Články k tématu: Bouřky

Východ Čech zpustošily bouřky. Vichr trhaly střechy, lidé bez elektřiny

22.09. 09:43

Hradec Králové - Hasiči na východě Čech museli v noci na dnešek odstraňovat na mnoha místech následky bouřek a silného větru. V Královéhradeckém kraji zasahovali u 86 událostí, méně často pak v Pardubickém kraji. Bouřky také místy přerušily dodávky elektřiny.

Hasiči zasahovali ve Zlínském kraji, bouřky vytopily sklepy

02.09. 22:01

Zlín - Hasiče ve Zlínském kraji v noci na dnešek zaměstnala likvidace následků silného deště. Vyjížděli ke dvěma desítkám událostí. Profesionální i dobrovolní hasiči čerpali vodu, čistili kanalizaci i silniční komunikace, sdělil ČTK mluvčí hasičů Roman Žemlička. V Moravskoslezském kraji hasiči…

Česko dnes zasáhnou silné bouřky s přívalovými srážkami

02.09. 12:32

Praha - Na Moravě a východní polovině Čech hrozí dnes odpoledne a večer silné bouřky. Místy je mohou provázet přívalové srážky s krátkodobými úhrny až 50 litrů vody na metr čtvereční. Vyplývá to z aktualizované výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). I nadále trvá varování meteorologů…

reklama

Přes rakouské údolí se prohnaly silné bouřky, 250 lidí je odříznuto od světa

24.08. 19:44

Vídeň - Údolí Glemmtal jižně od Salcburku zasáhly ve čtvrtek večer silné bouře, které vyvolaly záplavy a laviny bahna. Od okolního světa je odříznuto přibližně 250 lidí. Úřady původně uvažovaly o evakuaci obyvatel a v případě nutnosti také o povolání armády.

Meteorologové varují: Blíží se silné bouřky a krupobití

23.08. 14:36

Praha - Silné bouřky s přívalovými dešti, krupobitím a nárazy větru hrozí v polovině Česka i v pátek. Zasáhnou zřejmě celou Moravu a Slezsku a také východ Čech, vyplývá z dnešní výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Předpověď počasí na noc a úterý 14. srpna

13.08. 11:39

Praha - Studená fronta bude postupovat přes naše území dále k východu, uvedl chmi.cz.

Předpověď na příští dny: V pondělí bude vedro, pak udeří silné bouřky

12.08. 13:34

Praha - V pondělí zasáhnou Česko vedra, má být až 34 stupňů. Pak dorazí silné bouřky. Výstrahu před vysokými teplotami vydali meteorologové pro všechny regiony v polohách do 600 metrů nadmořské výšky. Platí od pondělního poledne do 18:00. Od pondělních 18:00 poté platí pro všechny regiony v Čechách…

Jak bude o víkendu? Už dnes přijdou silné bouřky, provázené přívalovým deštěm a kroupami

10.08. 15:10

Praha - Vysoké teploty mezi 29 až 33 stupni Celsia hrozí dnes odpoledne už jen na jižní a střední Moravě. Ve Slezsku a na východě Moravy až do večera platí varování před silnými bouřkami. Na většině území Česka stále hrozí nebezpečí vzniku požárů.

Španělsko zasáhly bouře s krupobitím, v Německu řádí bouře Nadine

10.08. 13:22

Madrid/Londýn/Berlín - Po vlně veder se přes Pyrenejský poloostrov přehnaly bouřky a vydatné deště. Popadané stromy způsobily problémy v dopravě, teploty klesly někde až o deset stupňů. Silné bouře se čekají také v Británii, Francii a Nizozemí. Sever Německa zasáhla v noci na dnešek bouře Nadine.

Německo zasáhly prudké bouře. Doprava stojí, několik lidí je zraněno

09.08. 18:24

Berlín - Německo dnes zasáhly silné bouřky. Na půl hodiny musel být přerušen provoz na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem, v témže městě kvůli počasí zastavili asi na hodinu i vlakovou dopravu na hlavním nádraží.

Předpověď počasí na noc a pátek 10. srpna

09.08. 11:01

Praha - Přes naše území bude postupovat od západu studená fronta, informuje Český hydrometeorologický ústav.

Do Česka dorazily bouřky: Voda zaplavila sklepy, místy padaly i kroupy

08.08. 21:19

Praha - Teplotní rekordy dnes padly jen na dvou místech v Ústeckém kraji. Nové nejvyšší údaje pro 8. srpen na Měděnci na Chomutovsku a na Milešovce překonaly maxima z roku 2015. Tropické teploty mohou lidé v Česku očekávat i ve čtvrtek.

Předpověď na další týden: Vedra vrcholí, už dnes podle meteorologů přijdou silné bouřky

08.08. 14:54

Praha - Dnes a ve čtvrtek vyvrcholí příliv teplého vzduchu do Česka, teploty mohou ojediněle dosáhnou až k 38 stupňům. V západní polovině Čech se dnes odpoledne a večer mohou ojediněle objevit silné bouřky s přívalovým deštěm a kroupami.

Výkyvy počasí ve Francii: Vedra vystřídají prudké bouřky

07.08. 20:41

Paříž - Francii po dvou týdnech extrémně vysokých teplot ve středu čeká ochlazená. Meteorologové ale zároveň varují, že už dnes hrozí prudké bouřky.

Stádo ovcí zabil jediný blesk. Jako kdyby někdo hodil na dvůr granát, popisuje zemědělec

03.08. 16:29

Bělehrad - Stádo ovcí se u srbského města Gornji Milanovac uchýlilo před prudkým deštěm pod strom, do něhož udeřil blesk. Uhynuly desítky zvířat. Informovala o tom dnes na svém webu stanice B92.

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 2. srpna

01.08. 10:19

Praha - Nad střední Evropou se bude udržovat v oblasti vyššího tlaku velmi teplý vzduch. Nad Německem se bude rozpadat studená fronta, která jen okrajově ovlivní počasí na západě našeho území, uvedl chmi.cz.

Meteorologové varují: Žene se bouřková fronta, hrozí krupobití i vedra

27.07. 15:39

Praha - Česko mohou v sobotu odpoledne zasáhnout silné bouřky s kroupami. Teploty až 33 stupňů budou i v části západních a východních Čech a jižní Moravy. Výstraha před velmi vysokými teplotami nadále platí pro Prahu, Ústecký kraj, většinu Středočeského kraje a Českolipsko.

Předpověď počasí na noc a sobotu 28. července

27.07. 11:00

Praha - Nad střední Evropou se bude v nevýrazném tlakovém poli udržovat velmi teplý vzduch. Rozpadající se studená fronta postoupí odpoledne z Německa do Čech, informuje chmi.cz.

Česko dnes zasáhnou další silné bouřky

22.07. 12:12

Praha - Silné bouřky doprovázené přívalovými srážkami dnes hrozí už jen na jihovýchodě Moravy.

Česko dnes zasáhnou silné bouřky, varují meteorologové

21.07. 17:18

Praha - Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal varování před silnými bouřemi, které v sobotu a v neděli zasáhnou Českou republiku. Mohou být doprovázeny přívalovými dešti.

Varování meteorologů: Česko sevřela vedra, blíží se silné bouřky

Aktualizovali jsme 5.7.2018, 22:29, 05.07. 16:57

Praha - Česko dnes sužují vedra s teplotou až 32 stupňů Celsia. V pátek odpoledne a večer dorazí silné bouřky, varovali meteorologové. V Ústeckém kraji je ode dneška do odvolání zvýšené nebezpečí vzniku požárů.

Slunce, ale i bouřky a změny teplot. Co nás čeká i prodlouženém víkendu?

05.07. 10:34

Praha - Začíná prodloužený víkend a podle meteorologů nás čeká nevyzpytatelné počasí. Teploty sice budou vesměs letní, dorazí ale i přeháňky a bouřky. Ty mohou být místy velmi silné.

V Rumunsku řádí bouřky a povodně, nejméně čtyři mrtví

01.07. 22:04

Bukurešť - Nejméně čtyři lidé v Rumunsku zemřeli poté, co zemi v uplynulých dnech zasáhly bouřky a silné lijáky.

Česko zasáhnou další lijáky, hrozí i bouřky. Jak bude na začátku prázdnin?

27.06. 16:47

Praha - V částech Olomouckého a Moravskoslezského kraje hrozí v noci a ve čtvrtek dopoledne vydatný déšť. Pršet bude především na návětrné straně Jeseníků. Přeháňky a bouřky hlásí meteorologové také na pátek. Vyjasní se až o víkendu.

reklama
Fotogalerie