Články k tématu: ministerstvo zdravotnictví

Vláda schválila návrh na systemizaci míst. Na ministerstvu zdravotnictví skončí dvě náměstkyně

14.12. 15:23

Praha - Na ministerstvu zdravotnictví skončí k Novému roku dvě odborné náměstkyně, které podléhají služebnímu zákonu. Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD) novináře informoval, že vláda dnes schválila jeho návrh na systemizaci míst. Minulý týden kabinet jeho žádost o redukci počtu odborných…

Změny na ministerstvu zdravotnictví: Ludvík si na pomoc přivede své lidi

07.12. 19:07

Praha – Nový ministr zdravotnictví si s sebou přivání i některé své lidi. Na úřadě mu bude pomáhat například mluvčí Fakultní nemocnice v Motole Pavlína Danková, externí dohodu s ní uzavře tiskový odbor. Na ministerstvu už také působí bývalý ředitel královéhradecké nemocnice Roman Prymula. Oba budou…

Vláda nesouhlasí s plánem ministra Ludvíka na snižování počtu náměstků. Požaduje vysvětlení

05.12. 14:53

Praha - Vládě se nelíbí plán nového ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka (ČSSD) snížit počet náměstků svého resortu, budu proto chtít slyšet důkladné vysvětlení.

reklama

Správní rada VoZP dnes znovu odvolala ředitele Šteina

25.11. 18:19

Praha - Správní rada Vojenské zdravotní pojišťovny (VoZP) dnes znovu odvolala ředitele Karla Šteina, kterého stíhá policie kvůli nehospodárnému nakládání s penězi. Pojišťovnu dočasně povede Rostislav Zezula.

Legislativní rada odmítla návrh zákona o neziskových nemocnicích

24.11. 16:59

Praha - Legislativní rada vlády dnes odmítla návrh zákona o neziskových nemocnicích, podle kterého by zařízení nemusela danit svůj zisk a mohla jej použít například k nákupu nového vybavení.

Rodiče odmítli očkování dítěte, spor u soudu vyhráli

21.11. 16:55

Brno - Rodiče z Brněnska vyhráli spor o pokutu 4000 korun pro každého za to, že nenechali dítě naočkovat povinnou hexavakcínou. Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl stížnost ministerstva zdravotnictví. Kauza se táhla sedm let.

Nízká cena vátězné nabídky na leteckou záchranku na Ústecku? Ministerstvo se rázně brání

21.11. 13:54

Praha/Ústí nad Labem - Důvodem, proč antimonopolní úřad zakázal ministerstvu zdravotnictví uzavřít smlouvu na provoz letecké záchranné služby v Ústeckém kraji, byla nízká cena vítězné nabídky. Ministerstvo ale tvrdí, že cena byla adekvátní a je možné za ni službu provozovat. Novinářům to dnes řekli…

Ústí nad Labem bude bez letecké záchranky. Sužbu zajistí vrtulník z Prahy

18.11. 14:54

Praha - Ministerstvo zdravotnictví zatím nesmí podepsat smlouvu na provoz letecké záchranky na stanovišti v Ústí nad Labem. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vydal předběžné opatření. Informaci serveru Seznam.cz ČTK dnes potvrdil mluvčí ÚOHS Martin Švanda. Pokud by ministerstvo nemohlo…

NKÚ prověřil hospodaření lázní. Našel nedostatky u ministerstva

14.11. 09:02

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil, jak v letech 2013 až 2015 hospodařily státní podniky BALMED Praha, Státní léčebné lázně Bludov, Státní léčebné lázně Janské Lázně a Horské lázně Karlova Studánka. Úřad také prověřil, jak Ministerstvo zdravotnictví (MZd) plnilo povinnosti zakladatele…

Správní rada VoZP rozhodla o konkurzu na ředitele

20.10. 18:05

Praha - Spor o post ředitele Vojenské zdravotní pojišťovny (VoZP) by mohlo vyřešit vypsání konkurzu, na kterém se dnes dohodla správní rada.

České zdravotnictví bojuje s nedostatkem zdravotních sester, pomoci by mohly ty z Ukrajiny

15.10. 13:03

Praha - Vláda začne v listopadu projednávat návrh ministerstva zdravotnictví (MZ), který by měl do Česka přilákat zdravotní sestry z Ukrajiny. Nemocnice se dlouhodobě potýkají s nedostatkem personálu.

Pokrok v kauze VoZP? Správní rada rozhodne, kdo pojišťovnu povede

05.10. 21:43

Praha - Správní rada VoZP 20. října rozhodne, kdo dál pojišťovnu povede. Dnes se na tom dohodli zástupci ministerstev zdravotnictví, financí a obrany.

Spor ve VoZP pokračuje. Ředitel Štein odvolal dva členy vedení

30.09. 15:31

Praha - Ředitel Vojenské zdravotní pojišťovny (VoZP) Karel Štein, kterého se minulý týden správní rada pokusila odvolat, propustil dva členy vedení pojišťovny. Jde o ekonomického náměstka Pavla Koláře, který byl před týdnem správní radou pověřen řízením pojišťovny, a zástupce ředitele Jaroslava…

Štein považuje svoje odvolání za neplatné, dál šéfuje VoZP

Aktualizovali jsme 23.9.2016, 20:47, 23.09. 18:19

Praha - Karel Štein trvá na tom, že je i nadále ředitelem Vojenské zdravotní pojišťovny. Jednání správní rady, která ho dnes na svém jednání odvolala, považuje podle prohlášení zaslaného ČTK za nezákonné.

Odvolání šéfa Vojenské zdravotní pojišťovny je neplatné, tvrdí ministerstvo

23.09. 15:27

Praha - Správní rada Vojenské zdravotní pojišťovny dnes odvolala ředitele pojišťovny Karla Šteina. Vedení pojišťovny považuje odvolání za neplatné.

MZ chce snížit limit pro doplatky za léky

23.09. 15:21

Praha - Ministerstvo zdravotnictví pošle příští týden do připomínkového řízení novelu zákona, která by měla snížit ochranný limit na doplatky na léky, po jehož překročení pojišťovny vrací pojištěncům peníze.

Stávka praktických lékařů nebude, dohodli se s ministerstvem zdravotnictví

15.09. 19:48

Praha – Ordinace praktických lékařů se 21. září neuzavřou. Právě na tento den plánovali praktici protest, nakonec se ale s ministerstvem zdravotnictví dohodli na růstu úhrad pro příští rok a dalších požadavcích.

Bohnice při léčbě ženy, která vraždila v obchodním domě, nepochybily. Problém byl jinde, zjistila komise

25.08. 14:27

Praha - Komise ministerstva zdravotnictví dnes oznámila, že Psychiatrická nemocnice Bohnice nepochybila v péči o pacientku (33), která v den propuštění ubodala na Smíchově zákaznici nákupního centra. Potíže byla ovšem v komunikaci mezi policií a lékaři.

Senát vrátil Sněmovně opravená pravidla pro biocidy

24.08. 18:53

Praha - Senát opravil chyby v nových pravidlech, která se týkají povolování biocidních přípravků k hubení škůdců. Opravené znění dnes vrátil k opětovnému projednání do Sněmovny.

Denně se vážně zraní 85 dětí, varují odborníci. Nejhorší jsou autonehody

23.08. 22:00

Praha - Přibližně 85 dětí denně se v Česku vážně zraní. Loni jich 136 na následky zranění zemřelo, lékaři za celý rok ošetřili 330 tisíc úrazů. Alarmující čísla oznámilo ministerstvo zdravotnictví, oproti minulým rokům jde ale o mírný pokles.

Pozor na lososa, varuje ministerstvo. Hrozí nákaza

Aktualizovali jsme 12.8.2016, 19:31, 12.08. 14:15

Praha - Hlavní hygienička ČR varuje před konzumací potraviny Losos divoký uzený – kousky“, 100g, šarže L23012562/T4, s datem spotřeby 22. 7. 2016). Na svým stránkách to dnes uvedlo ministerstvo zdravotnictví.

Jak skončí Nemocnice na Bulovce? Praha má plán

12.08. 15:29

Praha - Stát by měl Nemocnici Na Bulovce buď celou koupit, nebo svůj díl přenechat Praze, která je už nyní většinovým vlastníkem areálu. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl pražský radní pro zdravotnictví Radek Lacko (ANO).

Protikorupční fond varuje: Návrh novely zákona o tkáních a buňkách je děravý

03.08. 17:06

Praha - Návrh novely zákona o tkáních a buňkách, kterou vláda předložila Sněmovně, obsahuje ustanovení s korupčním potenciálem. V tiskové zprávě to dnes uvedl Nadační fond proti korupci.

Nová vyhláška upravuje obsah a přísady elektronických cigaret

03.08. 12:20

Praha - Elektronické cigarety by měly obsahovat nejvýše 20 miligramů nikotinu na mililitr náplně. Upravuje to nová vyhláška ministerstva zdravotnictví.

reklama
Fotogalerie