Články k tématu: elektronická evidence tržeb

Finanční a celní správa kvůli EET zavřela desítky podniků a provedla 160 tisíc kontrol

29.11. 13:46

Finanční a celní správa od zavedení elektronické evidence tržeb (EET) od 1. prosince 2016 provedla 160.113 kontrol a uložila zhruba 12.950 pokut za 128,3 milionu korun. Správa zároveň od spuštění systému uzavřela kvůli neplnění EET 28 provozoven, z toho 22 již obnovilo svou činnost. Na dotaz ČTK to…

Finanční úřad pronásleduje novomanžele. Požaduje informace o svatebních hostinách

09.10. 18:56

Finanční úřad pro Olomoucký kraj si z několika matričních úřadů vyžádal informace o svatbách a na základě těchto údajů rozeslal výzvy o poskytnutí údajů o svatební hostině novomanželům, kteří se brali v určité restauraci. Výzvu zaslal také novomanželům, kteří měli svatební obřad v konkrétní den i v…

Sněmovna se pohádala kvůli EET, jednání rozpustila

12.09. 19:34

Praha - Sněmovna dnes nedokončila úvodní kolo debaty k vládnímu návrhu na úpravy elektronické evidence tržeb (EET). V jednání by mohla pokračovat v pátek. Vládní návrh reaguje na loňské rozhodnutí Ústavního soudu, který některé části zákona o EET zrušil. Jednání provázela kritika především…

reklama

Vláda nepodpořila zrušení EET ani změnu v zajišťovacích příkazech

15.08. 16:19

Praha - Vláda ANO a ČSSD na svém dnešním zasedání odmítla návrhy TOP 09. Jedná se o novelu, která by měla změnit praxi vydávání zajišťovacích příkazů při výběru daní, či zrušení zákona o elektronické evidenci tržeb (EET).

Muž při kontrole EET napadl úředníky, policie ho obvinila

20.07. 14:09

Prostějov - Policisté obvinili 26letého muže za napadení dvojice úředníků finančního úřadu při kontrole dodržování povinností při elektronické evidenci tržeb (EET). K incidentu došlo v březnu na prostějovském zimním stadionu.

TOP 09 chce zrušit EET: Babišův experiment pokřivil podnikatelské prostředí, tvrdí Kalousek

17.07. 13:17

Praha - TOP 09 navrhne zákon, který by zrušil elektronickou evidenci tržeb (EET). Podle předsedy poslaneckého klub strany Miroslava Kalouska je EET experiment, který pokřivil podnikatelské prostředí v Česku.

Hádky kvůli EET: Návrh zúžit evidenci tržeb jen na plátce DPH poslanci neschválili

13.06. 14:29

Praha - Sněmovnou neprošel návrh, aby se povinnost elektronické evidence tržeb (EET) vztahovala pouze na registrované plátce daně z přidané hodnoty. Pro zamítnutí hlasovalo 98 poslanců z klubů ANO, KSČM a ČSSD. Proti zamítnutí byli poslanci ODS, Pirátů, SPD, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN.

Vláda schválila změny v EET a u některých služeb snížila DPH

13.06. 10:31

Praha - Babišova vláda dnes schválila návrhu novely zákona o EET, která by mohla přinést změny pro některé podnikatele. Součástí návrhů k EET je i přesun vybraných služeb z 15procentní do desetiprocentní sazby DPH.

Kontrola v Sapě: odhalili šest případů porušení zákona o EET

04.05. 13:52

Praha - Pražští celníci ve čtvrtek při 15 kontrolách vytipovaných objektů v tržnici Sapa v Libuši zjistili v šesti případech porušení zákona o evidenci tržeb. Jednu provozovnu celníci uzavřeli. ČTK to dnes sdělila mluvčí Celního úřadu pro hlavní město Prahu Ivana Kurková.

Za půl roku se do účtenkové loterie zapojilo 810.000 hráčů, zaregistrovali 100 milionů účtenek

16.04. 16:12

Praha - Do účtenkové loterie k elektronické evidenci tržeb (EET) se za dobu jejího fungování od loňského října do letošního 15. dubna zapojilo 809.981 hráčů, kteří zaregistrovali zhruba 104 milionů účtenek. Na dotaz ČTK to dnes sdělilo ministerstvo financí. Ročně plánuje MF vyplatit výhry za 64,8…

Kontrola EET či hazardu? Rezort financí chce nasadit celníky s falešnou identitou

22.03. 11:34

Praha - Ministerstvo financí chce, aby od příštího roku mohli celníci vystupovat pod falešnou identitou třeba i při kontrolách elektronické evidence tržeb (EET) nebo hazardních her. Zdůvodňuje to jejich ochranou.

Poslanci navzdory vládě v úvodním kole podpořili návrh zúžit EET pouze na plátce DPH

07.03. 13:53

Praha - Sněmovna dnes v úvodním kole navzdory stanovisku vlády podpořila návrh, aby se elektronická evidence tržeb (EET) vztahovala pouze na registrované plátce daně z přidané hodnoty. Podle návrhu by evidenci tržeb měly podléhat pouze takové osoby, jejichž obrat za předcházejících 12 měsíců…

Úřady provedly celkem 95 tisíc kontrol EET

25.02. 12:08

Praha - Finanční a celní správa od zavedení elektronické evidence tržeb (EET) od 1. prosince 2016 provedla 94.728 kontrol a uložila zhruba 5900 pokut za 55 milionů korun.

Zvláštní režim EET? Podnikatelé s nízkými příjmy by mohli používat papírové účtenky

23.02. 10:23

Praha - Podle návrhu novely o EET by podnikatelé s nízkými příjmy, kteří zároveň nejsou plátci DPH, mohli evidovat tržby bez připojení k internetu. Museli by ovšem využívat papírové účtenky poskytnuté ministerstvem financí a jednou měsíčně poslat Finanční správě údaje o tržbách.

Restaurace v Brně ignorovala EET, finanční úřad ji zavřel

19.02. 15:43

Brno - Provozovatelka restaurace na Dukelské třídě v Brně ani přes uloženou pokutu a několikeré místní šetření stále nemá v zařízení umožňující EET. Finanční úřad pro Jihomoravský kraj dnes podnik uzavřel.

Asociace si stěžuje na vietnamské večerky. Pětina jich porušuje zákon

07.02. 16:31

Praha - 13 procent českých a 19 procent "asijských" prodejen nevydává zákazníkům účtenky. Situace je horší ve městech, z krajů je povinnost EET nejvíc porušována ve Středočeském a Jihomoravském.

Vláda odmítla návrh pěti stran na omezení EET jen na registrované plátce DPH

24.01. 10:33

Praha - Vláda Andreje Babiše (ANO) dnes odmítla zúžit povinnost elektronické evidence tržeb (EET) pouze na podnikatele z řad registrovaných plátců daně z přidané hodnoty. S návrhem novely přišla pětice stran: ODS, SPD, TOP 09, Piráti a STAN. Pod návrhem naopak nejsou podpisy poslanců ANO, KSČM, KDU…

ODS ve Sněmovně neuspěla s návrhem na zrušení EET, nezruší se ani zákaz prodeje o svátcích

23.01. 21:36

Praha – Občanští demokraté ve Sněmovně neuspěli se svými návrhy na zrušení zákazu prodeje o svátcích a zrušení elektronické evidence tržeb. Neprošel ani jejich návrh na zrušení daně z nabytí nemovitých věcí.

Panika kolem EET je zbytečná? Loni ubylo nejméně za pět let živností

17.01. 11:36

Praha - Analýza společnosti CRIF ukázala, že počet aktivních živnostenských oprávnění v pohostinství za rok 2017 meziročně klesl o 953, což je nejmenší pokles za posledních pět let. Celkem bylo loni v pohostinství založeno nebo obnoveno 16.420 živnostenských oprávnění a 17.373 jich bylo ukončeno…

Babišův kabinet nepodpořil vynětí sociálních ústavů a ambulancí z EET

10.01. 09:43

Praha - Vláda dnes nepodpořila senátní novelu, podle níž by se EET neměla vztahovat na sociální ústavy, nemocnice a část ambulancí. Proti předloze se postavila ministerstva financí a zdravotnictví, zatímco ministerstvo práce a sociálních věcí zaujalo neutrální postoj.

Kvůli EET zaniklo v roce 2017 3000 hospod, zlobí se podnikatelé. Ministerstvo ale kritiku odmítá

08.01. 17:18

Praha - Kvůli elektronické evidenci tržeb (EET) loni ukončilo činnost 3000 hospod a restaurací, především na venkově. Zástupci podnikatelských svazů a živnostníků dále uvedli, že výběr DPH byl u oborů nepodléhajících EET třikrát vyšší výběr DPH u oborů spadajících pod EET. Ministerstvo financí (MF)…

Budoucnost EET? Zákon raději zrušit, navrhují restaurace

19.12. 12:40

Praha - Ústavní soud odsunul start třetí a čtvrté vlny EET, což vede k tomu, že například restaurace musí tržby evidovat, zatímco stánky s občerstvením nikoli. Podle Asociace hotelů a restaurací je nutná novela zákona. V opačném případě by bylo lepší EET zcela zrušit.

Chystá se novela EET. Verdikt soudu však přišel pozdě, zoufají si eshopy

15.12. 15:03

Praha - Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) vítá, že Ústavní soud (ÚS) nezrušil zákon o elektronické evidenci tržeb (EET) jako celek. Rozhodnutí ÚS přišlo podle e-shopů s ohledem na vynaložené náklady přišlo pozdě.

Ústavní soudce rozděluje EET. Pět jich chtělo zákon zrušit úplně

15.12. 14:06

Brno - Ústavní soudu se v otázce elektronické evidence tržeb (EET) zjevně neshodl. Pět z 15 soudců prosazovalo zrušení celého zákona, a to kvůli protiústavnímu zásahu do podnikatelského prostředí. Dva další soudci zase nesouhlasili s odložením náběhu třetí a čtvrté vlny evidence tržeb. Takové…

reklama

Fotogalerie