Články k tématu: Madrid

Madrid pod příkrovem sněhu: Propukly bitvy v koulování, musela zasáhnout policie

10.01. 18:02

Sněhová bouře Filomena paralyzovala velkou část Španělska a vyžádala si tam čtyři oběti. V madridském regionu napadlo až půl metru sněhu, nejvíce od roku 1971. V dalších dnech čekají zemi nebývalé mrazy, teploty mohou i v Madridu přes noc klesnout až k deseti stupňům pod nulou.

Sněhová bouře paralyzovala Španělsko. Umírají lidé, Madrid povolal armádu na pomoc

09.01. 17:57

Sněhová bouře Filomena ve Španělsku paralyzovala velkou část země a od pátku si vyžádala už čtyři oběti, informují místní média. Nejhorší je situace v Madridu, kde napadlo v místech až 60 centimetrů sněhu. Španělská metropole zažívá největší sněhovou nadílku za 50 let, ve městě nejezdí autobusová…

Invaze vetřelců: Madrid hledá způsob, jak vyhubit otravné papoušky

16.10. 09:27

Madridská radnice vyvolala v těchto dnech žhavou debatu záměrem vyhubit v městských parcích na 12.000 mníšků šedých - papoušků, kteří podle radních představují riziko pro bezpečnost obyvatel a ohrožují původní druhy ptactva, včetně vrabců.

reklama

Spoušť u Madridu: Masa krup vytvořila dravou řeku. To se hned tak nevidí

Aktualizovali jsme 28.8.2019, 19:40, 27.08. 13:40

Oblast španělské metropole Madridu v pondělí večer zasáhly silné přívalové deště s krupobitím, které způsobily problémy v silniční i železniční dopravě. Uzavřeno bylo v Madridu několik stanic metra a zpožděna byla řada letů z madridského mezinárodního letiště. Ještě dnes dopoledne bylo uzavřeno…

V Madridu dopadli zvrhlíka. Pořizoval záběry zpod sukní žen, obětí jsou stovky

22.08. 12:45

Španělská policie zadržela v Madridu muže, který je podezřelý, že natáčel videozáběry nahlížející pod sukně více než 550 žen a nahrávky zveřejňoval na internetu. Informoval o tom server BBC, podle něhož mu hrozí vězení.

Neobvyklá demonstrace. Ve Španělsku stávkují bezdomovci

31.07. 20:25

Asi 150 bezdomovců v Madridu již tři měsíce stanuje na prostranství mezi budovou magistrátu a muzeem výtvarného umění Prado, které je velmi populárním místem pro turisty navštěvující španělskou metropoli. Lidé bez domova tímto způsobem požadují dostupné bydlení a chtějí úřadům vzkázat, že nejsou…

V Madridu evakuovali mrakodrap, hrozil bombový útok

16.04. 16:04

Kvůli bombové hrozbě byl dnes v Madridu evakuován 57poschoďový mrakodrap, v němž se nachází několik velvyslanectví. Vyhrůžka se ukázala jako falešná. S odvoláním na prohlášení mluvčí španělské policie o tom informovaly světové agentury.

Aktivistky Femen zase řádily. Polonahé vtrhly na manifestaci frankistů v Madridu

18.11. 17:45

Frankistickou manifestaci čítající asi 200 lidí dnes v centru Madridu narušily tři polonahé aktivistky hnutí Femen. Podle agentury AFP je zadržela policie. Akce se konala u příležitosti 43. výročí smrti diktátora Franciska Franka, které připadá na 20. listopadu.

Studentky demonstrovaly proti násilí na ženách ve Španělsku

10.05. 17:24

Madrid - V několika španělských městech se dnes opět konaly demonstrace proti násilí na ženách a proti patriarchálnímu smýšlení ve španělské společnosti. Studentské organizace také vyzvaly ke stávce. Informoval o tom server eldiario.es. Vlnu protestů spustil před dvěma týdny verdikt soudu v…

Rajoy pro svou vládu důvěru nezískal, Španělsko zřejmě půjde znovu k volbám

02.09. 22:12

Madrid - Ani ve druhém kole nezískal šéfo lidovců Mariano Rajoy důvěru pro svou vládu. Podle španělských médií se tak zřejmě budou v prosinci konat další parlamentní volby, již třetí za poslední rok.

reklama
Fotogalerie
google-site-verification: google572aa3d56eb08979.html