Články k tématu: florida

Těhotná ženy se statečně vrhla do moře, zachránila manžela před žralokem

25.09. 08:12

Těhotná turistka zachránila svého manžela před útočícím žralokem v moři u souostroví Florida Keys, uvedl server BBC News s odvoláním na místní policii. Žena bez zaváhání skočila do vody a krvácejícího muže dostala do bezpečí.

K Floridě se blíží hurikán Isaias

01.08. 11:01

Úřady amerického státu Florida kvůli blížícímu se hurikánu Isaias uzavřely pláže, přístaviště, parky a golfová hřiště. Floridský guvernér Ron DeSantis vyzval občany ohrožených oblastí, aby se minimálně na týden zásobili vodou, potravinami a nezbytnými léky. Varoval také před výpadky dodávek…

Neobvyklý protest proti šíření covid-19. Policie musela zakročit se sbíječkou

18.04. 08:05

Nezvyklou formou si na Floridě chtěl osmadvacetiletý muž vynutit osvobození vězňů vystavených v místních věznicích nákaze koronavirem. Sociolog Jordan Mazurek vložil své ruce do dvou dvousetlitrových nádrží s betonem stojících před vjezdem do rezidence floridského guvernéra Rona DeSantise. Policie…

reklama

Harry a Meghan nachystali překvapení v Miami. Dostali za to zaplaceno?

08.02. 15:48

Britský princ Harry a jeho žena Meghan se ve čtvrtek v Miami na Floridě zúčastnili akce organizované americkou bankou JP Morgan. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na zdroj z královské rodiny. Jde o jednu z prvních účastí páru na nějaké akci od jeho dobrovolného odklonu od…

Divoká jízda Australana Amerikou! Zůstala za ním krev královen krásy!

Aktualizovali jsme 26.1.2020, 19:54, 24.01. 09:38

Pokud se řekne Australan v Americe většině milovníků filmů se vybaví legendární Krokodýl Dundee. Roku 1984 však v USA řádil jiný australský predátor. Na lovu byl šest týdnů a kořistí byla krásná děvčata!

Vánoční masakr: Policie našla v domě tři mrtvé, tragédii přihlížely děti

25.12. 15:53

Tři mrtvé našla policie v domě ve městě Lakeland na Floridě, kam na Štědrý den vyrazila kvůli nahlášené střelbě. V domě policisté objevili také čtyři děti mladší deseti let, kterým se ale nic nestalo, informovala dnes agentura AP.

Florida čeká katastrofu. Hurikán Dorian může dosáhnout síly 4. kategorie

30.08. 15:08

Trasa hurikánu Dorian, který se blíží z Karibiku k USA, zatím není zcela jistá, takže floridské úřady ještě nenařídily evakuaci. Meteorologická služba AccuWeather očekává, že hurikán dorazí k atlantickému pobřeží Floridy nebo možná Georgie v pondělí ráno místního času.

Hurikán Dorian děsí USA. Portoriko a Florida vyhlásily stav nouze

29.08. 08:27

Portoriko a stát Florida vyhlásily stav nouze kvůli blížícímu se hurikánu Dorian. Americké Národní středisko pro hurikány (NHC) vydalo varování také pro Dominikánskou republiku a Americké a Britské Panenské ostrovy.

Šílenec střílel v obchodním centru na Floridě: Dva mrtví, pět zraněných

03.11. 09:27

Střelec v malém nákupním centru ve floridském hlavním městě Tallahassee v pátek večer zabil dva lidi a dalších pět zranil. Následně spáchal sebevraždu. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na místní úřady.

Jedenáctý bombový balíček v USA: Adresátem byl demokratický senátor

26.10. 16:41

Na Floridě dnes byl zajištěn další, už jedenáctý podezřelý balíček podobný předchozím zásilkám s výbušninou. Oznámila to televize MSNBC s odvoláním na informaci Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI). Adresátem byl demokratický senátor ze státu New Jersey Cory Booker. Zásilka pro něj byla nalezena…

Smrtící živel: Počet obětí po hurikánu Michael se zdvojnásobil

17.10. 08:56

Hurikán Michael si na Floridě vyžádal šestnáct mrtvých, oznámily dnes místní úřady. Počet obětí ničivého živlu, který postihl před týdnem jihovýchod Spojených států, se tak na Floridě oproti pondělním údajům zdvojnásobil. Celková bilance hurikánu podle agentury AP nyní dosahuje 26 mrtvých ve…

Hurikán Michael už má první oběť. Objevit se mohou i tornáda

11.10. 07:59

Hurikán Michael začal slábnout nad jihozápadem amerického státu Georgia. Nadále ho ale provází silný vítr a déšť. Na Floridě si živel vyžádal jednu oběť. Podle agentury AP je Michael nejsilnějším hurikánem, který udeřil na pobřeží USA za posledních téměř 50 let.

Ke břehům Floridy se řítí hurikán Michael, naplno udeří ve středu

08.10. 22:16

Mexickým zálivem na sever k pobřeží Floridy míří hurikán Michael, který v nadcházejících dnech podle amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) bude sílit. Na floridskou pevninu by měl vstoupit ve středu; nyní vichr a déšť, který živel doprovází, bičují západní cíp Kuby.

Bouře na Floridě ztratil sílu , přesto ovlivňuje počasí na celém jihu USA

29.05. 08:36

Miami - Alberto, který jako subtropická bouře v pondělí zasáhl severozápad amerického státu Florida, rychle zeslábl na depresi. Americké Národní středisko pro hurikány (NHC) nicméně nadále varuje před lijáky a rizikem vzniku bleskových povodní.

Konec Ameriky v roce 2037? Spisovatel popsal, jak bude země zdevastovaná

Aktualizovali jsme 18.5.2018, 23:06, 18.05. 15:50

Klima je stále teplejší a hladina oceánů vyšší. Spisovatel Jeff Goodell ve své nové knize varuje hlavně před vodou, která by mohla změnit svět tak, jak jej dnes známe. A nestane se tak za sto let, osudný den může přijít už za dvacet let.

Střelba v Trumpově golfovém klubu na Floridě

18.05. 10:52

Miami - V golfovém klubu amerického prezidenta Donalda Trumpa v jihofloridském Doralu dnes zasahovala policie kvůli nahlášené střelbě, jednoho člověka zadržela. Místní policie na twitteru bez podrobností uvedla, že nemá informace o obětech a že veřejnosti nebezpečí nehrozí.

Střelba na Floridě: Muž zabil dva policisty, sám zemřel

20.04. 11:11

Miami - Střelec na Floridě zabil dva policisty, útočník rovněž zahynul. Zda spáchal sebevraždu, úřady prozatím nesdělily. Soustrast rodinám policistů vyslovili floridský guvernér Rick Scott a americký prezident Donald Trump.

Americká policie pátrá po dvojnásobné vražedkyni, jež ukradla identitu zavražděné ženy

17.04. 09:04

Washington - Policie v několika amerických státech pátrá po ženě, která je podezřelá z toho, že zavraždila jinou ženu a převzala její identitu. Předtím podle policistů patrně sprovodila ze světa i svého manžela. Informovala o tom v pondělí televize NBC News.

Při čtvrtečním zřícení lávky v Miami zemřelo celkem šest lidí

19.03. 09:08

Miami (USA) - Záchranáři vyprostili těla všech lidí, kteří přišli o život při čtvrtečním zřícení lávky pro pěší v Miami na Floridě. Podle policejního velitele Juana Pereze je už možné říci s konečnou platností, že neštěstí má šest obětí.

Stavební dozor před zřícením lávky v Miami odhalil trhliny v konstrukci

17.03. 19:28

Miami - Stavební dozor lávky pro pěší, která se ve čtvrtek zřítila v Miami na Floridě, objevil dva dny před neštěstím ve stavbě trhliny. Na místě pokračují odklízecí práce a pod zřícenou konstrukcí jsou stále uvězněna čtyři vozidla. Policie upozornila, že počet mrtvých se ještě může zvýšit. Zatím…

Na Floridské mezinárodní univerzitě v Miami se zřítila lávka, nejméně čtyři lidé zemřeli

Aktualizovali jsme 16.3.2018, 08:13, 15.03. 21:55

Miami (USA) - V kampusu Floridské mezinárodní univerzity v Miami se ve čtvrtek zřítila betonová lávka. V troskách byla zatím nalezena čtyři mrtvá těla. Nejméně deset osob je zraněno, dvě jsou v kritickém stavu.

Floridský střelec Cruz poprvé předstoupil před soud

19.02. 21:57

Washington - Nikolas Cruz, který minulý týden ve střední škole ve floridském Parklandu zastřelil sedmnáct lidí, se dnes poprvé objevil před soudem.

Trumpova administrativa nepovolí těžbu ropy u Floridy, výjimku chtějí i další státy

10.01. 12:10

Washington/Miami - Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa minulý týden uvedla, že zamýšlí zpřístupnit skoro celou oblast pobřežních vod USA těžbě ropy a zemního plynu. Řadě států se to ale nelíbí a žádají o výjimky. Už bylo vyhověno Floridě.

Zima na Floridě zaskočil i leguány. Padají ze stromů a vypadají jako mrtví

05.01. 09:19

Miami - Zima na subtropickém jihu USA zaskočila leguány a na internetu se rozšířily snímky ztuhlých plazů. Až dva metry velcí ještěři ale nejsou mrtví, byť to tak vypadá. Podle zoologů se s vyšší teplotou opět probudí k životu.

reklama
Fotogalerie
google-site-verification: google572aa3d56eb08979.html