Články k tématu: jídlo

Zkoušíte zahnat hlad, ale nedaří se vám to? Tato jídla vás nutí jíst dál a dál

dnes 11:22

Australská nutriložka Kathleen Alleaumeová vyjmenovala několik jídel či pochoutek, po kterých dostaneme ještě větší hlad.

Zajímá vás, proč máte pořád hlad? Vědci odhalili příčiny a radí, jak zkrotit chuť k jídlu

včera 08:56

Londýn – Zrovna jste se najedli, přesto máte pocit, že už zase máte hlad? Takovou situaci zažil téměř každý z nás. Vědci se na tento problém zaměřili a našli řešení.

Tolerantní Česko? Tyto potraviny v některých zemích kvůli zákazům nekoupíte

12.12. 16:44

Maková semínka, tlačenka, anebo třeba čokoládová vajíčka s překvapením pro děti jsou v našich obchodech běžně k vidění. Existují ale země, kde byste je sháněli marně. Jejich prodej i konzumace jsou totiž zakázány.

reklama

Muslimský obchod musí zavřít, neprodával vepřové ani víno

12.12. 08:30

Paříž - Před časem se s velkou slávou otevřel v hlavním městě Francie supermarket, který avizoval, že prodává pouze halal potraviny vyhovující dietě vyznavačů islámu. Nyní však soud rozhodl o tom, že obchod nesplňuje podmínky. Prodejna tak musí zavřít, nebo do své nabídky zahrnout i další …

Konec kebabu? Oblíbenou pochoutku možná čeká zákaz kvůli škodlivým látkám

10.12. 14:37

Brusel/Berlín – Nastane konec kebabů? Evropská unie opět chystá nová opatření, která se mohou dotknout oblíbeného fast foodů, obávají se Němci. Parlament v Bruselu se totiž zaměřil na fosfáty, které obsahuje mražené maso používané k výrobě kebabů. Podle nedávných studií by totiž mohla látka vážně…

Tradiční neapolská pizza se dostala na seznam světového kulturního dědictví UNESCO

07.12. 15:47

Soul - Organizace UNESCO zařadila přípravu tradiční neapolské pizzy na svůj seznam světového nehmotného kulturního dědictví. Italové uvádějí, že umění přípravy této pizzy se vyvinulo už v 16. století.

Nejhorší věc, kterou jste kdy snědli? Tyhle věci pozřete každý den a ani o tom nevíte

07.12. 08:13

Jahodové nápoje jsou dělané spíše z jablek, borůvkový jogurt má v sobě mrkev. Tyhle věci nás možná nepřekvapí, ale co třeba veganské jídlo z ořechů, ale s přídavkem hmyzu? Víte, odkud pocházíte vanilková příchuť, nebo kolik vlasů denně sníte? Potravinářský průmysl je plný záhadných odhalení,…

Odkud pochází jídlo na papežském stole? A na čem si hlava církve pochutnává?

05.12. 10:32

Vatikán - O papeži Františkovi se možná říká, že je to papež chudých, nicméně tradice se musí dodržovat. Potraviny, které putují na jeho stůl, musí být v té nejlepší kvalitě a co nejčerstvější, svou farmu má pro to jen kousek od sídla. I když se jedná o potraviny, které jsou běžnému smrtelníkovi…

Vědci konečně našli odpověď na zapeklitou hádanku. Proč chleba padá na zem namazanou stranou?

04.12. 08:22

Vtipkuje se o tom už desítky let, problém je, že většinou jde o pravdivou událost. Ať chceme nebo ne, pokud spadne chléb na zem, tak je to namazanou stranou. A otázka proč trápí vědce už několik desetiletí. Nyní se však výzkumný tým z manchesterské univerzity konečně rozhodl tuto záhadu…

Stravovací zvyky Čechů se mění, loňský rok byl v jedné věci mimořádný

30.11. 14:01

Praha - Češi jedí více masa a mléčných výrobků, ale méně obilovin. Vloni byla spotřeba potravin průměrně 785,6 kilogramu na osobu. O 1,9 % více než v roce předchozím. Uvedl to dnes Český statistický úřad (ČSÚ).

Co je hořké, to je dobré? Nejméně oblíbená chuť je zdravotně velmi prospěšná

29.11. 14:00

Řím - Díky komerčnímu výběru, křížení mezi druhy a metodám přeměny potravin hořká chuť téměř vymizela z našich stolů. Podle lékařů je to ale na škodu. Hořká jídla jsou totiž zdravá právě proto, že jsou "toxická".

Jak na hubnutí? Je možné odolávat pokušení a dodržovat dietu, aniž bychom vynechávali jídlo

23.11. 10:45

Řím - Když se snažíme držet dietu, není vždy snadné odolávat kručení v břiše. Podle expertů je však možné odolávat pokušení. Základní rady expertu zní: Nikdy nevynechávejte jídlo a staňte se přáteli vody. Píše o tom italský deník Corriere della Sera.

Na těchto místech bude pořádně horko. Ve kterých regionech se očekávají válečné konflikty?

13.11. 09:36

Sýrie - Měnící se počasí nevyvolává války. Klimatické změny však mohou být rozhodujícím faktorem, které ke konfliktu přispějí. Vzpomeňte si na Sýrii. Zde klimatické změny nejsou původcem konfliktu, ale stačilo mít jeden rok sucho, špatnou úrodu a povstání vedoucí k občanské válce bylo na světě. Na…

Slavná snídaně u Tiffanyho je k dostání v New Yorku, levná však není

10.11. 09:50

New York - Proslulé luxusní klenotnictví otevírá ve své hlavní pobočce na newyorské Páté Avenue svou první restauraci. Jak informuje CNN, hosté si budou moci objednat přímo "snídani u Tiffanyho".

Obědváte rádi sami? Měli byste změnit své návyky, můžete si způsobit vážné komplikace

08.11. 09:16

Člověk by měl jíst nejméně pětkrát denně, menší porce a hodně zeleniny a ovoce. To vše vědci opakují už dlouhá léta. Jenže jak se ukazuje, ani to nestačí aby byl člověk zdravý a vyhnul se problémům s váhou. Podle nové studie také hraje roli to, s kým svůj oběd či svačinu konzumujete.

Posedlost zdravým jídlem vás může i zabít, ortorexie je modním stylem poslední doby

06.11. 10:19

Paříž - Zdravé jídlo je sice přínosné, pokud jde o naše zdraví, ale pokud se stane hlavním zdrojem našich starostí a snažíme se jíst stále zdravěji a zdravěji, dospějeme k poruše příjmu potravy nazývané ortorexie. Píše o tom francouzský týdeník L´Express.

Radikální změna života? Tohle se stane s vaším tělem, když se z vás stane vegan

Aktualizovali jsme 4.11.2017, 22:56, 04.11. 15:12

Počet veganů na celém světě roste. V současnosti vegetariánský či veganský způsob stravy preferuje půl milionu Britů. A ve věkové skupině 16 až 24 let ji vyznává dvacet procent lidí. To je nárůst o 350 procent za posledních 10 let, ukázala velká studie z roku 2016. Víte, co se vlastně s vaším tělem…

Výslužky ze zabijačky by měl dostávat každý, prodávat se ale nesmí

Aktualizovali jsme 2.11.2017, 21:58, 02.11. 16:09

Praha - Výslužky ze zabijačky se budou moci rozdávat prakticky libovolně, nejenom příbuzným. Veterináři přizpůsobili své pojetí výkladu ministerstvu zemědělství, sdělil dnes ČTK za Státní veterinární správu (SVS) Petr Majer.

Pravidlo pěti vteřin: Můžeme snít jídlo, které nám upadlo na zem?

01.11. 13:09

Pravidlo pěti vteřin je oblíbená teorie týkající se jídla spadlého na zem. Podstata pravidla spočívá v tom, že jídlo, které spadlo na podlahu, je možné bezpečně sníst bez zasažení bakteriemi nebo původci nemocí, pokud je zdviženo do pěti sekund. Jak se na něj ale dívají vědci?

Vadí vám srkání při pojídání nudlí? Firma přišla s řešením

27.10. 09:05

Tokio - Japonský výrobce instantních nudlí přišel s vidličkou o šířce 4,4 centimetru a délce 15,2 centimetru. Její účel je prostý - má zamaskovat srkání.

Zdražuje máslo i vejce. Češi si letos za pečení cukroví pořádně připlatí

26.10. 16:39

Vánoce jsou každoročním zásahem do peněženek. Nejen, že nakupujeme dárky pro své blízké, ale zařizujeme ozdoby a na poslední chvíli sháníme vše, co jsme během celého roku zajistit nestihli. Letos je ale třeba počítat s dalším nákladem, vzhledem k rostoucím cenám se totiž prodraží i pečení cukroví.

Co s námi dělá pozdní večeře? Vědci na to přišli a nestačí se divit

Aktualizovali jsme 25.10.2017, 22:04, 25.10. 14:20

Večeře je pro řadu lidí tím nejdůležitějším jídlem. Pro někoho znamená první teplé jídlo během dne, pro jiné zase příležitost posedět u jednoho stolu s celou rodinou. Vědci z výzkumného zdravotnického centra v Texasu nyní přišli s varováním - pozdní večeře může způsobit vážné zdravotní komplikace.

Ital sní ročně až 23,5 kilo těstovin

25.10. 21:32

Milán - Italové jsou největšími konzumenty těstovin, každý z nich jich rok co rok spořádá 23,5 kilogramů.

Jezte těstoviny, zachráníte si život. Recept na známou pochoutku se zásadním způsobem změnil

25.10. 12:20

Řím - Tradiční italské jídlo jako způsob, jak přežít infarkt? Zní to až příliš dobře, než aby tomu lidé věřili. Jenže vědci tvrdí, že to myslí naprosto vážně. Zdokonalili recept na těstoviny tak, aby nejen dobře chutnaly, ale aby zachraňovaly i lidské životy.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací