Články k tématu: Donald Trump

Trumpův tým volal zemím EU, ptal se na nečekanou věc

14.01. 22:01

Brusel - Tým budoucího prezidenta USA Donalda Trumpa obvolával evropské vůdce s dotazem, zda jejich země opustí Evropskou unii.

Američané vyšli do ulic. Ve Washingtonu protestují proti Trumpově inauguraci

14.01. 22:00

Washington - V hlavním městě Spojených států dnes začaly protestní akce, které mají vyvrcholit při páteční inauguraci nového prezidenta Donalda Trumpa.

Demokraté i republikáni kvůli Trumpovi opouští Washington

14.01. 19:27

Washington - Mnoho prominentních demokratů a republikánů nespokojených s osobou nového prezidenta v těchto dnech opouští Washington, aby se podíleli na vypracování protitrumpovské strategie.

reklama

Rusko chce ovládnout USA? Z Ameriky čiší obavy

14.01. 18:07

Washington – Ačkoliv budoucí prezident USA Donald Trump hovoří o plánech vylepšit vztahy s Ruskem, lidé, které si vybírá do své administrativy, často mluví opačně. Kandidát na post šéfa Ústřední zpravodajské služby (CIA), texaský poslanec Sněmovny reprezentantů Mike Pompeo, uvedl, že Rusko…

Trump možná zruší sankce proti Rusku

14.01. 16:31

Washington - Nastupující americký prezident Donald Trump naznačil, že by mohl zrušit některé sankce proti Rusku a nectít dosud Spojenými státy dodržovanou politiku jedné Číny.

Kdo se zúčastní Trumpovy inaugurace? Štáb zveřejnil seznam celebrit

14.01. 10:53

New York - Organizátoři inauguračního ceremoniálu Donalda Trumpa dnes zveřejnili předběžný seznam celebrit, jejichž účast se očekává.

Mexiko pár dní před inaugurací vyměnilo velvyslance v USA

13.01. 20:24

Mexiko - Mexiko jen několik dní před nástupem nového amerického prezidenta Donalda Trumpa do funkce vyměnilo svého velvyslance ve Washingtonu.

Vážený Donalde... Uprchlík napsal Trumpovi tento dopis

13.01. 18:53

Osmnáctiletý Abdulazez je jedním z milionů syrských uprchlíků, kteří v posledních letech opustili zemi. Abdulazez se vydal na náročnou cestu do Evropy, během které napsal dopis Donaldu Trumpovi. Jeho znění přinesla arabská televizní stanice Al Jazeera.

Poradce Donalda Trumpa udržoval vztahy s ruským velvyslancem

13.01. 18:27

Washington - Vláda prezidenta Baracka Obamy ví o kontaktech hlavního bezpečnostního poradce nastupující hlavy státu Donalda Trumpa s ruským velvyslancem v USA Sergejem Kisljakem.

Nepřátelství proti Trumpovi je vyvoláváno uměle, tvrdí politik

13.01. 07:47

Berlín - Bývalý státní sekretář na německém ministerstvu obrany a někdejší místopředseda Parlamentního shromáždění OBSE Willy Wimmer se domnívá, že americký establishment se snaží vykopat příkopy a zabránit Donaldu Trumpovi a jeho lidem, aby splnili slib a urovnali vztahy s Ruskem. Dlouholetý…

Organizace HRW varuje: Úspěch populistů v Evropě a USA je hrozbou pro lidská práva

13.01. 07:43

Washington - Mezinárodní organizace pro ochranu lidských práv Human Rights Watch (HRW) varuje, že volební úspěch Donalda Trumpa v USA a vítězné tažení populistů v Evropě představuje vážnou hrozbu pro ochranu základních lidských práv. Skupina to uvedla ve své výroční zprávě. Téměř sedmisetstránková…

Trumpova inaugurace: Chystají se protestní demonstrace

13.01. 07:33

Washington - Washington očekává koncem příštího týdne tisíce demonstrantů, kteří ohlásili protesty proti inauguraci nového prezidenta Donalda Trumpa plánované na 20. ledna. Povolení k protestní akci dostalo 27 ohlašovatelů, což je podle agentury Reuters zhruba čtyřnásobek počtu obvyklého při…

CIA nic neví a Clintová byla příšerná. Bývalý expert si pochvaluje vítězství Trumpa a Rusko

Aktualizovali jsme 12.1.2017, 22:35, 12.01. 14:59

Washington – Nechuť k vydání důkazu o údajných ruských hackerských útocích na americké volby s cílem ovlivnit je ve prospěch Donalda Trumpa naznačuje, že takový důkaz neexistuje, tvrdí pro server ruské stanice Russia Today bývalý analytik CIA. Porážka demokratické strany podle něj nesouvisí s…

Zpráva StB odhalila zajímavé věci. Trump si prý byl jist, že bude prezidentem

12.01. 20:39

Praha – Už téměř před 30 lety si byl Donald Trump jistý, že jako nezávislý kandidát zvítězí v amerických prezidentských volbách. Šlo ale o volby v roce 1996.

Kdo dodal kompro na Trumpa? Média odhalila totožnost bývalého tajného agenta

12.01. 20:29

Londýn/Washington – List Daily Mail dnes odhalil totožnost autora informací o údajných kompromitujících materiálech, shromažďovaných v Rusku na budoucího prezidenta USA Donalda Trumpa. Podle britského bulvárního deníku jím je bývalý agent britské rozvědky MI6 Christopher Steele.

Budoucí šéf CIA: Rusko pracovalo s hackerskými útoky s cílem ovlivnit americkou demokracii

12.01. 20:04

Washington - Kandidát na post šéfa Ústřední zpravodajské služby (CIA) Mike Pompeo uvedl, že je zcela jasné, že za agresivními pokusy ovlivnit americké prezidentské volby stojí ruské vedení. Texaský poslanec Sněmovny reprezentantů to řekl při slyšení v Senátu amerického Kongresu.

Vztahy s USA se za Trumpa zlepší, předpokládá Moskva. Co ji k tomu vede?

12.01. 19:48

Moskva - Kreml sice nesouhlasí s názorem budoucího šéfa americké diplomacie Rexe Tillersona na ruskou anexi Krymu, nicméně stále věří v lepší vztahy mezi Ruskem a Spojenými státy za prezidentování republikána Donalda Trumpa.

Co bude s Trumpem dál? Známý deník radí Američanům

12.01. 14:57

Washington – Americký server BuzzFeed vyvolal pořádný poprask tím, když zveřejnil obsah údajně kompromitujícího spisu, který údajně shromáždili Rusové. Jak poukazuje server The Washingoton Post, jde o další z editorských klišé, které říká: nechť se čtenáři sami rozhodnou.

Trump může dělat stejný chyby jako Obama, zní z Pentagonu

12.01. 08:19

Čím více se americký Kongres a veřejnost dozvídají o postupu odcházejícího prezidenta USA Baracka Obamy a jeho ministra zahraničních věcí Johna Kerryho vůči Íránu, tím jsou informace znepokojivější. Tvrdí to Michael Rubin, mezinárodněpolitický expert z think tanku American Enterprise Institute.…

VIDEO: Trump se ostře pustil do CNN. Sledujte boj mocného s novinářem

11.01. 21:41

New York - Budoucí americký prezident Donald Trump dnes neudržel nervy na uzdě. Na tiskové konferenci ve svém newyorském sídle okřikl reportéra televize CNN.

Prostitutky v Rusku a pochybné obchody v Číně. Tohle "kompro" na Trumpa bude pořádně pikantní

Aktualizovali jsme 11.1.2017, 21:06, 11.01. 12:53

Washington - Server BuzzFeed zveřejnil kompromitující materiál na budoucího prezidenta USA Donalda Trumpa, který podle zdrojů z amerických tajných služeb sestavila ruská rozvědka. Pravost materiálů nebylo dosud ověřena.

Putin se kloní k USA, raduje se Trump. Bude vše jinak?

11.01. 18:36

New York - Přízeň ruského prezidenta Vladimira Putina je podle Donalda Trumpa bonus. Doufá, že se s šéfem Kremlu dohodne, jistě to ale neví.

Rusko asi stojí za hackerskými útoky, přiznává Trump

11.01. 18:12

New York - Zprávy o kompromitujících materiálech shromažďovaných v Rusku jsou prý dílem špionážních služeb. Dnes to uvedl budoucí prezident USA Donald Trump.

Je to jako v nacistickém Německu, zuří Trump kvůli kompromitujícím materiálům

11.01. 17:02

New York - Donald Trump je přesvědčen, že tajné služby nikdy neměly dovolit, aby se nepotvrzená zpráva o jeho zkompromitování dostala na veřejnost. Dokument označil za odpad.

reklama
Fotogalerie