kmenové buňky

Lékaři

Převrat v léčbě HIV? Nová protilátka virus téměř zničí

Revue

Vědci vynalezli a zrekonstruovali protilátku, která dokáže zničit až 99 procent virů HIV a dokáže zabránit infekci. Zaútočí hned na tři části virů naráz, čímž ochromí a znemožní HIV bránit se. Látka byla otestována zatím na primátech.

Ilustrační fotografie

Technika

Tento tajemný vitamín může pomoci s prodloužením života

Bern – Už v minulosti studie ukázaly, že látka s názvem nikotinamid ribosid (NR) má na organismus a metabolismus velmi pozitivní účinky. Vědci z Švýcarského federálního technologického institutu v Lausanne (EPFL) ale nyní podle serveru Science Daily zjistili, že pozitivní účinky této látky sahají ještě dále, než se předpokládalo.

Ilustrační fotografie

Průlom ve výzkumu kmenových buněk, vědci je dokážou rozdělit

Technika

Washington – Výzkum kmenových buněk je v rámci genetiky důležitým oborem a mnozí v něm vidí budoucnost medicíny. K důležitému pokroku nyní došlo díky tomu, že se vědcům podařilo vytvořit kmenové buňky schopné dělení, ačkoliv obsahují pouze jednu kopii lidského genomu. Informoval o tom deník The Guardian.

Aktuálně se děje

13. března 2026 14:01

13. března 2026 11:22

Jaromír Soukup se postavil za Koktovou. Tvrdě zaútočil na Agátu Hanychovou

Konec mediálního spojenectví Agáty Hanychové a Ornelly Koktové dál plní stránky českého bulváru. Tentokrát do rozjitřené situace vstoupil Jaromír Soukup, bývalý partner Hanychové, který se rozhodl veřejně podpořit rozhodnutí Ornelly Koktové ukončit společný podcast i přátelství.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy