Články k tématu: Bouřky

Předpověď počasí na noc a sobotu 28. července

27.07. 11:00

Praha - Nad střední Evropou se bude v nevýrazném tlakovém poli udržovat velmi teplý vzduch. Rozpadající se studená fronta postoupí odpoledne z Německa do Čech, informuje chmi.cz.

Česko dnes zasáhnou další silné bouřky

22.07. 12:12

Praha - Silné bouřky doprovázené přívalovými srážkami dnes hrozí už jen na jihovýchodě Moravy.

Česko dnes zasáhnou silné bouřky, varují meteorologové

21.07. 17:18

Praha - Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal varování před silnými bouřemi, které v sobotu a v neděli zasáhnou Českou republiku. Mohou být doprovázeny přívalovými dešti.

reklama

Varování meteorologů: Česko sevřela vedra, blíží se silné bouřky

Aktualizovali jsme 5.7.2018, 22:29, 05.07. 16:57

Praha - Česko dnes sužují vedra s teplotou až 32 stupňů Celsia. V pátek odpoledne a večer dorazí silné bouřky, varovali meteorologové. V Ústeckém kraji je ode dneška do odvolání zvýšené nebezpečí vzniku požárů.

Slunce, ale i bouřky a změny teplot. Co nás čeká i prodlouženém víkendu?

05.07. 10:34

Praha - Začíná prodloužený víkend a podle meteorologů nás čeká nevyzpytatelné počasí. Teploty sice budou vesměs letní, dorazí ale i přeháňky a bouřky. Ty mohou být místy velmi silné.

V Rumunsku řádí bouřky a povodně, nejméně čtyři mrtví

01.07. 22:04

Bukurešť - Nejméně čtyři lidé v Rumunsku zemřeli poté, co zemi v uplynulých dnech zasáhly bouřky a silné lijáky.

Česko zasáhnou další lijáky, hrozí i bouřky. Jak bude na začátku prázdnin?

27.06. 16:47

Praha - V částech Olomouckého a Moravskoslezského kraje hrozí v noci a ve čtvrtek dopoledne vydatný déšť. Pršet bude především na návětrné straně Jeseníků. Přeháňky a bouřky hlásí meteorologové také na pátek. Vyjasní se až o víkendu.

Ošklivý začátek prázdnin? Do Česka se ženou deště a bouřky

27.06. 08:11

Praha - Počasí jako na houpačce bude pokračovat i v následujících dnech. Po tropickém minulém týdnu a chladném víkendu teploty začínají pozvolna stoupat, dlouho tomu tak ale nebude.

Česko se vzpamatovává z bouřek a vichřice. Co nás čeká o víkendu?

22.06. 09:59

Praha - Čtvrteční bouřky provázené silným větrem odřízly od elektřiny až 17.000 odběratelů, škody jdou do milionů korun. Všechny poruchy na vedení vysokého napětí už energetici opravili. Výjimkou je lokalita Zlatá Olešnice na Jablonecku, kde je obtížně přístupný terén.

Česko ničí bouřky, teploty klesají. A meteorologové varují, že to je jen začátek

Aktualizovali jsme 13.6.2018, 22:10, 12.06. 20:59

Praha - Českou republiku dnes odpoledne a večer opět zasáhnou silné bouřky s přívalovým deštěm, kroupami a silným větrem. Stejně jako v minulých dnech, i dnes mohou napáchat velké škody, a vrátí se i zítra. Jaké ale bude počasí ve chvíli, kdy vlna bouřek odezní?

Českem se v noci prohnali bouřky, dnes to bude podobné. Předpověď do konce týdne

12.06. 08:59

Praha - Českem se v noci přehnaly silné bouřky, nyní se místy vyskytují na Moravě a ve Slezsku. Hasiči odstraňovali popadané stromy, zejména ale odčerpávali vodu ze zaplavených míst, například v Praze zasahovali mezi 00:30 a 5:00 u 12 případů.

Meteorologové varují: Silné bouřky přejdou ve vydatný déšť, teploty prudce klesnou

11.06. 13:58

Praha - Čechy a Českomoravskou vrchovinu dnes odpoledne a večer zasáhnou silné bouřky s přívalovým deštěm, kroupami a silným větrem. Další bouřky dorazí během úterý. V noci na středu bude bouřková činnost sice ustávat, ale pršet nepřestane, přičemž ve středu mohou být srážky i vydatnější.

