reklama

Najímání lobbistů v zámoří ukrajinští politici skrývají a pracují se svými americkými kontakty prostřednictvím nejrůznějších fondů. Ukrajinský server Novoje Vremja uvádí, že své informace čerpá z finančních výkazů amerických lobbistických firem, které jsou ze zákona povinny předkládat tyto dokumenty úřadům USA.

Dvě velké americké lobbistické firmy Wiley Rein a MKW Group například podle serveru spolupracují se společností Aveiro, která má ukrajinské vedení, jejím sídlem je Belize a účty má v Lotyšsku. Společnost Wiley Rein přes Aveiro zprostředkovala setkání členů vedení strany Vlast se zahraničním výborem amerického Senátu, píše Novoje Vremja.

Lobbisté z firmy Barbour Griffith&Rogers Group (BGR) údajně dostali zakázku od společnosti Ukraine Investment Alliаnce, za níž stojí zástupce šéfa Porošenkovy kanceláře Dmytro Šymkiv. Představitelé BGR se prý setkávali i s nejmenovaným "přítelem prezidenta".

Využívání amerických lobbistů bylo časté i v éře bývalého ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče. Platby dostával i Paul Manafort, který do loňského srpna působil jako šéf volebního týmu Donalda Trumpa.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama