Články k tématu: Donald Trump

Pakt Cruze a Kasicha? Jen dvě loutky, říká Trump

25.04. 15:54

Washington - Dohoda mezi Tedem Cruzem a Johnem Kasichem se nelíbí Donaldu Trumpovi, který ma nakročeno k republikánské nominaci na post prezidenta USA.

Cruz se spojil s Kasichem, společně půjdou proti Trumpovi

25.04. 08:11

Washington - Ted Cruz a John Kasich, kteří se ucházejí o republikánskou nominaci na post prezidenta USA, uzavřeli dohodu proti Donaldu Trumpovi.

Rostou obavy, Trumpova šance na získání nominace je vysoká. Co by to pro svět znamenalo?

24.04. 13:59

Washington – S probíhající republikánskou kampaní se stále jasněji rýsuje kandidát, který zřejmě získá podporu Američanů v republikánských primárkách: Donald Trump. S tím, jak jeho šance na získání republikánské nominace rostou, ale podle serveru Politico rostou i obavy světa z toho, co by…

reklama

Trump překvapil, když se postavil za menšinu. Cruz toho ihned využil

22.04. 08:34

Washington - Mezi favoritem na post amerického prezidenta za republikány Donaldem Trumpem a jeho rivalem Tedem Cruzem se rozhořel spor o záchody pro transsexuály.

Primárky v New Yorku vyhráli favorité Clintonová a Trump, nominaci mají na dosah

20.04. 08:02

New York - Demokratka Hillary Clintonová a republikán Donald Trump opět potrvdili role favoritů na zisk prezidentské nominace. Oba jasně vyhráli úterní primárky v New Yorku.

Bill Gates se opřel do Trumpa a Sanderse, podle něj vůbec nechápou ekonomiku USA

19.04. 15:37

Washington - Republikán Donald Trump, ale i demokrat Bernie Sanders vyzývají americké firmy k vrácení výroby ze zahraničí zpět do vlasti. Oba za to sklidili kritiku od Billa Gatese.

Manažer Trumpa se vyhne stíhání za napadení novinářky

14.04. 08:35

Washington - Manažer republikána Donalda Trumpa Corey Lewandowski nebude soudně stíhán za údajné napadení reportérky Michelle Fieldsové.

Primárky v Missouri vyhrál Trump, bylo to těsné

13.04. 09:49

Washington - Republikánské primárky v Missouri se konaly už v březnu, ale až nyní jsou známy výsledky. Miliardář Donald Trump těsně porazil texaského senátora Teda Cruze, o pouhých 0,2 procentního bodu.

Třetina Trumpových voličů je mu věrných a nebudou volit jiného republikánského kandidáta

09.04. 18:54

Washington - Třetina republikánských voličů, kteří podporují nominaci Donalda Trumpa, by v nadcházejících prezidentských volbách nedala hlas žádnému jinému republikánskému kandidátovi.

Trump a Cruz svými názory pomáhají demokratům, říká Obama

09.04. 11:23

San Francisco - Radikální názory na imigraci či otázky národní bezpečnosti. Tím podle amerického prezidenta Baracka Obamy prokazují republikánští kandidáti na prezidenta USA Donald Trump a Ted Cruz Demokratické straně laskavost.

Trump se snaží posílit, získal podporu vlivného extarosty New Yorku

08.04. 09:10

New York - Hlavní kandidát republikánské prezidentské nominace Donald Trump se po neúspěchu ve wisconsinských primárkách rozhodl posílit svůj volební tým.

Trump má potíže, dokáže zvítězit v New Yorku?

06.04. 23:23

Washington - Tažení Donalda Trumpa do Bílého domu najelo ve Wisconsinu na mělčinu. Případné vítězství ve státě New York ale může za dva týdny jeho šance znovu oživit.

Trump opět kritizoval NATO. Ať se klidně rozpadne, řekl

Aktualizovali jsme 3.4.2016, 18:15, 03.04. 16:43

Washington - Republikánský prezidentský kandidát Donald Trump opět podrobil kritice NATO a členy této aliance. Podle miliardáře by Spojené státy měly přimět své spojence, aby "platili svůj odpovídající podíl" nebo NATO opustili.

Trump nic neví o zahraniční politice, kritizoval svého možného nástupce Obama

02.04. 13:57

Washington - Podle amerického prezidenta Baracka Obamy toho moc Donald Trump neví o zahraniční politice a o situaci na Korejském poloostrově.

Je NATO k něčemu? Evropské státy posílají jasný vzkaz do USA

Aktualizovali jsme 1.4.2016, 18:27, 01.04. 10:08

Washington – Americký prezidentský kandidát Donald Trump se nechal slyšet, že je organizace NATO již zastaralá a byl by pro její zrušení. Na to ale zareagovaly státy Východní Evropy a Pobaltských států, podle kterých je NATO nutné. Informoval o tom server Politico.

Trump je velmi talentovaný, chválí kandidáta Putin

01.04. 17:50

Moskva/Praha - Ruská média vykreslují republikánského uchazeče o kandidaturu na prezidenta Donalda Trumpa jako odvážného a samostatně myslícího politika, zatímco Hillary Clintonová je naopak válečná štváčka. S odkazem na agenturu Reuters na to upozornil Český rozhlas.

Trump: NATO je zastaralé, zrušil bych ho

30.03. 10:16

Washington - Podle kandidáta na prezidenta USA, Donalda Trumpa, je NATO zastaralé a nedostatečně zaměřené na boj proti mezinárodnímu terorismu, té největší hrozbě na světě.

Trump viní muslimy za teroristické útoky. Chrání jeden druhého, říká

24.03. 14:24

Washington - Miliardář a kandidát na prezidenta USA Donald Trump prohlásil, že muslimové nesou zodpovědnost za takové útoky, protože nedělají dost pro informovanost o podezřelých aktivitách extremistů. Také se domnívá, že se Britové v referendu vysloví pro brexit.

Trump prohrál v Utahu, pořád má ale náskok

23.03. 22:20

Washington - Texaský guvernér Ted Cruz porazil miliardáře Donalda Trumpa v souboji o republikánskou nominaci v Utahu. Informovaly o tom stanice NBC a CNN. V klíčové Arizoně ale republikánské primárky vyhrál Trump, který si tak stejně jako Hillary Clintonová drží pohodlný náskok v boji o delegáty,…

Musíme obnovit mučení teroristů při výslechu, žádá Trump

23.03. 18:28

Washington - Teroristické útoky na bruselském letišti a v metru otřásly celým světem. Kandidát na amerického prezidenta Donald Trump ale situaci okamžitě využil ve svůj prospěch. Volal po tom, aby bylo znovu povoleno mučení teroristů při výsleších.

Trump by rázně změnil zahraniční politiku USA. Platíme příliš, říká

22.03. 09:05

Washington - Republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump chce v případě svého vítězství výrazně změnit zahraniční politiku USA. Bude usilovat o pevnější vztahy s Izraelem a měly by se také revidovat výdaje na NATO.

Trumpově sestře hrozili smrtí, případ řeší FBI

21.03. 15:37

New York - Rodina miliardáře Donalda Trumpa, který bojuje o republikánskou nominaci na post prezidetna USA, čelí dalším výhrůžkám.

Obama si prohlédl staré centrum Havany, kolona se prodírala jásajícím davem

21.03. 10:59

Havana - Americký prezident Barack Obama si první den svého třídenního pobytu na Kubě prohlédl centrum metropole, takzvanou starou Havanu. Doprovázely ho manželka Michelle, obě dcery a také tchyně.

Na Trumpově mítinku došlo i na pěsti +VIDEO

20.03. 21:40

Washington – Volební mítink republikánského kandidáta na prezidenta Donalda Trumpa provázely šarvátky, došlo i na pěsti. Z volebního mítinku v arizonském Tusconu byl vyveden demonstrant, který poté schytal od jednoho z Trumpových příznivců rány pěstí a kopance.

reklama
Fotogalerie