Články k tématu: Český telekomunikační úřad

Telefonním budkám v Česku odzvonilo, stát už je nebude dotovat

19.06. 16:11

Veřejné telefonní budky by měly v příštím roce skončit. Rada Českého telekomunikačního úřadu tento týden rozhodla, že je stát jako takzvanou univerzální službu přestane dotovat. Operátor O2 je v takovém případě neplánuje dál provozovat, nyní má 1150 budek. Vyplývá to z monitorovací zprávy ČTÚ.

Rezignoval šéf Českého telekomunikačního úřadu. Vážné spory s vládou?

27.01. 09:57

Předseda Českého telekomunikačního úřadu Jaromír Novák dnes rezignoval. Důvodem je snaha ministerstva průmyslu a obchodu změnit podmínky aukce kmitočtů pro mobilní sítě 5G.

Doručování dopisů? V Česku se chystá poštovní revoluce

15.11. 16:03

Česká pošta možná od druhého čtvrtletí příštího roku zavede dvourychlostní způsob doručování. Komu by stačilo, že dopis nedorazí adresátovi druhý den, ale o den později, ušetřil by na poštovném. Novinářům to po dnešním jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) řekl generální ředitel České pošty…

reklama

Telekomunikační standard 5G zásadně změní naši budoucnost

16.01. 15:24

V pátek 11. ledna skončila největší show na světě zaměřená na inovace a technologie – CES 2019. Během čtyř lednových dní se v americkém Las Vegas prezentovalo na 4 500 vystavovatelů na ploše větší než 880 tisíc m2. Tento veletrh přilákal na 180 000 návštěvníků z řad odborné veřejnosti a médií. Na…

Regulace mobilních operátorů? Česko čeká na stanovisko eurokomise, zlevnit by mohlo volání i data

15.04. 17:22

Praha - Česko by mělo zhruba v polovině letošního roku dostat od Evropské komise stanovisko, zda může zavést regulaci tuzemského mobilního trhu. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) si od regulace slibuje snížení cen za mobilní služby, včetně mobilních dat, která patří k těm dražším v Evropě.

Česká pošta končí? ČTÚ zamítl žádost o licenci na dalších pět let

08.11. 16:09

Praha - Český telekomunikační úřad (ČTÚ) zamítl žádost České pošty o udělení nové poštovní licence na dalších pět let po roce 2018. Důvodem je, že podnik nedoložil nákladovou orientaci svých cen.

Satelitní operátoři si v Bruselu stěžovali kvůli DVB-T2

30.03. 17:12

Praha - Česká asociace satelitních operátorů podala stížnost k Evropské komisi kvůli přechodu pozemního TV vysílání v ČR na standard DVB-T2. Postup přechodu zakotvený v návrhu novely telekomunikačního zákona je v rozporu s legislativou EU a znamená nepovolenou podporu soukromým subjektům, uvedli…

Boj o volání pokračuje: Mládek zvažuje, že se obrátí na antimonopolní úřad

17.02. 14:13

Praha - Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) zvažuje, že kvůli cenám mobilního volání dá podnět k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Český telekomunikační úřad, který má tuto problematiku na starosti, nekoná, řekl dnes novinářům ministr Jan Mládek(ČSSD). Vyjádření telekomunikačního…

Mládkův zákaz individuálních cen volání může mít vážné dopady

16.02. 21:06

Praha - Zákaz individuálních cen volání pro spotřebitele, který obsahuje návrh novely telekomunikačního zákona, by mohl vést k zakonzervování mobilních tarifů v odvětví. ČTK to dnes řekl mluvčí Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Martin Drtina.

Zkusíme ve vládě zrychleně rozšířit některé pravomoci ČTÚ, slíbil Sobotka

07.02. 13:16

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) chce ve Sněmovně zrychleně prosadit novelu zákona o elektronických komunikacích, kterou by měl příští týden předložit vládě ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). Po dnešní schůzce s Mládkem a šéfy Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) a Úřadu pro ochranu…

Babiš chce, aby se koalice zabývala cenou mobilních dat

29.01. 13:23

Praha - Ministr financí a vicepremiér Andrej Babiš (ANO) chce, aby se koaliční rada zabývala cenou mobilních datových služeb. Dnes to řekl v pořadu Partie na televizi Prima.

Odvolání poště nevyšlo. I ČTÚ ji přiznal o 1,1 miliardy méně

19.06. 12:17

Praha - Český telekomunikační úřad (ČTÚ) nevyhověl odvolání České pošty a znovu jí přiznal za rok 2014 příspěvek na úhradu ztráty z poskytování základních služeb 657 milionů korun. Rozhodnutí je již pravomocné.

Stěžují si třeba na hluk dětí na hřišti, říká operátorka policie. Jaké další stížnosti chodí na polici?

27.04. 14:12

Pardubice - Pokuta až dvě stě tisíc korun hrozí od Telekomunikačního úřadu tomu, kdo opakovaně zneužívá tísňovou linku. Přesto hned třetinu takových telefonátů evidují například pardubičtí strážníci.

Předseda ČTÚ bude nadále Jaromír Novák, byl zvolen po zasedání vlády

27.04. 12:52

Praha - V čele Českého telekomunikačního úřadu bude nadále Jaromír Novák, informoval dnes po zasedání vlády ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD).

Policie si minulý rok vyžádala od mobilních operátorů téměř 220 tisíc údajů o klientech

01.04. 14:23

Praha - Počet případů, kdy mobilní operátoři předali údaje k telefonním číslům svých klientů policii nebo státnímu zástupci, se loni mírně zvýšil o dvě procenta na 219.070. Firmy data neposkytly v 2826 případech, což je pokles o sedm procent. Šlo o provozní nebo lokalizační údaje, nikoliv o…

reklama
Fotogalerie