Články k tématu: eurovize

Eurovizi vyhrál Nizozemec Duncan Laurence. Česko skončilo jedenácté

19.05. 01:37

Vítězem 64. ročníku mezinárodní písňové soutěže Eurovize se stal nizozemský zpěvák Duncan Laurence. Česká indie-popová kapela Lake Malawi skončila se skladbou Friend of a Friend na jedenáctém místě.

Česko se pojede ztrapnit? Po loňském triumfu na Eurovizi opět vyhoříme

Aktualizovali jsme 12.1.2019, 12:25, 12.01. 08:05

Česká republika se i letos zúčastní nejsledovanější nesportovní události na světě, hudební soutěže Eurovision Song Contest, v počeštěném názvu Eurovize. Zatímco loni jsme slavili historický úspěch a náš reprezentant Mikolas Josef se umístil na výborném šestém místě, tento rok to tak slavné nebude.…

Česko se zúčastní Eurovize 2019 v Tel Avivu

07.11. 21:20

Písňové soutěže Eurovize v izraelském Tel Avivu se příští rok zúčastní 42 zemí včetně České republiky. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila Evropská vysílací unie (EBU). Ze soutěže se z finančních důvodů odhlásilo Bulharsko, oznámila bulharská televize.

reklama

Skandál v Eurovizi? Vítězná píseň izraelské zpěvačky je nejspíš plagiát

04.07. 12:12

Jeruzalém - Americké hudební vydavatelství Universal Music Group pohrozilo žalobou autorům písně Toy, s níž Izraelka Netta Barzilaiová letos vyhrála Eurovizi. Prý jde o kopii hitu Seven Nation Army z roku 2003 dua The White Stripe.

Příští ročník Eurovize má hostit Izrael, už přišla výzva k bojkotu soutěže

22.06. 13:22

Jeruzalém - Politika se přelévá i do nečekaných oblastí, například do fotbalu nebo populární hudby. Díky vítězství Izraelky Netty Barzilaiové v letošním ročníku Eurovize má Izrael právo uspořádat tuto písňovou soutěž příští rok. Jenže kde? Status Jeruzaléma stále není dořešen navzdory faktu, že ho…

Čech na Eurovizi: Divákům se moc líbil, kritici jeho výkon strhali

13.05. 12:23

Lisabon - Zpěvák Mikolas Josef získal pro Českou republiku vůbec nejlepší umístění v mezinárodní písňové soutěži Eurovize, když ve finále konaném v noci na dnešek v Lisabonu obsadil šestou příčku. Vítězkou se stala izraelská zpěvačka Netta.

Vítězkou Eurovize je Izraelka Netta, český zpěvák Mikolas Josef skončil šestý

13.05. 01:20

Lisabon - Zpěvák Mikolas Josef získal pro Českou republiku historicky nejlepší umístění v mezinárodní písňové soutěži Eurovize, když ve finále konaném v noci na dnešek v Lisabonu obsadil šestou příčku. Vítězkou se stala izraelská zpěvačka Netta.

Čína cenzurovala Eurovizi. Dostala zákaz vysílání

11.05. 12:00

Lisabon - Evropská vysílací unie (EBU) zakázala jednomu z nejpopulárnějších čínských televizních kanálů vysílat mezinárodní písňovou soutěž Eurovize. Televize totiž při přenosu prvního semifinále soutěže cenzurovala některá vystoupení, mimo jiné kvůli homosexuální tématice. Informoval o tom dnes…

Zpěvák Mikolas Josef dostal Česko podruhé v historii do finále Eurovize

09.05. 07:46

Lisabon - Český zpěvák Mikolas Josef se zúčastní sobotního finále mezinárodní písňové soutěže Eurovize. Spolu s dalšími devíti soupeři postoupil z dnešního semifinále, při kterém vystoupili zástupci 19 zemí. Je to teprve podruhé v historii, co zástupce Česka bude zpívat ve finále této soutěže.

Český zpěvák se zotavuje ze zranění, vyzkoušel si pódium pro Eurovizi

03.05. 15:18

Lisabon/Praha - Český zpěvák Mikolas Josef, který se v neděli v portugalské metropoli zranil při zkoušce na píšňovou soutěž Eurovize, si dnes v Lisabonu znovu vyzkoušel své chystané vystoupení. Organizační tým i sám zpěvák jsou s výkonem spokojeni, poraněná záda ho sice stále trochu bolí, přesto…

Čechy bude na soutěži Eurovize v Lisabonu zastupovat zpěvák Mikolas Josef

29.01. 21:36

Praha - Na 63. ročníku hudební soutěže Eurovize v Lisabonu bude Českou republiku zastupovat dvaadvacetiletý zpěvák Mikolas Josef se svou vlastní písní Lie To Me.

Ukrajinská televize dostala pokutu za to, že zakázala účast Ruska na Eurovizi

29.06. 18:10

Kyjev -Ukrajinská veřejnoprávní televize dostala pokutu za to, že zakázala účast ruské zpěvačky Juliji Samojlovové na květnové soutěži Eurovize. Výši pokuty Evropská vysílací unie (EBU) neupřesnila, částka je prý ale vysoká.

Muž při finále Eurovize vtrhl na pódium a vystrčil zadek, policie ho zadržela

14.05. 18:08

Kyjev - Během vystoupení ukrajinské zpěvačky Jamaly v sobotním finále Eurovize vtrhl na pódium muž, stáhl si kalhoty a vystrčil na diváky zadnici. Policie ho zadržela. Jde o známou firmu Vitalije Seďuka (28).

Portugalec Sobral zvítězil v letošním ročníku Eurovize

14.05. 01:32

Kyjev - Vítězem 62. ročníku nejsledovanější nesportovní soutěže na světě Eurovision Song Contest se stal portugalský reprezentant Salvador Sobral. V hlasování ohromil jak odbornou porotu, tak diváky nejen z celé Evropy.

ŽIVĚ: Eurovision Song Contest 2017. Ve finále se utká 26 soutěžících

13.05. 21:00

Kyjev - V ukrajinské metropoli se dnes večer odehraje finále mezinárodní písňové soutěže Eurovision Song Contest, která je nejsledovanějším nesportovním pořadem na světě. Vítěz či vítězka má být znám kolem půlnoci. Země, odkud bude vítěz pocházet, se stane pořadatelem příštího ročníku soutěže.

Překvapení na Eurovizi: Makedonskou soutěžící zaskočila nabídka k sňatku

13.05. 19:58

Kyjev - Na makedonskou zástupkyni na hudební soutěži Eurovize Janu Burčevskou čekalo velké překvapení. Ve čtvrtek ji její partner Aleksandar požádal o ruku v přímém přenosu druhého semifinále.

Kyjev nepustí na Eurovizi ruské novináře, kteří byli na Krymu

07.05. 10:38

Kyjev - Kyjev na písňovou soutěž Eurovize nepustí nejen ruskou interpretku, která porušila ukrajinské zákony návštěvou anektovaného Krymu, ale ze stejných důvodů ani ruské novináře.

Pomsta Ukrajině? Ruská zpěvačka Samojlovová vystoupí náhradou za Eurovizi na Krymu

28.04. 17:10

Moskva - Ruská umělkyně Julije Samojlovová nesmí vystoupit na soutěži Eurovize v Kyjevě, místo toho zazpívá v Sevastopolu na Krymu. Pozval ji starosta města Dmitrij Ovsjannikov.

Hádky o Eurovizi: Ruská televize nebude vysílat soutěž z Kyjeva

14.04. 09:54

Moskva - Spor Ruska a Ukrajiny kvůli letošní Eurovizi pokračuje. Ruská státní televize Pervyj kanal dnes oznámila, že nebude písňovou soutěž vysílat. Stanici toto rozhodnutí nijak zvlášť finančně nepoškodí. Eurovize je sice v Rusku velmi populární, ale jde o "jednorázovou akci".

Eurovize se bude i přes spory s Ruskem konat v Kyjevě, tvrdí organizátoři

05.04. 20:53

Ženeva – O změně místa konání hudební soutěže Eurovize organizátoři neuvažují. Oznámili to dnes v rekci na spekulace, že by Kyjev mohl o soutěž přijít kvůli rozhodnutí zakázat vstup na ukrajinské území ruské zpěvačce Juliji Samojlovové.

Spory o Eurovizi: Ukrajině hrozí kvůli sporům o ruskou zpěvačku problémy

01.04. 15:18

Kyjev - Ukrajině hrozí trest za to, že zakázala ruské zpěvačce Juliji Samojlovové na tři roky vstup na své území, tudíž se nemůže zúčastnit Eurovize.

Mrzí mě politizace letošní Eurovize, svěřila se česká zástupkyně Martina Bárta

31.03. 17:31

Praha - Zpěvačku Martinu Bárta mrzí politizace letošního ročníku Eurovize. Ukrajinská tajná služba SBU zakázala vstup do země ruské zpěvačce Juliji Samojlovové za to, že v minulosti vystoupila na anektovaném Krymu.

Snad Kyjev zruší zákaz pro Rusko na Eurovizi, doufá Kreml

23.03. 13:32

Moskva - Kreml doufá, že Ukrajina změní své rozhodnutí a ruská zpěvačka Julija Samojlovová se bude moct zúčastnit Eurovize. Písňové soutěže, jejímž hostitelem bude Kyjev, se mají v květnu zúčastnit zpěváci ze 43 zemí včetně Česka.

Ukrajina zakázala ruské zpěvačce vstup na Eurovizi

22.03. 17:25

Kyjev - Tajná služba SBU splnila hrozby a zakázala ruské zpěvačce Juliji Samojlovové vstup na území Ukrajiny, kde měla Rusko reprezentovat v květnové Eurovize v Kyjevě. Zatímco v ČR není tato soutěž příliš populární, pro Rusy je to událost roku.

reklama
Fotogalerie