Články k tématu: elektronická evidence tržeb

Poslanci navzdory vládě v úvodním kole podpořili návrh zúžit EET pouze na plátce DPH

07.03. 13:53

Praha - Sněmovna dnes v úvodním kole navzdory stanovisku vlády podpořila návrh, aby se elektronická evidence tržeb (EET) vztahovala pouze na registrované plátce daně z přidané hodnoty. Podle návrhu by evidenci tržeb měly podléhat pouze takové osoby, jejichž obrat za předcházejících 12 měsíců…

Úřady provedly celkem 95 tisíc kontrol EET

25.02. 12:08

Praha - Finanční a celní správa od zavedení elektronické evidence tržeb (EET) od 1. prosince 2016 provedla 94.728 kontrol a uložila zhruba 5900 pokut za 55 milionů korun.

Zvláštní režim EET? Podnikatelé s nízkými příjmy by mohli používat papírové účtenky

23.02. 10:23

Praha - Podle návrhu novely o EET by podnikatelé s nízkými příjmy, kteří zároveň nejsou plátci DPH, mohli evidovat tržby bez připojení k internetu. Museli by ovšem využívat papírové účtenky poskytnuté ministerstvem financí a jednou měsíčně poslat Finanční správě údaje o tržbách.

reklama

Restaurace v Brně ignorovala EET, finanční úřad ji zavřel

19.02. 15:43

Brno - Provozovatelka restaurace na Dukelské třídě v Brně ani přes uloženou pokutu a několikeré místní šetření stále nemá v zařízení umožňující EET. Finanční úřad pro Jihomoravský kraj dnes podnik uzavřel.

Asociace si stěžuje na vietnamské večerky. Pětina jich porušuje zákon

07.02. 16:31

Praha - 13 procent českých a 19 procent "asijských" prodejen nevydává zákazníkům účtenky. Situace je horší ve městech, z krajů je povinnost EET nejvíc porušována ve Středočeském a Jihomoravském.

Vláda odmítla návrh pěti stran na omezení EET jen na registrované plátce DPH

24.01. 10:33

Praha - Vláda Andreje Babiše (ANO) dnes odmítla zúžit povinnost elektronické evidence tržeb (EET) pouze na podnikatele z řad registrovaných plátců daně z přidané hodnoty. S návrhem novely přišla pětice stran: ODS, SPD, TOP 09, Piráti a STAN. Pod návrhem naopak nejsou podpisy poslanců ANO, KSČM, KDU…

ODS ve Sněmovně neuspěla s návrhem na zrušení EET, nezruší se ani zákaz prodeje o svátcích

23.01. 21:36

Praha – Občanští demokraté ve Sněmovně neuspěli se svými návrhy na zrušení zákazu prodeje o svátcích a zrušení elektronické evidence tržeb. Neprošel ani jejich návrh na zrušení daně z nabytí nemovitých věcí.

Panika kolem EET je zbytečná? Loni ubylo nejméně za pět let živností

17.01. 11:36

Praha - Analýza společnosti CRIF ukázala, že počet aktivních živnostenských oprávnění v pohostinství za rok 2017 meziročně klesl o 953, což je nejmenší pokles za posledních pět let. Celkem bylo loni v pohostinství založeno nebo obnoveno 16.420 živnostenských oprávnění a 17.373 jich bylo ukončeno…

Babišův kabinet nepodpořil vynětí sociálních ústavů a ambulancí z EET

10.01. 09:43

Praha - Vláda dnes nepodpořila senátní novelu, podle níž by se EET neměla vztahovat na sociální ústavy, nemocnice a část ambulancí. Proti předloze se postavila ministerstva financí a zdravotnictví, zatímco ministerstvo práce a sociálních věcí zaujalo neutrální postoj.

Kvůli EET zaniklo v roce 2017 3000 hospod, zlobí se podnikatelé. Ministerstvo ale kritiku odmítá

08.01. 17:18

Praha - Kvůli elektronické evidenci tržeb (EET) loni ukončilo činnost 3000 hospod a restaurací, především na venkově. Zástupci podnikatelských svazů a živnostníků dále uvedli, že výběr DPH byl u oborů nepodléhajících EET třikrát vyšší výběr DPH u oborů spadajících pod EET. Ministerstvo financí (MF)…

Budoucnost EET? Zákon raději zrušit, navrhují restaurace

19.12. 12:40

Praha - Ústavní soud odsunul start třetí a čtvrté vlny EET, což vede k tomu, že například restaurace musí tržby evidovat, zatímco stánky s občerstvením nikoli. Podle Asociace hotelů a restaurací je nutná novela zákona. V opačném případě by bylo lepší EET zcela zrušit.

