Články k tématu: Cukr - inzulín

Víte, kolik cukru je zdravé sníst za jeden týden?

29.01. 17:50

O cukru se říká, že je to bílý jed, který se podepisuje na nárůstu počtu obézních dětí i dospělých. Nejde ale jen o sladkosti a sladké limonády, na které bychom si měli dávat pozor. Každopádně platí jednoduchá poučka - stačí jen vědět kolik cukrů můžete během dne sníst.

Lék na cukrovku? Možná ho máme už vice než sto let, jen jsme ho používali jinak

24.10. 16:24

I když je to vice než 100 let co byla vakcína Calmette-Guerin (taky známý pod zkratkou BCG) objevena, stále dokáže mnohé vědce velmi překvapit svými efekty na lidský imunitní systém. Podle nedávného výzkumu v Massachusetts General Hospital Immunobiology Laboratory totiž BCG může obnovovat normální…

Lidé přestávají jíst banány. Může toto žluté ovoce opravdu ohrozit naše zdraví?

Aktualizovali jsme 2.5.2018, 22:14, 30.04. 13:48

Američané snědí v průměru 27 kilogramů banánů na osobu za rok - což z banánů dělá nejvíce konzumované ovoce v Americe. Někteří lidé ale naopak vyřadili banány ze své stravy kvůli vysokému obsahu cukru a kalorií ve srovnání s některými jinými druhy ovoce. Opravdu po banánech můžeme ztloustnout?

reklama

Matka píchala zdravému synovi inzulín, Chtěla sociální dávky - dostala 8 let

25.04. 15:39

Praha - Matku tří dětí, která píchala zdravému šestiletému synovi inzulin, aby dosáhla na sociální dávky, poslal dnes soud do vězení na osm let. Verdikt není pravomocný. Žena z Havířova se k činu částečně přiznala. Tvrdí ale, že dítěti chtěla pomoci od zdravotních problémů, což soudce označil za …

Jíte hodně cukru? Budete tlustí, oškliví a staří, říká odborník Je čas na detoxikaci

Aktualizovali jsme 6.1.2018, 23:46, 06.01. 15:22

Vánoce byly ve znamení cukroví, užily se vaše jazýčky, ale možná břicho a svědomí trochu zaplakaly. Novoroční předsevzetí je ale ideální čas k tomu, abyste si dali od sladkých trochu pauzu, domnívá se Brooke Alpert, specialista na výživu. Stačí jeden měsíc a uvidíte zázraky.

Ochrana trhu s cukrem by byla lepší než volný trh, říká šéf svazu pěstitelů

19.10. 15:32

Semčice (Mladoboleslavsko) - Ochrana trhu a alespoň nějaká regulace by byla podle výkonného ředitele Svazu pěstitelů cukrovky Čech Jana Křováčka lepší než zcela volný trh. Podle něj už jsou signály, že po ukončení výrobních kvót na cukr klesne jeho cena.

Bílý jed: Co s vaším tělem udělá velké množství cukru?

04.10. 10:33

Víme, že moderní západní strava je plná přidaných sladidel. Vzhledem k tomu, že počet lidí trpících obezitou roste, se o cukru a sladidlech mluví stále více.  Je těžké vědět, co přesně je  bezpečné jíst, píše server Business Insider. Existuje totiž mnoho mýtů o tom, jaké účinky má cukr na naše…

Káva i cukr zdražuje, situace v Brazílii je nepříznivá

Aktualizovali jsme 14.6.2016, 18:01, 14.06. 17:23

Rio de Janeiro - V posledních měsících výrazně posilovaly měkké komodity, což kromě kávy a cukru zahrnuje také kakao, bavlnu a obilí. Z obilnin posílily zejména sójové boby, a to o třetinu, cukr vede s 29% nárůstem mezi měkkými komoditami.

Prodejce sladkostí trávil lidi, zabil přes 30 lidí

06.05. 15:58

Islámábád - Pákistánský majitel obchodu s cukrovinkami Chálid Mahmúd otrávil nejméně 30 lidí pesticidy ve sladkostech. Chtěl se tak pomstít svému bratrovi.

Jak bojovat proti dětské obezitě? Británie zavádí daň z cukru

17.03. 17:23

Londýn - Po zveřejnění nového státního rozpočtu se Británie opět rozdělila na dva tábory. Hlavním tématem je především zavedení daně z cukru, která bude platit na slazené nápoje.

reklama
Fotogalerie