Články k tématu: Bouřky

Ošklivý začátek prázdnin? Do Česka se ženou deště a bouřky

27.06. 08:11

Praha - Počasí jako na houpačce bude pokračovat i v následujících dnech. Po tropickém minulém týdnu a chladném víkendu teploty začínají pozvolna stoupat, dlouho tomu tak ale nebude.

Česko se vzpamatovává z bouřek a vichřice. Co nás čeká o víkendu?

22.06. 09:59

Praha - Čtvrteční bouřky provázené silným větrem odřízly od elektřiny až 17.000 odběratelů, škody jdou do milionů korun. Všechny poruchy na vedení vysokého napětí už energetici opravili. Výjimkou je lokalita Zlatá Olešnice na Jablonecku, kde je obtížně přístupný terén.

Česko ničí bouřky, teploty klesají. A meteorologové varují, že to je jen začátek

Aktualizovali jsme 13.6.2018, 22:10, 12.06. 20:59

Praha - Českou republiku dnes odpoledne a večer opět zasáhnou silné bouřky s přívalovým deštěm, kroupami a silným větrem. Stejně jako v minulých dnech, i dnes mohou napáchat velké škody, a vrátí se i zítra. Jaké ale bude počasí ve chvíli, kdy vlna bouřek odezní?

reklama

Českem se v noci prohnali bouřky, dnes to bude podobné. Předpověď do konce týdne

12.06. 08:59

Praha - Českem se v noci přehnaly silné bouřky, nyní se místy vyskytují na Moravě a ve Slezsku. Hasiči odstraňovali popadané stromy, zejména ale odčerpávali vodu ze zaplavených míst, například v Praze zasahovali mezi 00:30 a 5:00 u 12 případů.

Meteorologové varují: Silné bouřky přejdou ve vydatný déšť, teploty prudce klesnou

11.06. 13:58

Praha - Čechy a Českomoravskou vrchovinu dnes odpoledne a večer zasáhnou silné bouřky s přívalovým deštěm, kroupami a silným větrem. Další bouřky dorazí během úterý. V noci na středu bude bouřková činnost sice ustávat, ale pršet nepřestane, přičemž ve středu mohou být srážky i vydatnější.

V České Lípě muselo být kvůli bouřce evakuováno kulturní centrum, propadl se strop

10.06. 19:52

Česká Lípa - Silná bouřka s lijákem se dnes odpoledne přehnala přes Českou Lípu v Libereckém kraji. Hasiči museli kvůli zatékající vodě evakuovat 34 lidí z městského Kulturního centra Crystal. V sousedním Ústeckém kraji bouřka způsobila problémy hlavně na Děčínsku.

Bouřky řádily i v Německu a Maďarsku. Vyžádaly si několik mrtvých

10.06. 19:33

Berlín/Budapešť - Silné bouřky během víkendu zasáhly taky Německo, Francii a Maďarsko. Obzvlášť vážná byla situace v Heilbronnu ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko. čytři lidé tragicky zahynuli v Maďarsku.

Po přívalovém lijáku v Praze se pohřešuje muž. V kanále hledal kešky, odnesla ho přívalová vlna

10.06. 11:35

Praha - Po přívalovém lijáku, který se v sobotu přehnal přes Prahu, se stále pohřešuje muž. Při hledání takzvaných kešek v podzemním tunelu Motolského potoka ho spolu s dalšími třemi lidmi spláchla prudká vlna. Dva z nich skončili v nemocnici, ženu našli v sobotu večer policisté utonulou pod…

Bouře v Praze má první oběť, zabila mladou dívku

09.06. 21:28

Praha - Pražští policisté našli večer pod Jiráskovým mostem tělo mladé dívky. S největší pravděpodobností patřila ke dvěma pohřešovaným příznivcům tzv. geocachingu, které dnešní prudký přívalový déšť zastihl v kanalizaci ústící do řeky.

Jak se chovat při bouřce? Tyto rady mohou zachránit váš majetek i život

Aktualizovali jsme 9.6.2018, 15:40, 09.06. 09:15

V horkém létě mohou být deště a bouřky úlevou od vysokých teplot. Bouřka však může být nebezpečná. Co máte dělat, když se ocitnete v bouřce?

Na Česko se ženou silné bouřky s krupobitím a lijáky

09.06. 12:49

Praha - Český hydrometeorologický ústav vydal novou výstrahu před bouřkami. Zasáhnou západ a severozápad Čech dnes odpoledne a večer. Hrozí přívalové srážky, krupobití a nárazový vítr. Napršet může 40 až 60 milimetrů na metr čtvereční.