Chystá se novela EET. Verdikt soudu však přišel pozdě, zoufají si eshopy

15.12. 15:03

Praha - Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) vítá, že Ústavní soud (ÚS) nezrušil zákon o elektronické evidenci tržeb (EET) jako celek. Rozhodnutí ÚS přišlo podle e-shopů s ohledem na vynaložené náklady přišlo pozdě.

Ústavní soudce rozděluje EET. Pět jich chtělo zákon zrušit úplně

15.12. 14:06

Brno - Ústavní soudu se v otázce elektronické evidence tržeb (EET) zjevně neshodl. Pět z 15 soudců prosazovalo zrušení celého zákona, a to kvůli protiústavnímu zásahu do podnikatelského prostředí. Dva další soudci zase nesouhlasili s odložením náběhu třetí a čtvrté vlny evidence tržeb. Takové…

Třetí a čtvrtá vlna EET se musí odložit. Benda jásá

15.12. 12:00

Brno - Ústavní soud (ÚS) dnes zrušil plánovaný "náběh" třetí a čtvrté etapy elektronické evidence tržeb. S odloženou platností škrtl i několik dalších ustanovení zákona o evidenci tržeb. Poslanec Marek Benda (ODS) hovoří o jasném vítězství.

Rána pro Babiše? Ústavní soud zrušil část zákona o EET

15.12. 10:52

Brno - Ústavní soud (ÚS) škrtl několik paragrafů zákona o elektronické evidenci tržeb (EET). S návrhem na zrušení celé normy pravicoví poslanci neuspěli. ÚS zasáhl také do úpravy identifikačních údajů na účtence.

Senátoři chtějí vyjmout sociální ústavy a část ambulancí z EET

07.12. 19:48

Praha - Senát dnes podpořil novelu, podle které by se elektronická evidence tržeb (EET) neměla vztahovat na sociální ústavy, nemocnice a část lékařských ambulancí.

EET se ministerstvu vyplatilo. Do systému se zapojí dalších 300 tisíc podnikatelů

01.12. 13:35

Praha - Do elektronické evidence tržeb (EET) by se ve třetí a čtvrté vlně mělo zapojit zhruba 300.000 podnikatelů. Uvedl to dnes ministerstvo financí. Po roce fungování EET eviduje tržby 161.000 podnikatelů.

EET přineslo zaměstnavatelům pomalejší obsluhu a více administrativy

30.11. 19:36

Praha - Zavedení elektronické evidence tržeb (EET) znamenalo pro více než třetinu podnikatelů (35 procent) zejména více administrativy, pro 34 procent pak pomalejší obsluhu zákazníků.

EET platí rok, šlo o stěžejní projekt dosluhující vlády

28.11. 11:56

Praha - Elektronická evidence tržeb (EET) začala platit 1. prosince 2016 pro restaurace a ubytování a od letošního března pro podnikatele ve velkoobchodu a maloobchodu. Do EET je nyní zapojeno zhruba 160.000 podnikatelů, kteří zaevidovali okolo 3,5 miliardy tržeb.

Další výjimky v EET? Ministerstvo předloží vládě nový návrh

22.11. 12:38

Praha - Ministerstvo financí chystá předložit nové vládě návrh na další tři výjimky u elektronické evidence tržeb (EET). Jde o tržby telefonních operátorů u předplacených služeb, tržby u obchodní letecké přepravy a tržby z vybraných hazardních her.

První rok od zavedení EET provedly úřady 74 tisíc kontrol

19.11. 12:59

Praha - Finanční a celní správa od zavedení elektronické evidence tržeb (EET) loni 1. prosince provedly 73.649 kontrol. Během nich uložily 3832 pokut za 35,6 milionu korun.

EET omezila nepoctivou konkurenci, pochvalují si restauratéři

Aktualizovali jsme 17.11.2017, 22:07, 17.11. 11:06

Kladno - Elektronická evidence tržeb (EET), která pro restaurace a ubytovací služby platí bezmála rok, omezila nepoctivou konkurenci, říká majitel restaurace a hotelu Dvůr Hoffmeister ve Velkých Číčovicích u Prahy Martin Hoffmeister.

Web Účtenkovky po prvním losování napadli hackeři, byl mimo provoz

16.11. 09:44

Praha - Hackeři napadli web uctenkovka.cz v době, kdy se na něm měly objevit první výsledky loterie k EET. Ministerstvo financí proto přehled výherních kódů zveřejnilo na svých internetových stránkách. Dnes ráno funguje web loterie bez problémů.

EET se bude opět měnit? Nemusela by se týkat živnostníků s obratem do 750 tisíc

15.11. 15:29

Praha - Podle petičního výboru Senátu ČR by se elektronická evidence tržeb (EET) neměla vztahovat na živnostníky, jejichž roční obrat nepřesáhne 750.000 korun. Úpravami EET se zřejmě bude zabývat nová vláda. Zrušení či korekci EET měly v programu mnohé ze stran, které se v říjnových volbách do…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací