Články k tématu: děti

Do Česka se tlačí uprchlíci bez rodičů, přišly desítky žádostí

Aktualizovali jsme 21.9.2018, 22:08, včera 12:10

Praha - České úřady dostaly v posledních deseti letech 85 žádostí o ochranu od dětských uprchlíků, kteří dorazili do republiky z ciziny bez doprovodu dospělých. Od roku 2015 se takový případ neobjevil. Vyplývá to ze statistik ministerstva vnitra za jednotlivé měsíce a roky. Počty opuštěných…

Situace na českých školách je otřesná. Šikana a znásilnění jsou na denním pořádku

Aktualizovali jsme 21.9.2018, 22:08, 18.09. 15:56

Praha - Šikana mezi spolužáky na českých školách má často podobu posměšků a vydírání prostřednictvím sociálních sítí, s vysokou četností se vyskytují problémy se sexuální orientací či sexuálními narážkami. Vyplývá to z analýzy oznámení, která žáci vložili na web projektu Nenech to být, kde mohou na…

Jemen je na pokraji existenční krize. Hladomor hrozí dalšímu milionu dětí

19.09. 16:25

Saná - Dalšímu milionu dětí ve válkou zmítaném Jemenu hrozí hladomor, oznámila organizace na ochranu dětí Save the Children. Hladem podle ní v současnosti trpí 5,2 milionu jemenských dětí. Za tragickou situací stojí válka, v jejímž důsledku stále rostou ceny jídla, zatímco se propadá jemenská měna.…

reklama

Roboti našli nové využití. Baví děti ve školkách, ty jsou nadšené

19.09. 13:29

Peking - Děti v mateřské školce v Pekingu propukají v smích, když se snaží rozluštit hádanku, kterou jim dal jejich nový učitel: malý rozkošný robot s kulatou hlavičkou a obličejem v podobě dotekové obrazovky, píše agentura AFP. Asistent samostatného vyučování Keeko je vysoký 60 centimetrů a…

Sirotčí důchod: Kdo má nárok? Situace se změnila, zkuste požádat znovu

17.09. 20:07

Praha - V Česku každoročně ubývá dětí a mladých lidí, kteří dostávají sirotčí důchod. Zatímco před patnácti lety tuto penzi pobíralo 55.200 příjemců, jimž zemřel jeden z rodičů či oba, loni jich bylo kolem 38.500. Méně je také žádostí. Vyplývá to z důchodových statistických ročenek, které…

Skandál na Slovensku: Děti zneužíval psycholog i kuchař. Zařízení přišlo o akreditaci až po dvou letech

05.09. 16:40

Bratislava - Téměř dva roky od provalení aféry ohledně zneužívání nezletilých dívek v soukromém výchovném zařízení na jihu Slovenska přišla tato instituce definitivně o povolení k činnosti. Informovala o tom televize Markíza. V případu byl již odsouzen psycholog zařízení, obvinění čelí i pomocný…

Chudá romská dívenka dojala Slovensko, navštívil ji i Kiska

03.09. 20:40

Bratislava - Pozornost a projevy sympatií veřejnosti vyvolal na Slovensku výkon žákyně Annamárie Horváthové původem z chudé rodiny, která vyhrála běžecký závod, byť na rozdíl od svých soupeřek měla na nohou pouze balerínky. Spoluorganizátor akce našel sponzora a dívka dnes dostala nové běžecké boty…

Církev protestuje proti povinnosti oznamovat zneužívání dětí. Ohání se zpovědním tajemstvím

31.08. 12:12

Sydney - Australská katolická biskupská konference (ACBC) odmítla zákony, podle nichž mají být kněží povinni oznámit polici zneužití dítěte, když se o něm dozvědí při zpovědi.

Hlad, podvýživa, nemoci: Na následky válek za posledních 20 let zemřelo pět milionů dětí

31.08. 09:49

Nairobi - Kvůli válkám zemřelo v Africe za posledních 20 let pět milionů dětí. Mezi primární příčiny úmrtí související s ozbrojenými konflikty náleží hlad, podvýživa, nemoci, kterým lze předcházet, a nedostatek základních služeb. Uvádí to studie publikovaná v odborném časopise The Lancet.

Žena čelí obžalobě za nenávistné výroky o dětech

30.08. 18:13

Teplice - 26letá žena z Tachova čelí žalobě kvůli nenávistným komentářům k fotce žáků první třídy školy v Teplicích. Hrozí jí až tři roky vězení.

Šikanou je ohroženo každé dítě. Jak s ní zatočit?

29.08. 08:14

Praha - Začátek nového školního roku se blíží a rodiče pomalu připravují své děti na konec prázdninových radovánek. Přestože teď budete mít své děti pět dní v týdnů pod dohledem a nebudete muset trpět hrůzou z toho, co provádí venku, i ve zdánlivém bezpečí vzdělávacího zařízení existují určité…

Konec regulací porodnosti? Číně chybí děti, miliony mužů zůstávají na ocet

28.08. 11:25

Čína - V novém občanském zákoníku, který má schválit čínský parlament v roce 2020 není ani zmínka o tom, zda a kolik mají mít Číňané dětí. Pozvolné uvolňování politiky jednoho dítěte, kterou z obav z přelidnění vedla Čína od roku 1979, nastalo už v roce 2015.

