Články k tématu: děti

Malí migranti v Řecku nemají vhodné podmínky? Někteří nemají ani střechu nad hlavou

12.07. 22:05

Atény-  Řecká nevládní humanitární organizace Metadrasi dnes kritizovala podmínky, ve kterých musí žít dětští uprchlíci. Kolem 2500 dětských migrantů bez doprovodu, tedy zhruba dvě třetiny jejich evidovaného celkového počtu, nemá podle organizace v Řecku zajištěné důstojné ubytování. 

Školky ani jesle dětem neškodí, znevýhodněným pomohou, zjistili čeští vědci

09.07. 12:40

Praha - Vědci z Institutu pro demokracii a ekonomickou analýzu (IDEA) na základě svého výzkumu dospěli k závěru, že školky ani jesle dětem neškodí. U dětí z přistěhovaleckých rodin se jejich prostřednictvím navíc zlepšuje jazyková vybavenost.

Problém při záchraně? Chlapci z thajské jeskyně neumí plavat. A nejsou zdaleka jediní

08.07. 15:48

Bangkok - Dětský fond OSN (UNICEF) už v roce 2012 uvedl, že hlavní příčinou úmrtí dětí v asijských zemích s nízkými a středními příjmy je utonutí. Děti neumírají v bazénech, ale v kontaktu s přírodní vodou a při "spontánních rizikových aktivitách". Ani 12 chlapců, které nyní záchranáři vyprošťují z…

reklama

Pracovnice útulku Matky Terezy pro svobodné matky prodávaly děti

06.07. 09:09

Dillí - Indické úřady ve čtvrtek uzavřely útulek pro svobodné matky, který spravuje řád založený Matkou Terezou.

V Británii zatkli zdravotnici, je podezřelá z vražd nemluvňat

03.07. 15:53

Londýn - Severoanglickým městem Chester otřásl případ zdravotnice z novorozeneckého oddělení tamní nemocnice. Podle kriminalistů zavraždila osm nemluvňat a dalších šest dětí se zabít pokusila.

Školky nebudou mít povinnost přijímat dvouleté děti

29.06. 16:26

Praha - Sněmovna dnes schválila novelu školského zákona. Spuštění reformy financování regionálního školství tak bude pravděpodobně o rok odloženo na září 2019. Naplno by začala fungovat od ledna 2020. Poslanci také zrušili na popud ODS povinnost mateřských škol zajistit od roku 2020 místa pro…

Muž ozbrojený nožem zabil u školy v Šanghaji dvě děti

28.06. 10:57

Šanghaj - Navzdory zvýšeným bezpečnostním opatřením se v Čína stále odehrávají smrtící útoky na žáky. U vchodu do jedné ze základních škol v Šanghaji dnes muž nožem zabil dvě děti a jedno zranil, stejně jako jednu ženu.

OSN varuje: Loni bylo v konfliktech zmrzačeno nebo zabito více než 10 tisíc dětí, další byly znásilněny

28.06. 10:55

New York - Nová zpráva OSN uvádí, že loni bylo zabito či zmrzačeno v ozbrojených konfliktech přes 10 tisíc dětí. Další byly znásilněny, donuceny stát se dětskými vojáky nebo se staly terčem útoků na školy či nemocnice. Terčem kritiky jsou především africké země, ale také Irák.

V Jižním Súdánu a Keni přibývá dětských sňatků. Rodiče dívku prodají i za pár koz.

28.06. 10:50

Juba - V Africe dochází k největšímu množství sňatků nezletilých. Nejhorší je situace v Jižním Súdánu a některých oblastech Keni, upozornila organizace Girls Not Brides (Dívky, nikoli nevěsty). Rodiče často vymění své dcery za krávy či kozy jen proto, aby přežili.

Rodiny rozdělené migrací musejí být do 30 dnů spolu, nařídil soud v USA

27.06. 09:43

McAllen - Soud v Kalifornii v úterý rozhodl, že pohraniční úřady v USA musejí do 30 dnů umožnit sloučení rodin, které byly kvůli migraci rozděleny. V případě, že je v takové rodině dítě mladší pěti let, sloučení je nutné umožnit do 14 dnů. Verdikt s celostátní účinností také nařizuje, aby vládní…

Súdánec provdal 11letou dceru, prošla si peklem

26.06. 10:53

Chartúm - Podle loňských údajů Dětského fondu OSN (UNICEF) se třetina Súdánek vdává před svými 18. narozeninami a 12 procent jich je provdáno ve věku do 15 let. CNN popisuje strastiplný příběh 11leté Amal, která chodila do základní školy, když ji o ruku požádal 38letý muž. Její otec nabídku přijal.…

Americká vláda navrátila migrantům 522 odebraných dětí

24.06. 10:55

Washington - Vláda USA vrátila do rodin migrantů 522 dětí, dalších 16 se ke svým rodinám dostane během dalších 24 hodin. Menší počet nezletilých odebraných z rodin z jiných důvodů než kvůli politice nulové tolerance, zůstane odděleno. Jde o případy, kdy nelze potvrdit příbuzenský vztah.

Drastické VIDEO: Chůva vezla dítě výtahem, kamera zachytila otřesné věci

23.06. 08:58

Čeng-čou - Brutální případ týrání svěřeného dítěte se odehrál v čínské provincii Che-nan. Chůva, která přebrala dítě od matky, jej během několika málo chvil drastickým způsobem zmlátila.

Pentagon by mohl ve vojenských zařízeních ubytovat až 20.000 dětí imigrantů

22.06. 08:02

Washington - Americká armáda by ve svých zařízeních mohla dočasně ubytovat až 20.000 dětí imigrantů, které jsou v USA nalezeny bez rodičů nebo jsou jejich rodiče zadrženi kvůli nelegálnímu přechodu hranic.

Snímek holčičky dojal celý svět. Lidé poslali na pomoc rodinám migrantů miliony dolarů

21.06. 16:55

Washington - V USA se objevilo hned několik sbírek na pomoc rozděleným rodinám. Asi největší pozornost si ale získala ta, kterou vyhlásil mladý pár ze Silicon Valley. Charlotte a Dave Willnerovi se rozhodli něco udělat, když uviděli fotografii plačící dvouleté honduraské holčičky.

VIDEO: Luxusní restaurace v Bagdádu odmítla pohostit sirotky, kvůli kritice musela udělat radikální krok

21.06. 15:28

Bagdád - Restaurace v luxusním obchodním domě v Bagdádu v sobotu odmítla skupinu 20 sirotků. Charitativní organizace jim tam zaplatila pohoštění u příležitosti svátku íd al-fitr, který se slaví po ramadánu. Podnik se po lavině kritiky kaje a slíbil, že zaplatí roční péči o 50 sirotků, informoval…

Jak vypadá ideální rodina podle Čechů? Průzkum hovoří jasně

20.06. 17:28

Praha - Tři čtvrtiny Čechů považují za ideální rodinu se dvěma dětmi, podle 35 procent Čechů je nejvhodnější věkový rozdíl mezi sourozenci dva až tři roky. Těhotenství v pozdějším věku nevnímají Češi jako problém.

Zdravotní stav dětí v Severní Koreji se zlepšil, problémem je znečištěná voda

20.06. 16:41

Pchjongjang/Ženeva - Velké problémy týkající se zdraví dětí v KLDR nadále přetrvávají. Dětský fond OSN (UNICEF) dnes nicméně konstatoval, že se situace v uplynulých letech zlepšila. Zbrzděný růst byl zaznamenán u 19 procent severokorejských dětí, zatímco při posledním průzkumu v roce 2009 to bylo…

Hra na schovávanou skončila tragicky: Chlapec (†3) se zavřel do pračky, lékaři marně bojovali o jeho život

20.06. 09:14

Varšava - Hra na schovávanou se změnila v rodinnou tragédii. V nemocnici v polském městě Slupsk zemřel tříletý hoch, který se zavřel do pračky a nedokázal se dostat ven. Našel ho až otec. Lékaři marně bojovali o chlapcův život několik hodin.

Oddělovaní dětí migrantů od rodičů? Mexiko tvrdí že jde o porušování lidských práv

19.06. 22:00

Mexiko/Washington – Šéf mexické diplomacie Luis Videgaray dnes kritizoval americké úřady za to, že na hranicích s jeho zemí oddělují děti migrantů od rodičů. Tento postup označil Videgaray za porušování lidských práv. 

Otřesný případ: Deviant unesl mladou dívku, hodiny s ní prováděl brutální věci

Aktualizovali jsme 18.6.2018, 22:26, 15.06. 12:52

Sydney - Australská policie vyšetřuje případ, který šokoval úřady i veřejnost. Teprve jedenáctiletou dívku unesl neznámý deviant. Několik hodin ji poté brutálně zneužíval.

Debata o osudu dětí internovaných na hranicích USA se vyostřuje, ozvaly se i Bushová a Trumpová

18.06. 12:02

Washington - Prezident Donald Trump s platností od května rozhodl o zpřísnění postihu nelegální migrace. Do debaty o osudu dětí internovaných na jižních hranicích USA se nečekaně vložily americké první dámy.

Homosexuálové by měli mít možnost adoptovat dítě partnera, myslí si většina Čechů

14.06. 19:16

Praha - Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) zjišťovalo míru tolerance české společnosti vůči gayům a lesbám. Téměř dvě třetiny Čechů si myslí, že by homosexuálové měli mít právo na adopci dětí svého partnera či partnerky. Polovina populace podporuje právo osob stejného pohlaví uzavřít sňatek…

Tragédie v rodině lyžaře Bodeho Millera: V bazénu se mu utopila malá dcerka

12.06. 09:55

Los Angeles - Rodinu nejúspěšnějšího lyžaře USA Bode Millera (40) zasáhla tragédie. Při návštěvě u sousedů se v bazénu utopila jeho rok a půl stará dcerka Emeline Grier.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace