Články podle štítku: Donald Trump

Německo píše o Trumpovi. Není to hezké čtení

dnes 19:51

Berlín - Trump se vyjádřil jasně, s nejasnými důsledky. Tak v titulku shrnul převládající názor německých médií k pátečnímu inauguračnímu projevu nového amerického prezidenta list Die Welt.

Reakce na Trumpův projev přišla i z Německa. Čtěte, co říká Merkelová

dnes 16:47

Berlín - Na páteční inaugurační projev nového amerického prezidenta Donalda Trumpa dnes reagovala také německá kancléřka Angela Merkelová. Uvedla, že bude vždy usilovat o kompromis.

Polsko se bojí budoucnosti. S Trumpem to bude zlé, varuje

dnes 14:20

Varšava - Bývalý disident Adam Michnik v dnešním vydání listu Gazeta Wyborcza klade otázku polským elitám, zda "se stejně jako v roce 1989 dokážeme dohodnout a zachránit svrchovanost a svobodu". Jde o reakci na áteční inaugurační proslov nového amerického prezidenta Donalda Trumpa.

reklama

Trump přestavěl Oválnou pracovnu, červené barvy nahradila zlatá

dnes 14:18

Washington - Americký prezident Donald Trump už stačil vyměnit dekoraci v Oválné pracovně Bílého domu. Například závěsy, které byly ještě před několika hodinami červené, nahradily zlaté.

Svět čeká řada problémů? Trumpa se obává i Čína, Korea a Mexiko

dnes 13:33

Peking - Čínský státní deník Global Times usoudil, že inaugurační projev nového amerického prezidenta Donalda Trumpa naznačuje nevyhnutelné třenice v americko-čínských obchodních vztazích. Kritická slova znějí také z Jižní Koreje a Mexika.

Nové dělení světa? Trump vyděsil Ukrajinu, Británie stojí s ní proti Rusku

dnes 12:34

Londýn – Velká Británie bude stát po boku Ukrajiny v její konfrontaci s Ruskem. Svoboda totiž není něco, s čím může být obchodováno. Uvedl to britský ministr obrany Michael Fallon v reakci na obavy, že by nový americký prezident Dondald Trump mohl přestat kvůli dohodě s Ruskem podporovat Kyjev.

Trump v inauguračním projevu lhal? Deník přišel se závažným obviněním

dnes 11:30

Washington - K inauguračnímu proslovu nového prezidenta USA Donalda Trumpa jsou kritická nejen evropské média, ale i některá americká. Například list The Washington Post napsal, že fakta, která Trump, se velmi často rozcházela se skutečností.

Ruský tisk o Trumpovi: S Putinem to jen tak nepůjde

dnes 11:25

Moskva - Republikán Donald Trump se včera stal 45. prezidentem USA. Ruský prezident Vladimir Putin je připraven setkat se s novým šéfem Bílého domu, ale uspořádání takové schůzky potrvá měsíce. Také ruský tisk dnes komentuje Trumpovu inaugurační řeč.

Evropa v pozoru: Jak na Trumpův inaugurační projev reaguje svět?

dnes 10:48

Washington – Nový americký prezident Donald Trump už obdržel řadu blahopřání. Mexický prezident Enrique Peña Nieto řekl, že bude usilovat o posílení vztahů, suverenitu i národní zájmy a ochranu Mexičanů však považuje za prvořadé. Nieto také řekl, že se bude snažit vést „uctivý" dialog s Trumpovou…

Trump si manželkou zatančil na píseň My Way

dnes 10:06

Washington - Nový prezident USA Donald Trump se po páteční inauguraci zúčastnil s manželkou Melanií tří inauguračních plesů. Na jednom z nich zavedl řeč na své časté komentáře na twitteru.

V Evropě se demonstrovalo proti Trumpovi

včera 23:00

Berlín/Brusel/Budapešť - Proti novému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi se dnes demonstrovalo v řadě evropských metropolí. V Budapešti se konalo i shromáždění Trumpových příznivců.