Chlapci se schovali před bouřkou pod strom, udeřil do něj blesk

08.06. 21:07

Třinec - Při bouřce v Třinci na Frýdecko-Místecku byli dnes zraněni tři chlapci. Hoši ve věku od 12 do 15 let se ukryli pod stromem na okraji lesa, do kterého udeřil blesk.

Tropy vrcholí, přijdou bouřky i přívalové deště. Jak bude o víkendu?

07.06. 12:28

Praha - Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před bouřkami. Zasáhnout celé území ČR v pátek odpoledne. Ojediněle mohou být silné, s lijáky a kroupami. Bouřkové počasí vydrží až do nedělního večera.

Po bouři, která zasáhla Brtnici, roste škoda do statisíců korun

02.06. 20:23

Brtnice (Jihlavsko) - V Brtnici na Jihlavsku v pátek voda po přívalových deštích vytopila asi 20 domů. podle prvních odhadů budou škody ve statisících korun.

Nad Českem dnes udeří velmi silné bouřky

02.06. 10:08

Praha - Na východě Česka se dnes objeví silné bouřky s krupobitím. Povodně ale zřejmě nehrozí. Oznámil to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V Čechách udeří bouřky a přívalové deště

01.06. 13:32

Praha - Dnes odpoledne a večer mohou být v Čechách velmi silné bouřky. Přívalové deště s kroupami mohou v oblastech, kde v předchozích dnech pršelo, rychle zvednout hladiny potoků a řek. Při deštích může spadnout na jeden metr čtvereční až 50 litrů vody.

Předpověď na noc a sobotu 2. června

01.06. 13:07

Praha - Nevýrazná oblast nižšího tlaku vzduchu bude zvolna postupovat ze střední Evropy k východu. Informuje o tom ČHMU.

V Česku hrozí bouřky, lijáky a záplavy. Jako počasí nás čeká do konce týdne?

31.05. 13:38

Praha - Jihozápad Čech dnes a v pátek zasáhnou silné bouřky s přívalovým deštěm a kroupami. V pátek se budou tvořit také na Vysočině a může při nich ojediněle napršet kolem 50 milimetrů srážek. Bouřky se v pátek nevyhnou ani dalším oblastem Česka, ale srážkové úhrny budou při nich o něco nižší,…

Prahou se přehnala silná bouře s krupobitím

30.05. 19:25

Praha - Prahu dnes pozdě odpoledne zasáhla silná bouře doprovázená krupobitím. Na několika místech zatopila sklepy a přízemní prostory budov.

Německo zasáhly bouře a přívalové povodně

30.05. 11:32

Berlín - Škody za miliony eur způsobily bouřky, které se v úterý přehnaly přes některé oblasti v Německu. Informují o tom dnes místní média. Přívalové lijáky způsobily například ve Wuppertalu a v Cáchách ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko či v Bad Gandersheimu v Dolním Sasku bleskové…

Indie hlásí 47 mrtvých v důsledku bouřek

29.05. 14:37

Dillí - Nejméně 47 lidí zahynulo v noci na dnešek v důsledku bouřek, které postihly sever Indie. Některé z obětí zasáhly blesky, jiné přišly o život v sutinách domů, které se zřítily pod náporem silného vichru. Podle agentury AFP to oznámily místní úřady.

V Čechách hrozí bouře s přívalovými dešti, mohou vyvolat záplavy

29.05. 12:33

Praha - Bouře s přívalovými dešti a kroupami mohou zasáhnout velkou část Čech i dnes a ve středu. Oznámil to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), který před bouřkami varoval i v pondělí. Voda může zatopit níže položená místa a sklepy či podemlít silnice.

Nad Británií řádilo 15 tisíc blesků, vyřadily z provozu letiště

27.05. 12:43

Londýn - Británie zažila v noci na dnešek velmi silnou bouři, během níž podle meteorologů uhodilo přes 15.000 blesků. Jeden z nich výrazně zkomplikoval provoz na londýnském letišti Stansted, jeho úder totiž na čas přerušil fungování systému tankování letadel a spoje nabíraly dlouhá zpoždění.…

Hrozí silné bouřky, menší toky se mohou rozvodnit

25.05. 12:08

České Budějovice - Na Šumavě a v jižních Čechách se dnes odpoledne a večer mohou ojediněle objevit silné bouřky s kroupami a přívalovým deštěm, při kterých může spadnout až 30 milimetrů srážek. Vzhledem k předchozímu dešti se mohou rozvodnit menší toky, informoval Český hydrometeorologický ústav …

reklama
Fotogalerie