Třetina dětí v Británie se narodí imigrantům. statistikám dominují Polky

25.08. 13:07

Londýn - Skoro 30 procent dětí se loni v Británii narodilo matkám nepocházejícím ze Spojeného království. To je nejvíce od roku 1969, odkdy se tyto statistiky vedou.

Je legální si vzít vlastního bratrance či sestřenici? A narodí se takovému páru nemocné děti?

Aktualizovali jsme 11.8.2018, 22:04, 11.08. 19:31

Víte, co mají společného královna Viktorie, Charles Darwin a Albert Einstein? Tyto známé historické osobnosti si vzali svého bratrance nebo sestřenici. A v historii nebyli zdaleka jediní. Je ale něco takového možné udělat dnes?

Otřesné experimenty? Ve jménu vědy byly sadisticky mučeny i děti

Aktualizovali jsme 10.8.2018, 16:05, 10.08. 12:44

Lidská zvědavost nemá mezí a ukojit ji napomáhá věda. Jsou však případy, kdy se věda zvrtne a místo pomoci lidem se promění v sadistické nesmyslné mučení těch, na kterých se pokus provádí. Vybrali jsme pro vás několik „vědeckých pokusů“, které se prováděly na těch nejbezbrannějších – dětech a měly…

Vracení dětí přistěhovalců je komplikované. USA rodiče deportovaly, teď je namohou najít

10.08. 15:45

Washington - Ve Spojených státech čeká na připojení ke svým rodinám stále přes 500 dětí přistěhovalců. Podle agentury Reuters mají úřady problém najít rodiče, z nichž někteří už v USA nejsou.

V Česku zemřelo letos autonehodách už 14 dětí

09.08. 18:21

Brno - Od ledna do konce července zemřelo při nehodách na silnicích v ČR 14 dětí, což je nejvíc od roku 2008 a o devět víc než loni. Podle Centra dopravního výzkumu (CDV) jde o jeden z nejhorších dílčích ukazatelů vývoje nehodovosti na silnicích.

České děti stále častěji čelí na internetu vydírání ze strany deviantů i spolužáků

09.08. 16:33

Brno - Děti jsou stále častější obětí deviantů či pomstychtivých spolužáků na sociálních sítích, upozorňuje policie. Komunikace je poměrně typizovaná. Po rychlém seznámení na síti útočník žádá fotky, posléze obnažené fotky.

Plánuje Čína znovu změnit rodinnou politiku? Nová poštovní známka vyvolala spekulace

09.08. 10:08

Peking - V roce 2016 Čína povolila městským párům mít dvě děti, čímž skončila kontroverzní doktrína jednoho dítěte nastolená v roce 1979. Vláda ale zřejmě chystá další uvolnění rodinné politiky. Spekulace vyvolala poštovní známka, na níž je zachycena prasečí rodina se třemi selátky.

V Česku se vyrojily zmije. Znáte první pomoc při uštknutí?

Aktualizovali jsme 8.8.2018, 22:15, 06.08. 17:58

Krnov - V nemocnice v Krnově na Bruntálsku letos ošetřovali už tři děti po uštknutí zmijí. Lékaři apelují na rodiče, aby kousnutí hadem nepodceňovali. Nemohou totiž odhadnou reakci dětského organismu na hadí jed, ani dobu nástupu možné reakce.

O otcovskou zájem příliš velký není, žádost podalo 20 tisíc mužů

08.08. 18:49

Praha - O otcovskou požádalo do konce června zhruba 20 tisíc mužů. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) jim vyplatila na týdenním otcovském volnu 91,1 milionu korun. Podle propočtů ze statistik o otcovskou zažádala méně než polovina otců.

Vymítání ďábla se zvrhlo? V USA objevili na samotě 11 podvyživených dětí a jedno mrtvé tělo

08.08. 09:14

Amalia (USA) - Americká policie objevila na samotě ve státě Nové Mexiko skupinu 11 podvyživených dětí žijících v bídných podmínkách s pěti dospělými. Policisté našli v improvizovaném obydlí rovněž tělo mrtvého dítěte. Celá pětice čelí obviněním ze zneužívání dětí, informovala agentura AP.

Prodat alkohol nezletilým? Čtvrtina barů v Brně a ve Zlíně kontrolou neprošla

06.08. 12:07

Zlín/Brno - Česká obchodní inspekce (ČOI) Jihomoravského a Zlínského kraje uskutečnila mimořádnou kontrolní akci zaměřenou na prodej alkoholu mladistvým v restauracích a barech. Z 18 kontrol zjistila porušení zákona ve čtyřech provozovnách.

V jezeře Lhota u Prahy se utopili dva sedmiletí chlapci

02.08. 19:32

Lhota (u Prahy) - U jezera Lhota se ztratily dvě děti. Pátrali po nich záchranáři. Chlapce nakonec našli potápěči, oba se utopili.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie