Články k tématu: Bitcoin

Expert prozradil: Je Česko připraveno na pandemii?

01.02. 10:27

Česká ekonomika je na pandemii podobně jako na případnou recesi připravena lépe, než je ve světě obvyklé. ČTK to dnes řekl analytik České spořitelny David Navrátil s poukazem na studii Světové banky. Pandemie v důsledku nákaz koronavirem zatím nenastala, svět se podle Světové zdravotní organizace…

Česko zaostává za průměrem EU v počtu bankomatů, má jich jen 5500

29.11. 08:34

Komunistické Československo, "skryto" železnou oponou, v mnoha ohledech výrazně zaostávalo za vyspělým světem a nejinak tomu bylo i v bankovních službách. Teprve v roce 1990 si například obyvatelé Československa mohli začít vybírat své peníze z bankomatů, které na mnoha místech světa sloužily již…

Bitcoin slaví 10 let: Jak bezpracně vydělat co nejvíce peněz?

03.01. 11:07

„Když jsem o bitcoinu v průběhu roku 2017 přednášel na konferencích, všiml jsem si, že většinu lidí nezajímá, jak bitcoin funguje. Účastníci konferencí se pouze chtěli dozvědět, jak mohou bezpracně vydělat co nejvíce peněz. Tehdy jsem si uvědomil, že celý trh kryptoměn ovládá chamtivost a vzniká na…

reklama

Hackeři vybílili burzu kryptoměn, zpráva srazila cenu bitcoinu

11.06. 10:35

Soul - V Jižní Koreji se patrně odehrála dosud největší krádež kryptoměn. Hackeři o víkendu napadli burzu kryptoměn Conrail a zmocnili se zhruba třetiny obchodovaných mincí. Když se informace dostala na veřejnost, cena bitcoinu klesla.

Údajný otec bitcoinu je podezřelý, že okradl svého obchodního partnera

27.02. 20:38

New York - Údajný tvůrce bitcoinu Craig Wright je podezřelý, že ukradl svému bývalému obchodnímu partnerovi kryptoměny a další majetek za pět miliard USD (104 miliard Kč). Uvádí to server CNBC.

Inženýři využili počítač v tajném jaderném středisku k těžbě bitcoinů, zasáhnout museli ruští agenti

09.02. 15:40

Moskva - Rozruch v ruských médiích způsobili dva inženýři z jaderného střediska v Sarovu, které přímo v práci zatkli agenti tajné služby. Obvinění použili místní superpočítač k "těžbě" bitcoinů, tedy rozmnožení virtuální měny do vlastních peněženek.

Tajný pomocník IS? Zpráva expertů odhalila, co drží džihádisty nad vodou

Aktualizovali jsme 1.2.2018, 22:21, 01.02. 11:42

Teroristé, kteří se podíleli na útocích po celém světě, použili kryptoměnu bitcoin na financování svých útoků. Pro úřady je přitom téměř nemožné takové financování odhalit. Píše to server Jerusalem Post.

Jižní Korea plánuje zákaz obchodů s kryptoměnami, obává se závislosti na hazardu

11.01. 08:44

Soul - Vláda v Soulu plánuje zakázat obchody s kryptoměnami. Jižní Korea je jejich významným zdrojem poptávky a rozhodnutí přichází v době, kdy se politici po celém světě snaží regulovat tento majetek, jehož hodnota za poslední rok prudce vzrostla.

Na Ukrajině unesli šéfa bitcoinové burzy

28.12. 22:22

Kyjev - Na Ukrajině byl podle médií unesen šéf bitcoinové burzy Exmo Bitcoin. Čtyřicetiletý Pavel Lerner byl v úterý při odchodu ze své kyjevské kanceláře přepaden muži v kuklách.

Hackeři napadli jihokorejskou bitcoinovou burzu, ukradli desítky milionů

06.07. 14:15

Soul - Hackeři napadli jednu z pěti největších burz pro obchody s kybernetickou měnou bitcoin Bithumb. Ukradli data uživatelů a peníze v objemu miliard wonů (desítek milionů Kč), uvedl server rttnews.com.

Soud v Brně řešil krádež bitcoinů v přepočtu asi za 16 milionů korun

21.06. 15:15

Brno - Krajský soud v Brně se dnes znovu zabýval kauzou programátora Tomáše Jiříkovského (29), který je obžalován z nedovoleného ozbrojování a krádeže bitcoinů z internetového Ovčího tržiště v přepočtu asi za 16 milionů Kč. Muž údajně také obchodoval s drogami, hrozí mu 10 až 18 let vězení.

Ve švýcarském městě Zug se začne platit bitcoiny

11.05. 19:41

Bern - Ve švýcarském městě Zug budete moct za služby na úřadech platit kybernetickou měnou bitcoin. Na konci roku bude projekt vyhodnocen a rada rozhodne, zda v něm pokračovat.

reklama
Fotogalerie