Články k tématu: jídlo

Může vás pojídání ovoce zabít? Jahody nejsou tak nevinné, jak se na první pohled zdá

Aktualizovali jsme 12.3.2018, 09:49, 12.03. 08:11

Jen stěží najdeme oblíbenější letní pochoutku, než právě jahody. Jasně červené, sladké, můžeme je zobat samotné, rozmixovat do smoothie, přidat do zmrzlinových pohárů, limonád, udělat si z nich kávu, palačinky, lívance, jejich využití je zkrátka nepřeberné. Málokoho ale napadne, že stejně jako jsou…

Vzdali jste se kvůli dietě čokolády? Vědci otočili a prozradili důvod, proč bychom si ji měli dopřát

09.03. 08:58

Pokud máte rádi čokoládu, zbystřete. Její denní dávka má podle vědců velmi pozitivní vliv na paměť i další funkce mozku. Věděli jste ale, že 7. 7. 1550 byla poprvé uvedena čokoláda na evropský trh?

Smrtící rýže? Při její špatné přípravě se můžeme snadno otrávit

Aktualizovali jsme 1.3.2018, 22:46, 01.03. 08:12

Rýži považujeme za prospěšnou a zdravou potravinu, která je lehce stravitelná, nezpůsobuje plynatost a neobsahuje cholesterol. Navíc neobsahuje lepek a proto je vhodnou potravinou pro lidi s celiakií. Jak ale ukázaly nové experimenty, při běžném vaření může rýže svému konzumentovi způsobit řadu…

reklama

Házíte do sebe jídlo ve spěchu? Nová studie ukazuje, proč byste to měli hned změnit

Aktualizovali jsme 19.2.2018, 12:01, 19.02. 10:33

Rad a tipů na hubnutí existuje celá řada – od omezení sladkostí, přes cvičení až po úplnou změnu jídelníčku. Občas ale k redukci váhy mohou pomoci i malé triky, díky kterým nemusíme radikálně měnit naše návyky.

Špenát, ryby nebo rýže jsou zdravé? Odborníci vás rychle vyvedou z omylu

14.02. 08:04

Lidskému tělu svědčí víc věcí, než si ve skutečnosti myslíme. Ačkoliv odmalička posloucháme, jak je zdravá zelenina, ovoce nebo rybí maso, podle odborníků to není tak úplně pravda.

Pivo a čokoláda? Některé nezdravé potraviny tělu prospívají

12.02. 13:50

Praha - Každý z nás má někdy chuť na něco nezdravého. Ano, jsou tací, kteří stravu a svůj zdravotní stav vůbec neřeší. Co když si můžete dopřát něco sladkého a vědět, že vám to neublíží, ba naopak? Víte, že hořká čokoláda tělu prospívá?

Je zdravá strava opravdu zdravá? Tělu prospívají, jinde ale pěkně škodí

05.02. 09:27

V prevenci proti stárnutí pleti někdy dokáže správná strava mnohem víc než drahé krémy. Některé potraviny mají doslova čarovnou moc, jiné pro změnu kůži poškozují. A to i přesto, že jinak je jejich konzumace zdravá.

Holdujete nezdravé stravě? O vašem životě to vypovídá víc, než si zřejmě myslíte

04.02. 11:20

Lisabon - Vědci z Lisabonské univerzity potvrdili, že jestliže špatně jíme, pak velmi často míváme i jiné málo zdraví prospěšné návyky. Co je tedy třeba učinit, jestliže se chceme začít zdravě stravovat a přijmout zdravější způsob života?

Diety nejsou pro každého. Mohou ji držet děti?

27.01. 07:35

Bezlepková dieta je pro některé lidi kvůli celiakii nutností. V posledních letech se z ní ale stala populární dobrovolná dieta. Server Time ale nyní s odkazem na komentář, který vyšel v lékařském časopise Journal of Pediatrics, varuje, že tato dieta není vhodná pro děti.

Mohou vám chilli papričky vypálit díru do břicha?

Aktualizovali jsme 25.1.2018, 22:06, 25.01. 16:46

Málokterá zahraniční pochutina si u nás získala takovou popularitu, jako právě chilli paprička. Ne každý se odváží jí sníst a jsou i tací, kterým její pálení nedělá dobře, další si ji ale nemohou vynachválit. S nadsázkou se ale říká, že vám může vypálit díru do břicha. Je to opravdu možné?

jak rychle je možné sníst 2kilový řízek? Šampión si s ním hravě poradil

20.01. 18:37

Staré Město - Ve Starém Městě na Uherskohradišťsku se dnes konalo kuriózní klání, jehož vítězem je Radim Dvořáček. Dvoukilový řízek zvaný Sloní ucho spořádal za 39 minut a 25 vteřin.

Jíte tučná jídla? Podle vědců vám mohou vlézt na mozek, doslova

Aktualizovali jsme 20.1.2018, 18:05, 20.01. 14:59

Řím - Časopis Nature Communications zveřejnil závěry studie, který zjišťovala účinky stravy na mozek za předpokladu, že nevyvážená strava může nejen vyvolat hromadění tuku a rozvoj rezistence vůči inzulinu, ale že se také může odrazit na fungování nervového systému.

Zemřel Francouz Paul Bocuse, jeden z nejslavnějších šéfkuchařů světa

20.01. 15:58

Paříž - Ve věku 91 let zemřel Francouz Paul Bocuse, jeden z nejznámějších šéfkuchařů světa. Stál u zrodu hnutí "nouvelle cuisine", které v 60. a 70. letech 20. století způsobilo doslova revoluci důrazem na experiment, prezentaci jídel a kvalitní sezonní ingredience.

Večeříte pozdě? Vědci už vědí, co to s vámi dělá a nestačí se divit

19.01. 14:28

Večeře je pro řadu lidí tím nejdůležitějším jídlem. Pro někoho znamená první teplé jídlo během dne, pro jiné zase příležitost posedět u jednoho stolu s celou rodinou. Vědci z výzkumného zdravotnického centra v Texasu nyní přišli s varováním - pozdní večeře může způsobit vážné zdravotní komplikace.

Co by se stalo s vaším tělem, pokud byste jedli pouze maso? Výsledek by byl strašlivý

14.01. 10:52

Stále více lidí se rozhoduje vyřadit z jídelníčku maso, nebo jeho konzumaci alespoň omezit. Vegetariánů a veganů stále přibývá, ať už pro tento krok rozhodnou podniknout z etický nebo zdravotních důvodů. Patříte také, mezi ty, kteří si do nového roku dali předsevzetí, že konzumaci masa omezí? Nebo…

Umělá sladidla, sůl, kofein. Které věci tělu skutečně škodí?

Aktualizovali jsme 9.1.2018, 22:22, 09.01. 11:12

Vejce, umělá sladidla, kofein. To vše údajně našemu tělu škodí. Je to ale pravda? O řadě potravin totiž kolují mýty, které ale vědecké studie vyvracejí.

Jednoduchý boj proti demenci? Malý trik může pomoci v bojem s neurodegenerativními onemocněními

08.01. 10:35

Lidé se dožívají stále vyššího věku. Řadu seniorů, a nejen jich, však ohrožují neurodegenerativní onemocnění jako je například demence. Určité jednoduché návyky mohou podle nové studie proti těmto problémům bojovat.

Pozor na ochutnávání těsta. Neškodná surovina v domácnosti může být plná nebezpečné bakterie

Aktualizovali jsme 7.1.2018, 17:25, 07.01. 14:09

Taky máte ve zvyku ochutnávat těsto na koláče a buchty předtím, než jej vložíte do trouby? Podle vědců byste s tímto zlozvykem měli okamžitě přestat. zatímco salmonelly ze syrových vajec se nemusíme v dnešní době zas tolik obávat, skutečným nepřítelem je zde něco jiného - tepelně neupravená mouka…

Venezuelská vláda nařídila snížit cenu potraviny. Vypuklo násilí, obchody střeží armáda

07.01. 10:33

Caracas - Venezuelská vláda nařídila snížit ceny některých druhů potravin na úroveň, kde byly před měsícem. V zemi ihned vypukla panika. Někde supermarkety ale neotevřely nebo do nich bezpečnostní složky pouštěly pouze omezené množství lidí.

Bojíte se demence? Vědci přišli s návodem, jak se "nemoci stáří" vyhnout

Aktualizovali jsme 6.1.2018, 23:46, 06.01. 09:30

Demence je mozková choroba zapříčiněná degenerativními změnami v mozkové tkáni, většinou postihuje lidi nad 60 let, i když jsou známé i případy předčasné nemoci. Demence trápí nejen postižené osoby, ale hlavně rodiny a příbuzenstvo. Podle lékařů si však může zásadně snížit pravděpodobnost, že vás…

Recept našich maminek a babiček: Umí kuřecí polévka vyléčit nachlazení?

04.01. 13:40

Horký a poctivý vývar dokáže léčit, zejména při nachlazení, tvrdily naše maminky a babičky. Ale je tomu skutečně tak? Vědci se se proto podívali blíže na tento mocný lék, zda nám skutečně horký vývar ušetří cestu do lékárny a k doktorům.

McDonald's si vylepšuje image, nabízí další burger z čerstvého masa

04.01. 09:32

New York - Americký fastfood McDonald's, který se snaží vylepšit svou image a nahrazovat mražené maso čerstvým, testuje v USA další burger z čerstvého hovězího masa. Nový Archburger společnost nabízí v sedmi restauracích v oklahomské Tusle.

Smažení na pánvi wok? Není to bezpečné, při přípravě jídla vdechujeme malé kapičky oleje

03.01. 08:06

Už dávno víme, že smažení na pánvi může být pro naše tělo nebezpečné. Nejde přitom jen o tuk, který pozřeme spolu s jídlem. Jak poukazují vědci, při smažení na pánvi se do vzduchu dostávají mikroskopické částice tuku, které mohou při vdechnutí napáchat velkou paseku.

Přistála vám na jídle moucha? Vyhoďte ho, jinak bude zle

Aktualizovali jsme 29.12.2017, 22:09, 29.12. 12:01

Mouchy nejsou jen nepříjemným a otravným hmyzem. Ohrožují i ​​naše zdraví, protože jsou přenašeči mnoha bakterií. Létající hmyz je následně rozšiřuje na vše, čeho se dotkne. Stručně řečeno - mnohé mouchy předtím, než přistály na vašem jídle, hodovaly například na výkalech či zdechlinách, varuje…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací