Články k tématu: Donald Trump

Trump při cestě po Asii nenavštíví demilitarizované pásmo mezi Severní a Jižní Koreou

včera 20:45

Washington - Během své listopadové cesty po Asii americký prezident Donald Trump nenavštíví demilitarizované pásmo mezi oběma Korejemi. Původně se spekulovalo, že sem zavítá.

Dobytí Rakky je zlomový bod tažení proti IS, míní Trump

22.10. 00:20

Washington - Dobytí syrské Rakky, bašty radikálního hnutí Islámský stát (IS), je zlomovým průlomem v celosvětovém tažení proti této teroristické organizaci.

Trump opět přistižen při lži? Tvrdí, že vlastní originál obrazu od Renoira. Galerie se ohradila

20.10. 12:13

Washington - Prezident Spojených států Donald Trump tvrdí, že vlastní obraz Dvě sestry (na terase) francouzského impresionisty Pierra-Augusta Renoira. Chicagský Institut umění ale prohlašuje, že pravé dílo visí v tamní galerii již 80 let, uvedla BBC.

reklama

Trumpův tým už připravuje další prezidentskou kampaň, hlavní hvězdou má být snacha Lara

20.10. 09:34

Washington - Tým amerického prezidenta Donalda Trumpa už začal s další volební kampaní. Hlavní hvězdou má být Trumpova snacha Lara, manželka mladšího prezidentova syna Erika. Na platformách twitter, facebook a youtube má už kampaň své účty, na nichž publikuje videa a informace. Některá videa během…

Obama se vrací na politickou scénu. Odmítl "politiku rozdělování", Trumpa přímo nejmenoval

20.10. 09:01

New Jersey - Exprezident USA Barack Obama se ve čtvrtek poprvé od odchodu z Bílého domu objevil na veřejné politické scéně. Před mimořádnými volbami guvernérů vyzval voliče, aby odmítli politiku rozdělování, kvůli níž "koroduje" americká demokracie.

Putin se zastal Trumpa: S některými jeho názory nesouhlasím, ale zaslouží si respekt

20.10. 08:00

Soči - Ruský prezident Vladimir Putin dnes na konferenci v Soči prohlásil, že americký prezident Donald Trump by měl být respektován, protože má z voleb demokratický mandát.

Napětí mezi USA a Íránem roste: Teherán rozšíří svůj balistický program, oznámily revoluční gardy

19.10. 15:14

Teherán - Mezi Spojenými státy a Íránem se v posledním týdnu zvýšilo napětí a zřejmě poroste dál. Irán dnes oznámil, že hodlá urychlit a rozšířit svůj balistický program. Teherán koncem září představil svou novou střelu, která je schopna nést několik bojových hlavic a má dolet 2000 kilometrů.

Trumpův protiimigrační dekret zablokoval i Maryland

18.10. 19:33

Washington/Honolulu - Federální soud v Marylandu zablokoval zářijové exekutivní nařízení prezidenta Donalda Trumpa, jímž šéf Bílého domu zakázal vydávání víz občanům osmi států. Už v úterý pozastavil platnost dekretu soud v havajském Honolulu.

Obama rodinám padlých vojáků nevolal, trvá na svém Trump. A vytáhl konkrétní příklad

18.10. 11:24

Washington - Prezident Spojených států Donald Trump navzdory kritice nadále hájí své pondělní tvrzení, že jeho demokratický předchůdce Barack Obama netelefonoval rodinám padlých amerických vojáků.

Babiš je nebezpečný populista? Deník Huffington Post má obavy z českých voleb

18.10. 11:14

Berlín - O nadcházejících volbách v ČR píše také německá verze serveru Huffington Post. V České republice se může podle něj k moci dostat populista, který má s americkým prezidentem Donaldem Trumpem společného víc, než by bylo milé.

Trump ustoupil? Americká vláda Čínu za měnového manipulátora neoznačila

18.10. 10:54

Washington - Americká vláda opět odmítla označit Čínu za zemi, která manipuluje se svojí měnou. Donald Trump přitom opakovaně při své loňské předvolební kampani tvrdil, že tak učiní okamžitě po svém nástupu do funkce.

Trump se propadl v žebříčku nejbohatších lidí v USA

17.10. 22:06

New York - Americký prezident Donald Trump si výrazně pohoršil v nejnovějším žebříčku 400 nejbohatších lidí v USA, který každoročně sestavuje časopis Forbes.

Soud na Havaji zablokoval Trumpův protiimigrační dekret

17.10. 21:50

Washington - Federální soud v Honolulu dnes zablokoval zářijový protiimigrační dekret amerického prezidenta Donalda Trumpa, který zakazoval vydávání přistěhovaleckých víz občanům osmi států.

FCC navzdory Trumpovi neodebere NBC News licenci

17.10. 21:40

Washington - Americký telekomunikační regulátor FCC nehodlá odebírat vysílací licence médiím, která podle názoru Bílého domu šíří nepravdivé zprávy.

Trump lže? Prezident obvinil Obamu, že opomíjel rodiny padlých vojáků, podle médií je ti jinak

17.10. 13:08

Washington - Americký prezident Donald Trump obvinil své předchůdce včetně Baracka Obamy, že nekontaktovali rodiny vojáků zabitých ve službě. Jak ale uvedl deník The New York Times, Trump nemluví v této věci pravdu.

Trump: Američané v novém konfliktu nepodporují ani Iráčany, ani Kurdy

17.10. 08:02

Washington - Americký prezident Donald Trump dnes uvedl, že Spojené státy nepodporují v čerstvém konfliktu mezi iráckou vládou v Bagdádu a menšinovými Kurdy na severu země žádnou ze stran.

Trump hlásá do světa: Konec jaderné dohody s Íránem je velmi reálný. Rozhodne Kongres

17.10. 08:01

Washington - Americký prezident Donald Trump uvedl, že ukončení jaderné dohody s Íránem, jejíž další osud je v rukou Kongresu, je velmi reálnou možností.

Papež nepřímo kritizoval USA kvůli odstoupení od klimatické dohody

16.10. 17:02

Vatikán - Papež František měl dnes projev v římském sídle Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO). Před ministry zemědělství a diplomaty zemí G7 nepřímo kritizoval Spojené státy za odstoupení od klimatické dohody.

EU jde proti Trumpovi: Ministři zahraničí podpoří jadernou dohodu s Íránem, oznámila Mogheriniová

16.10. 13:30

Lucemburk - Ministři zahraničí členských států EU dnes jednání o jaderné dohodě s Íránem, jejíž funkčnost v pátek zpochybnil americký prezident Donald Trump. Šéfka unijní diplomacie Federica Mogheriniová řekla, že EU podpoří pokračování nukleární smlouvy z roku 2015.

USA od jaderné smlouvy neodstupují, potvrdila diplomatka při OSN Haleyová

15.10. 18:10

New York - Stálá zástupkyně Spojených států v OSN Nikki Haleyová dnes porhlásil, že USA zatím neodstoupí od jaderné smlouvy s Íránem, americká vláda chce vypracovat přiměřenou odpověď na jednání Íránu ve světě.

Tillerson krotí napjatou situaci: Trump v řešení korejské krize neodmítá diplomacii

15.10. 17:00

Washington - Americký prezident Donald Trump v minulosti několikrát vyjádřil skepsi ohledně možnosti dojednat se severokorejským diktátorem Kim Čong-unem uklidnění sporu. Nyní ale obrátil a pověřil ministra zahraničí USA Rexe Tillersona, aby pokračoval v úsilí o diplomatické řešení krize.

Má se Trump vrátit do školy? Írán americkému prezidentovi doporučil doučování ze zeměpisu

14.10. 19:16

Teherán - Ameriký prezident Donald Trump v pátek kritizoval jadernou smlouvu šesti světových mocností s Íránem. Hovořil o Perském zálivu, mořské ploše mezi Arabským poloostrovem a Íránem, jako o "Arabském zálivu". Íránští politici dnes reagovali slovy, že by se měl šéf Bílého domu doučit zeměpis.

Bývalý personální šéf Bílého domu vypovídal v ruské kauze

14.10. 10:49

Washington - Robert Mueller, zvláštní vyšetřovatel takzvané ruské kauzy, v pátek vyslechl bývalého personálního šéfa Bílého domu Reince Priebuse. Na řadu má v příštích dnech přijít také bývalý tiskový mluvčí Bílého domu Sean Spicer či právní zástupce Bílého domu Don McGahn.

Trump kritizoval smlouvu s Íránem, podle Moskvy je v hrožení

13.10. 22:00

Washington - Americký prezident Donald Trump už dál nehodlá potvrzovat, že Írán dodržuje jadernou smlouvu. Prohlásil to dnes v projevu v Bílém domě. Rusko dnes vyzvalo signatáře jaderné smlouvy s Íránem, aby dohodu sjednanou v roce 2015 dodrželi.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací