Články k tématu: Demonstrace v Íránu

Trump tweetuje v perštině. Íránskou krizi zhorší ještě víc, obává se expert

13.01. 12:23

Šéf mnichovské bezpečnostní konference Wolfgang Ischinger dnes varoval před příliš velkou podporou vyjadřovanou protivládním demonstracím v Íránu. Varoval, že projevy podpory by mohly vést ke zhoršení krize, a kritizoval amerického prezidenta Donalda Trumpa, který o víkendu protestujícím…

Íránská policie zase masakruje demonstranty? Na internetu koluje video

13.01. 09:36

Íránská policie zasahovala slzným plynem i ostrou municí proti nedělní demonstraci pořádané kvůli sestřelení ukrajinského letadla u Teheránu. Tvrdí to účastníci, kteří to dokládají záběry z protestu, jež se v neděli večer objevily na sociálních sítích. Íránská policie to dnes ale popřela.

Lháři, USA nejsou nepřítelem! Protesty v Teheránu se opět vyhrocují

Aktualizovali jsme 12.1.2020, 20:55, 12.01. 13:46

V Teheránu a dalších íránských městech dnes druhým dnem pokračovaly protesty. Demonstranti skandovali hesla proti režimu a nespokojenost dávali najevo i na sociálních sítích.

reklama

V Íránu to vře. Trump podporuje tamní demonstranty, zatčen britský ambasador

12.01. 09:09

Americký prezident Donald Trump podpořil účastníky demonstrací proti íránské vládě, které vypukly v sobotu v Teheránu poté, co Írán přiznal, že nedopatřením sestřelil ukrajinské dopravní letadlo. V jeho troskách ve středu zahynulo 176 lidí. S poukazem na listopadové potlačení íránských…

Při zásahu proti demonstrantům v Teheránu zemřeli tři policisté

19.02. 20:25

Teherán - Při dnešní srážce mezi policií a demonstrujícími v Teheránu přišli o život tři policisté.

Prudké demonstrace v Íránu nepřežilo 25 lidí

14.01. 16:56

Teherán - Při nedávných demonstracích v Íránu přišlo o život 25 lidí. Sdělil to dnes mluvčí ministerstva spravedlnosti Gholámhosejn Mohsen Edžeí.

Při protestech v Íránu prý už bylo zatčeno 3700 lidí

09.01. 13:00

Teherán - Do nedávných protestů v Íránu se zapojili ve velkém počtu mladí lidé a dělníci, stejně jako příslušníci vzdělané střední třídy. Zatčeno bylo zhruba 3700 osob.

Osud studentů zatčených Íránu? Po protivládních protestech rostou obavy

06.01. 14:04

Teherán - Na žádost reformní frakce v íránském parlamentu má zvláštní komise vyjasnit osud demonstrantů zatčených při nedávných protestech v zemi. Mluví se o 1000 až 1800 zadržených osobách v celé zemi, z toho asi stovce studentů.

Teherán obvinil CIA, že zosnovala protivládní protesty v Íránu

04.01. 21:55

Teherán – Írán dnes obvinil příslušníka americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) ze zosnování protivládních protestů v zemi. Oznámila to dnes íránská tisková agentura IRNA.

Protesty v Íránu už policie potlačila, tvrdí šéf armády

04.01. 19:43

Teherán - Íránská policie už podle generála protivládní protesty potlačila. Demonstrace začaly minulý čtvrtek jako protesty proti špatné ekonomické situaci, ale později se k heslům demonstrantů připojily i slovní útoky na íránské vůdce.

Krvavé protesty v Íránu: Dav napadl policisty, počet mrtvých roste

02.01. 09:55

Teherán - V noci po celém Íránu pokračovaly demonstrace a střety s policií si vyžádaly dalších devět mrtvých. Motivem nespokojenosti je špatná ekonomická situace a podle odborníků také beznaděj, protože se životní úroveň nelepší ani za prezidenta Hasana Rúháního, považovaného za stoupence reforem.

reklama
Fotogalerie