Clintonová si volby prohrála sama, zapomněla na jednu důležitou věc, tvrdí komentátor

Aktualizovali jsme 20.1.2017, 22:28, včera 10:08

Washington – Podporovatelé Hillary Clintonové v Michiganu věděli, že mají potíže, když ji Bernie Sanders v primárkách v březnu 2016 porazil o 17.000 hlasů. Ještě důležitější je, že Bernie vyhrál v arabsko-amerických okresech v poměru dvě ku jedné, píše v komentáři pro server The Independent Robert…

Už žádná klimatická politika, rozhodl Trump

včera 22:26

Washington - Úřad nového amerického prezidenta Donalda Trumpa po převzetí moci končí s politikou boje proti klimatickým změnám jeho předchůdce Baracka Obamy.

Donald Trump složil přísahu, oficálně se ujal funkce prezidenta USA

Aktualizovali jsme 20.1.2017, 22:23, včera 18:51

Washington - Donald Trump dnes před washingtonským Kapitolem zahájil svou s napětím i obavami očekávanou prezidentskou éru složením slavnostního slibu do rukou předsedy Nejvyššího soudu USA Johna Robertse.

Američané si Trumpovu inauguraci užili. Navzdory dešti a demonstracím

včera 21:40

Washington - Ani sychravé počasí s dešťovými přeháňkami a nepříjemným studeným větrem, dlouhé fronty a rozsáhlé uzavírky v centru Washingtonu dnes Američanům nezabránily užít si prezidentskou inauguraci Donalda Trumpa.

Trump už úřaduje. Hodinu po slibu už podepsal první zákony a výnosy

včera 21:02

Washington - Nový americký prezident Donald Trump hodinu po složení slibu začal úřadovat. Podepsal první zákony a prezidentské výnosy.

Lidé při Trumpově projevu jásali: Může se opřít o nás všechny, stojí za ním miliony lidí

včera 20:14

Washington - Američané sledující přísahu prezidenta Donalda Trumpa z washingtonského parku National Mall během jeho prezidentského projevu propukali v jásot.

Papež posílá vzkaz Trumpovi: Podporujte důstojnost a svobodu

včera 19:45

Vatikán - Papež František dnes vyzval amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby kladl důraz na podporu lidské důstojnosti a svobodu v celém světě.

Trump se stal prezidentem a přednesl projev. A už je tu reakce z Hradu

včera 19:20

Praha – Na inauguraci a projev novopečeného amerického prezidenta Donalda Trumpa reagují také čeští politici. První ohlasy se objevily na sociálních sítích jen několik okamžiků po proslovu, ve kterém Trump slíbil, že „Amerika odteď bude na prvním místě“.

Nový prezident USA: Dnešek vstoupí do dějin jako den, kdy se lidé opět stali vládcem národa

včera 18:52

Washington – Složením slibu se z Donalda Trumpa stal oficiálně 45. prezident USA. Podívejte se s námi na některé zásadní body jeho projevu.

Protesty proti Trumpovi: Demonstranti rozbíjeli výlohy, musela zasahovat policie

včera 18:39

Washington - Skupina odpůrců Donalda Trumpa při jednom z dnešních protestů ve Washingtonu rozbila výlohu restaurace McDonald´s a poničila auta v okolí. Musela proti nim zasáhnout policie.

V USA myslí na všechno: Návštěvníci Trumpovy inaugurace mají k dispozici tisíce toalet

včera 18:38

Washington - V centru Washingtonu je k dispozici několik tisíc mobilních toalet. Návštěvníci inaugurace Donalda Trumpa se tak nemusí obávat, že by si v případě potřeby neměli kam odskočit.

ŽIVĚ: Trump byl inaugurován, stal se novým prezidentem USA

Aktualizovali jsme 20.1.2017, 18:03, včera 17:31

Washington - Republikánský vítěz voleb Donald Trump dnes ve Washingtonu složí slavnostní přísahu a stane se 45. prezidentem Spojených států. Sledujte s námi tuto událost online.

Velké stěhování v Bílém domě. Mění se i zubní pasty

včera 17:24

Washington - Úřadu prezidenta USA se dnes ujímá republikán Donald Trump, vystřídá demokrata Baracka Obamu. Výměna probíhá radikálně a týká se například i zubních past, napsal server USA Today.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací