Články k tématu: Labe

Česko vyhodilo téměř miliardu oknem, doprava po Labi je katastrofa

Aktualizovali jsme 22.7.2019, 17:08, 22.07. 11:08

Za dosud nepostavené plavební stupně na Labi stát zaplatil už 927 milionů Kč, zjistil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Podíl vodní dopravy na přepravě zboží v Česku přitom zůstává podle kontrolorů dlouhodobě nízký a k převodu části přepravy ze silnic na lodě nedochází. Kontrola NKÚ se týkala projektů…

Ekologové bijí na poplach: Vzorky vody z Labe a Vltavy obsahovaly mikroplasty

21.03. 16:47

Devět z deseti vzorků vody z Vltavy a Labe obsahovalo mikroplasty. Loni v září je odebrala organizace Greenpeace v Praze, Ústí nad Labem a Hřensku na Děčínsku. Nejvíce mikroplastů bylo ve vodě odebrané poblíž výpusti čistírny odpadních vod v Ústí nad Labem-Neštěmicích.

Další most na spadnutí? Lodě nesmí proplouvat pod lávkou v Nymburku

08.06. 15:25

Nymburk - Na Labi pod lávkou v Nymburku byl s okamžitou platností zastaven provoz lodí. Náhradní cesta neexistuje. Město se rozhodlo, že lávku zbourá. Podle starosty to nepůjde dříve než v srpnu.

reklama

Nový jez v Děčíně je blíž výstavbě, Babišova vláda přijala koncepci

17.01. 17:05

Praha - Vláda na svém dnešním zasedání přijala koncepci vodní dopravy pro období 2016 až 2023, která počítá s výstavbou plavebního stupně v Děčíně. Podle kabinetu je převažujícím veřejným zájmem další rozvoj vodní dopravy.

U Labe v Ústí nad Labem byla objevena mrtvola muže

25.12. 14:11

Ústí nad Labem - U Labe v Ústí nad Labem byla dnes dopoledne nalezena mrtvola muže. Zatím nic nenasvědčuje zločinu. Byla nařízena soudní pitva. O prodlouženém víkendu jde o druhý takový případ v Ústeckém kraji.

Auto spadlo v Děčíně do Labe, vytáhl ho jeřáb. Uvnitř byl mrtvý člověk

13.11. 14:56

Děčín - V automobilu, který dnes spadl v Děčíně do Labe, byl mrtvý člověk. Událost ve čtvrti Rozbělesy nahlásil krátce před desátou na tísňovou linku očitý svědek události.

Lodní neštěstí v Německu: V plavební komoře na Labi zahynul Čech

19.09. 15:01

Berlín - Při neštěstí v plavební komoře, které se odehrálo v pondělí večer u severoněmecké obce Wrestedt na rameni Labe, zahynul český lodivod (56).

600 kilometrů po Labi: Němec chce proplavat od českých hranic do Hamburku

06.07. 11:05

Berlín - Němec Joseph Hess (30) se rozhodl uplavat v korytě řeky Labe 600 kilometrů. Na neobvyklou cestu se vydá od českých hranic až téměř k Severnímu moři příští měsíc.

Lodní dopravu na dolním Labi komplikuje sucho, nákladní plavidla čekají v přístavech

16.06. 16:26

Děčín - Třetí rok po sobě se situace na dolním Labi kvůli suchu opakuje. Nákladní plavidla stojí v přístavech, kvůli nízkému stavu nevyjedou ani víkendové výletní parníky z Děčína.

Zeman podpořil výstavbu jezu na Labi v Děčíně

23.11. 12:07

Ústí nad Labem - Prezident Miloš Zeman dnes zahájil třídenní návštěvu Ústeckého kraje. Při setkání se zastupiteli a starosty uvedl, že podporuje stavbu jezu v Děčíně, který by měl pomoci zesplavnění dolního toku Labe po celý rok. Pak kritizoval ekologické aktivisty.

Dokumentace k Děčínskému jezu se již potřetí musí předělat

03.05. 13:56

Praha - Ředitelství vodních cest (ŘVC) bude muset přepracovat podklady k vyhodnocení dopadů plánovaného jezu v Děčíně na životní prostředí (proces EIA). Důvodem je zařazení labského údolí do soustavy Natura 2000.

Záchrana uvízlé lodi v Drážďanech potrvá do pondělí. Může za to pomalá překládka soli

18.03. 13:52

Drážďany - Česká loď, která začátkem týdne i s nákladem 800 tun soli uvázla u Albertova mostu v Drážďanech a blokuje tam labskou vodní cestu, by měla být odtažena v pondělí. Informaci drážďanského vodního a plavebního úřadu (WSA) dnes zveřejnil místní list Dresdner Neueste Nachrichten. Uvolnění…

Na německé části Labe opět uvízla česká loď

15.03. 16:25

Drážďany - V Drážďanech uvízla další česká loď. Opakuje se tak situace z loňského prosince, kdy loď nasedlou na dno dokázali vodohospodáři vyprostit až po umělém zvýšení hladiny Labe z Čech.

reklama
Fotogalerie