Články k tématu: lobbing

Politický kšeft? Vyškrtnutí Zemana ze zákona o lobbingu rozlítilo opozici

07.08. 16:17

Opoziční strany kritizují vynětí prezidenta ze seznamu osob, které budou muset hlásit kontakty s lobbisty. Pro krok, k němuž se rozhodl kabinet Andreje Babiše (ANO) až při zasedání minulý týden, není podle poslanců žádný důvod.

Zeman a lobbisté? Vládní návrh zákona hovoří jasně

06.08. 20:53

Vláda v zákonu o lobbovaní vyřadila prezidenta ze seznamu osob, které budou muset hlásit lobbisty. Píše o tom server Aktuálně.cz. Ministři zákon schválili minulý týden, podle serveru vláda změnu přijala v tichosti na poslední chvíli. V původní verzi nového zákona prezident figuroval, stejně jako…

Střelci mají nového šéfa, do čela NRA byl zvolen Reaganův plukovník

08.05. 12:06

Washington - Oliver North, bývalý poradce amerického prezidenta Ronalda Reagana, byl v pondělí zvolen do čela Národní asociace držitelů zbraní (NRA), která je jednou z nejvlivnějších lobbistických organizací ve Spojených státech. Někdejší podplukovník americké námořní pěchoty North je známý…

reklama

V Česku mají vzniknout pravidla pro lobbing, vláda návrh podpořila

21.02. 15:29

Praha - Vláda dnes schválila věcný záměr zákona, podle kterého by se lobbisté ke své činnosti přihlásili. To má omezit nežádoucí jevy spojené s lobbingem - korupci, střet zájmů nebo klientelismus.

Od února bude pro eurokomisaře platit nový etický kodex

14.09. 13:40

Brusel - Od února 2018 začne pro členy Evropské komise etický kodex. Obsahuje přísnější pravidla například ohledně střetu zájmů či možností nástupu do lobbistických firem, až tito lidé ukončí své působení v unijní exekutivě. Kodex nyní čekají konzultace s europarlamentem.

Zákon o hazardu údajně ovlivnila hazardní lobby

22.07. 11:56

Praha - Zákon o hazardních hrách, který platí od letoška, doznal při svém projednávání podle vládní analýzy několik změn pod vlivem "hazardní lobby". Upřednostnil se tak zájem herního průmyslu před zájmem veřejným.

Advokátka Veselnická, která se sešla s Trumpem mladším, byla v kontaktu s ruskou prokuraturou

15.07. 11:31

Washington - Ruská advokátka Natalja Veselnická byla v pravidelném kontaktu s úřadem ruského generálního prokurátora kvůli kauze amerického podnikatele Wiliama Browdera, z jehož iniciativy USA v roce 2012 schválily Magnitského zákon.

Ukrajinští politici údajně platí miliardy americkým lobbistům, nejvíce je využívá Tymošenková

14.07. 09:52

Kyjev - Ukrajinští politici za poslední tři roky převedli na konta amerických lobbistů dvě miliardy dolarů. Nejaktivnější je v tomto směru vůdkyně strany Vlast a expremiérka Julija Tymošenková. Kancelář prezidenta Petra Porošenka v této podezřelé praxi ale jede taky.

Trump se zapojil do „hry o trůny“? Nechtě se zapletl do saudskoarabských pletich

19.05. 13:28

Washington - Americký prezident Donald Trump vyvolal u expertů obeznámených s vnitropolitickou situací Saúdské Arábie pozdvižení, když v březnu uspořádal neočekávaný formální oběd s náměstkem korunního prince Mohammedem bin Sálmanem (MBS), hlavním rivalem korunního prince Mohameda bin Nájif (MNB) o…

Trump zakázal vládním úředníkům lobbistickou činnost

29.01. 11:39

Washington - Činitelé administrativy nového amerického prezidenta Donalda Trumpa nebudou moci po svém odchodu z úřadu nikdy vykonávat lobbistickou činnost pro jakoukoli cizí zemi a pět let ani jiný lobbing.

reklama
Fotogalerie