnuty také výsledky dřívějších domácích testů, upozornila agentura Bloomberg. Pozitivní test na virus měl také australský ministr financí Josh Frydenberg.

Djokovič podle právníků dostal výjimku pro grandslam díky prodělání koronaviru

Aktualizovali jsme 8.1.2022, 11:41, 08.01. 09:50

Světová jednička Novak Djokovič dostal výjimku k účasti na Australian Open na základě prosincového prodělání koronaviru. V soudních dokumentech to uvedli jeho právníci s tím, že srbský tenista od australských úřadů dostal také písemné povolení ke vstupu od Austrálie.

V Austrálii za poslední den přibylo rekordních 72.392 nákaz koronavirem

06.01. 11:18

Austrálie dnes zaznamenala další rekordní přírůstek nákaz koronavirem; za posledních 24 hodin přibylo v zemi s necelými 26 miliony obyvatel nejméně 72.392 případů infekce. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž číslo není konečné, protože některé australské státy ještě nejnovější statistické…

Austrálie třetí den v řadě eviduje rekordní přírůstek nakažených

05.01. 12:18

Austrálie dnes třetí den v řadě eviduje rekordní denní přírůstek koronavirových nákaz. Špatná epidemická situace představuje zátěž pro nemocnice i testovací centra, zatímco veřejnost je čím dál více rozhořčená z přístupu úřadů k rychle se šířící variantě omikron. Informuje o tom agentura Reuters.

Počty nově nakažených nemocí covid-19 v Austrálii jsou dnes na dosavadním maximu

Aktualizovali jsme 4.1.2022, 12:37, 04.01. 07:56

V Austrálii za poslední den přibylo 47.799 nákaz koronavirem, což je nejvíce od začátku pandemie covidu-19. Rekordní je i vytížení australských nemocnic. Země s 25 miliony obyvatel po sečtení posledních statistik překročila milník půl milionu nakažených od začátku pandemie, píše agentura Reuters.

Fotogalerie