V České Lípě muselo být kvůli bouřce evakuováno kulturní centrum, propadl se strop

10.06. 19:52

Česká Lípa - Silná bouřka s lijákem se dnes odpoledne přehnala přes Českou Lípu v Libereckém kraji. Hasiči museli kvůli zatékající vodě evakuovat 34 lidí z městského Kulturního centra Crystal. V sousedním Ústeckém kraji bouřka způsobila problémy hlavně na Děčínsku.

Bouřky řádily i v Německu a Maďarsku. Vyžádaly si několik mrtvých

10.06. 19:33

Berlín/Budapešť - Silné bouřky během víkendu zasáhly taky Německo, Francii a Maďarsko. Obzvlášť vážná byla situace v Heilbronnu ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko. čytři lidé tragicky zahynuli v Maďarsku.

Po přívalovém lijáku v Praze se pohřešuje muž. V kanále hledal kešky, odnesla ho přívalová vlna

10.06. 11:35

Praha - Po přívalovém lijáku, který se v sobotu přehnal přes Prahu, se stále pohřešuje muž. Při hledání takzvaných kešek v podzemním tunelu Motolského potoka ho spolu s dalšími třemi lidmi spláchla prudká vlna. Dva z nich skončili v nemocnici, ženu našli v sobotu večer policisté utonulou pod…

Bouře v Praze má první oběť, zabila mladou dívku

09.06. 21:28

Praha - Pražští policisté našli večer pod Jiráskovým mostem tělo mladé dívky. S největší pravděpodobností patřila ke dvěma pohřešovaným příznivcům tzv. geocachingu, které dnešní prudký přívalový déšť zastihl v kanalizaci ústící do řeky.

Jak se chovat při bouřce? Tyto rady mohou zachránit váš majetek i život

Aktualizovali jsme 9.6.2018, 15:40, 09.06. 09:15

V horkém létě mohou být deště a bouřky úlevou od vysokých teplot. Bouřka však může být nebezpečná. Co máte dělat, když se ocitnete v bouřce?

Na Česko se ženou silné bouřky s krupobitím a lijáky

09.06. 12:49

Praha - Český hydrometeorologický ústav vydal novou výstrahu před bouřkami. Zasáhnou západ a severozápad Čech dnes odpoledne a večer. Hrozí přívalové srážky, krupobití a nárazový vítr. Napršet může 40 až 60 milimetrů na metr čtvereční.

Chlapci se schovali před bouřkou pod strom, udeřil do něj blesk

08.06. 21:07

Třinec - Při bouřce v Třinci na Frýdecko-Místecku byli dnes zraněni tři chlapci. Hoši ve věku od 12 do 15 let se ukryli pod stromem na okraji lesa, do kterého udeřil blesk.

Tropy vrcholí, přijdou bouřky i přívalové deště. Jak bude o víkendu?

07.06. 12:28

Praha - Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před bouřkami. Zasáhnout celé území ČR v pátek odpoledne. Ojediněle mohou být silné, s lijáky a kroupami. Bouřkové počasí vydrží až do nedělního večera.

Po bouři, která zasáhla Brtnici, roste škoda do statisíců korun

02.06. 20:23

Brtnice (Jihlavsko) - V Brtnici na Jihlavsku v pátek voda po přívalových deštích vytopila asi 20 domů. podle prvních odhadů budou škody ve statisících korun.

Nad Českem dnes udeří velmi silné bouřky

02.06. 10:08

Praha - Na východě Česka se dnes objeví silné bouřky s krupobitím. Povodně ale zřejmě nehrozí. Oznámil to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V Čechách udeří bouřky a přívalové deště

01.06. 13:32

Praha - Dnes odpoledne a večer mohou být v Čechách velmi silné bouřky. Přívalové deště s kroupami mohou v oblastech, kde v předchozích dnech pršelo, rychle zvednout hladiny potoků a řek. Při deštích může spadnout na jeden metr čtvereční až 50 litrů vody.

Předpověď na noc a sobotu 2. června

01.06. 13:07

Praha - Nevýrazná oblast nižšího tlaku vzduchu bude zvolna postupovat ze střední Evropy k východu. Informuje o tom ČHMU.

reklama
Fotogalerie