Články k tématu: himaláje

Himalájské ledovce to mají spočítané, obávají se vědci. Důsledky přitom mohou být katastrofální

05.02. 12:27

Nová studie varuje před kritickou situací, ve které se nacházejí himalájské ledovce. I v případě, že by se podařilo nárůst teploty v tomto století udržet na 1,5 stupních Celsia, zmizí do roku 2100 36 % jejich hmoty. Na vodě z ledovců přitom přímo závisí 250 milionů lidí v okolí a více než miliarda…

V Himálaji zachránili dva české turisty, ztratili se během túry

01.04. 11:29

Káthmándú - V Nepálu v oblasti himálajské osmitisícovky Dhaulágirí zachraňovali dva české turisty, kteří se v noci na sobotu ztratili během túry. Informoval o tom internetový server nepálského deníku República.

Polák a Francouzka uvázli pod vrcholkem hory ve výšce 7400 metrů

26.01. 16:42

Islámábád - Pod vrcholkem pákistánské hory Nanga Parbat ve výšce 7400 metrů nad mořem v noci uvázli Polák a Francouzka. Dvojici se ve čtvrtek nepodařilo dosáhnout vrcholu ve výšce 8126 metrů nad mořem a pak nedokázali sestoupit na svou základnu.

reklama

Vědci se snažili dokázat existenci yettiho. Našli ale něco úplně jiného

11.12. 08:02

Washington - Yetti, nebo také sněžný muž, je jedním z nejhledanějších a nejbájnějších tvorů, které se ještě nepodařilo vědecky potvrdit. Celá řada cestovatelů a badatelů se jej pokusila za minulá léta najít. A to včetně Edmunda Hillaryho a Reinholda Messnera, kteří zpozorovali zvláštní stopy na své…

Část Nepálu šla k volbám, země by měla přejít k federálnímu uspořádání

26.11. 17:36

Káthmándú - Nepál by měl přejít k federálnímu uspořádání zakotvenému v ústavě z roku 2015. Dnes poprvé za téměř 20 let lidé hlasovali v parlamentních volbách, volili také zástupce sedmi místních shromáždění.

V Himálaji zahynul ruský extrémní parašutista, zřítil se z hory Ama Dablam

12.11. 14:09

Káthmándú - Rus Valerij Rozov, (52) který se věnoval base jumpingu, v sobotu zahynul při nehodě v Himálajích. Neštěstí se stalo v oblasti Mount Everestu, když se pokusil o seskok z hory Ama Dablam vysoké 6812 metrů.

Horolezce ze Španělska a Argentiny v Himálajích zavalila lavina, pátrání po nich bylo odvoláno

02.07. 13:22

Islámábád - Pátrání po španělském a argentinském horolezci v pákistánské části Himálají bylo odvoláno. Dle místních úřadů je před více jak týdnem zavalila lavina.

reklama
Fotogalerie