Články k tématu: kmenové buňky

Miliardář Beran založil s vědkyní Sykovou výzkumnou firmu, podle senátorky o střet zájmů nejde

05.06. 10:02

Praha - Miliardář David Beran (50) spolu s vědkyní Evou Sykovou založil společnost Scimed Biotechnologies. Syková je i senátorkou za ČSSD, ale odmítá, že by se v Beranově firmě dostávala do střetu zájmů.

Převrat v léčbě HIV? Nová protilátka virus téměř zničí

28.09. 10:44

Vědci vynalezli a zrekonstruovali protilátku, která dokáže zničit až 99 procent virů HIV a dokáže zabránit infekci. Zaútočí hned na tři části virů naráz, čímž ochromí a znemožní HIV bránit se. Látka byla otestována zatím na primátech.

Syková se přes noc stala slavnou. Teď se hájí, že nic neudělala

08.06. 08:26

Praha - Ještě před pár lety znala Evu Sykovou jen vybraná skupina lidí, hlavně vědců. Pak ovšem voliči Sykovou katapultovali do Senátu. A nejnověji ji proslavil skandál s údajně placenými studiemi na pacientech s ALS.

reklama

Vědecký tým Sykové si za bezplatnou léčbu nechal platit. Nemocnice už chystá žalobu

31.05. 09:16

Praha - Vědecký tým lékařky a senátorky Evy Sykové si měl nechávat od svých pacientů za terapii kmenovými buňkami vyplácet 150 tisíc korun. Účast na klinické studii je přitom ze zákona bezplatná. Nemocnice už chystá žalobu.

Tento tajemný vitamín může pomoci s prodloužením života

29.04. 13:36

Bern – Už v minulosti studie ukázaly, že látka s názvem nikotinamid ribosid (NR) má na organismus a metabolismus velmi pozitivní účinky. Vědci z Švýcarského federálního technologického institutu v Lausanne (EPFL) ale nyní podle serveru Science Daily zjistili, že pozitivní účinky této látky sahají…

Průlom ve výzkumu kmenových buněk, vědci je dokážou rozdělit

21.03. 14:10

Washington – Výzkum kmenových buněk je v rámci genetiky důležitým oborem a mnozí v něm vidí budoucnost medicíny. K důležitému pokroku nyní došlo díky tomu, že se vědcům podařilo vytvořit kmenové buňky schopné dělení, ačkoliv obsahují pouze jednu kopii lidského genomu. Informoval o tom deník The…

reklama
Fotogalerie