Články k tématu: Donald Trump

Trump v inauguračním projevu lhal? Deník přišel se závažným obviněním

Aktualizovali jsme 21.1.2017, 22:04, 21.01. 11:30

Washington - K inauguračnímu proslovu nového prezidenta USA Donalda Trumpa jsou kritická nejen evropské média, ale i některá americká. Například list The Washington Post napsal, že fakta, která Trump, se velmi často rozcházela se skutečností.

Trump poděkuje CIA za její nasazení

21.01. 20:43

Washington - Prezident Spojených států Donald Trump navštíví dnes odpoledne místního času (pozdě večer SEČ) sídlo Ústřední zpravodajské služby (CIA).

Německo píše o Trumpovi. Není to hezké čtení

21.01. 19:51

Berlín - Trump se vyjádřil jasně, s nejasnými důsledky. Tak v titulku shrnul převládající názor německých médií k pátečnímu inauguračnímu projevu nového amerického prezidenta list Die Welt.

reklama

Reakce na Trumpův projev přišla i z Německa. Čtěte, co říká Merkelová

21.01. 16:47

Berlín - Na páteční inaugurační projev nového amerického prezidenta Donalda Trumpa dnes reagovala také německá kancléřka Angela Merkelová. Uvedla, že bude vždy usilovat o kompromis.

Polsko se bojí budoucnosti. S Trumpem to bude zlé, varuje

21.01. 14:20

Varšava - Bývalý disident Adam Michnik v dnešním vydání listu Gazeta Wyborcza klade otázku polským elitám, zda "se stejně jako v roce 1989 dokážeme dohodnout a zachránit svrchovanost a svobodu". Jde o reakci na áteční inaugurační proslov nového amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Trump přestavěl Oválnou pracovnu, červené barvy nahradila zlatá

21.01. 14:18

Washington - Americký prezident Donald Trump už stačil vyměnit dekoraci v Oválné pracovně Bílého domu. Například závěsy, které byly ještě před několika hodinami červené, nahradily zlaté.

Svět čeká řada problémů? Trumpa se obává i Čína, Korea a Mexiko

21.01. 13:33

Peking - Čínský státní deník Global Times usoudil, že inaugurační projev nového amerického prezidenta Donalda Trumpa naznačuje nevyhnutelné třenice v americko-čínských obchodních vztazích. Kritická slova znějí také z Jižní Koreje a Mexika.

Ruský tisk o Trumpovi: S Putinem to jen tak nepůjde

21.01. 11:25

Moskva - Republikán Donald Trump se včera stal 45. prezidentem USA. Ruský prezident Vladimir Putin je připraven setkat se s novým šéfem Bílého domu, ale uspořádání takové schůzky potrvá měsíce. Také ruský tisk dnes komentuje Trumpovu inaugurační řeč.

Evropa v pozoru: Jak na Trumpův inaugurační projev reaguje svět?

21.01. 10:48

Washington – Nový americký prezident Donald Trump už obdržel řadu blahopřání. Mexický prezident Enrique Peña Nieto řekl, že bude usilovat o posílení vztahů, suverenitu i národní zájmy a ochranu Mexičanů však považuje za prvořadé. Nieto také řekl, že se bude snažit vést „uctivý" dialog s Trumpovou…

Trump si manželkou zatančil na píseň My Way

21.01. 10:06

Washington - Nový prezident USA Donald Trump se po páteční inauguraci zúčastnil s manželkou Melanií tří inauguračních plesů. Na jednom z nich zavedl řeč na své časté komentáře na twitteru.

V Evropě se demonstrovalo proti Trumpovi

20.01. 23:00

Berlín/Brusel/Budapešť - Proti novému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi se dnes demonstrovalo v řadě evropských metropolí. V Budapešti se konalo i shromáždění Trumpových příznivců.

Clintonová si volby prohrála sama, zapomněla na jednu důležitou věc, tvrdí komentátor

Aktualizovali jsme 20.1.2017, 22:28, 20.01. 10:08

Washington – Podporovatelé Hillary Clintonové v Michiganu věděli, že mají potíže, když ji Bernie Sanders v primárkách v březnu 2016 porazil o 17.000 hlasů. Ještě důležitější je, že Bernie vyhrál v arabsko-amerických okresech v poměru dvě ku jedné, píše v komentáři pro server The Independent Robert…

Už žádná klimatická politika, rozhodl Trump

20.01. 22:26

Washington - Úřad nového amerického prezidenta Donalda Trumpa po převzetí moci končí s politikou boje proti klimatickým změnám jeho předchůdce Baracka Obamy.

Donald Trump složil přísahu, oficálně se ujal funkce prezidenta USA

Aktualizovali jsme 20.1.2017, 22:23, 20.01. 18:51

Washington - Donald Trump dnes před washingtonským Kapitolem zahájil svou s napětím i obavami očekávanou prezidentskou éru složením slavnostního slibu do rukou předsedy Nejvyššího soudu USA Johna Robertse.

Američané si Trumpovu inauguraci užili. Navzdory dešti a demonstracím

20.01. 21:40

Washington - Ani sychravé počasí s dešťovými přeháňkami a nepříjemným studeným větrem, dlouhé fronty a rozsáhlé uzavírky v centru Washingtonu dnes Američanům nezabránily užít si prezidentskou inauguraci Donalda Trumpa.

Trump už úřaduje. Hodinu po slibu už podepsal první zákony a výnosy

20.01. 21:02

Washington - Nový americký prezident Donald Trump hodinu po složení slibu začal úřadovat. Podepsal první zákony a prezidentské výnosy.

Lidé při Trumpově projevu jásali: Může se opřít o nás všechny, stojí za ním miliony lidí

20.01. 20:14

Washington - Američané sledující přísahu prezidenta Donalda Trumpa z washingtonského parku National Mall během jeho prezidentského projevu propukali v jásot.

Papež posílá vzkaz Trumpovi: Podporujte důstojnost a svobodu

20.01. 19:45

Vatikán - Papež František dnes vyzval amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby kladl důraz na podporu lidské důstojnosti a svobodu v celém světě.

Trump se stal prezidentem a přednesl projev. A už je tu reakce z Hradu

20.01. 19:20

Praha – Na inauguraci a projev novopečeného amerického prezidenta Donalda Trumpa reagují také čeští politici. První ohlasy se objevily na sociálních sítích jen několik okamžiků po proslovu, ve kterém Trump slíbil, že „Amerika odteď bude na prvním místě“.

Nový prezident USA: Dnešek vstoupí do dějin jako den, kdy se lidé opět stali vládcem národa

20.01. 18:52

Washington – Složením slibu se z Donalda Trumpa stal oficiálně 45. prezident USA. Podívejte se s námi na některé zásadní body jeho projevu.

Protesty proti Trumpovi: Demonstranti rozbíjeli výlohy, musela zasahovat policie

20.01. 18:39

Washington - Skupina odpůrců Donalda Trumpa při jednom z dnešních protestů ve Washingtonu rozbila výlohu restaurace McDonald´s a poničila auta v okolí. Musela proti nim zasáhnout policie.

V USA myslí na všechno: Návštěvníci Trumpovy inaugurace mají k dispozici tisíce toalet

20.01. 18:38

Washington - V centru Washingtonu je k dispozici několik tisíc mobilních toalet. Návštěvníci inaugurace Donalda Trumpa se tak nemusí obávat, že by si v případě potřeby neměli kam odskočit.

ŽIVĚ: Trump byl inaugurován, stal se novým prezidentem USA

Aktualizovali jsme 20.1.2017, 18:03, 20.01. 17:31

Washington - Republikánský vítěz voleb Donald Trump dnes ve Washingtonu složí slavnostní přísahu a stane se 45. prezidentem Spojených států. Sledujte s námi tuto událost online.

Velké stěhování v Bílém domě. Mění se i zubní pasty

20.01. 17:24

Washington - Úřadu prezidenta USA se dnes ujímá republikán Donald Trump, vystřídá demokrata Baracka Obamu. Výměna probíhá radikálně a týká se například i zubních past, napsal server USA Today.

reklama
Fotogalerie