Články k tématu: ministerstvo zdravotnictví

Povinnost dodat lék do lékárny do dvou dnů je nevymahatelná

31.05. 16:57

Praha - Zákonná povinnost distributorů dodat do lékárny na základě jejího požadavku lék do dvou pracovních dnů je nevymahatelné. Při dnešních sněmovních interpelacích to řekl ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (ANO). Ministerstvo zdravotnictví (MZ) proto podle něho chce připravit novelu.

Zdravotníci by si měli na mzdách polepšit o 10%, slibuje Babiš

04.05. 15:30

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dnes odborářům přislíbili, že vláda v demisi dodrží slib předchozího kabinetu a navýší od příštího roku tarifní platy a mzdy zdravotníků o slíbených deset procent. Novinářům to po jednání řekla předsedkyně Odborového…

Češi nejčastěji umírají v nemocnici. Paliativní péče je nedostatečná

24.04. 17:36

Praha - Česku podle odborníků chybí vládní strategie a koncepce paliativní péče o umírající a jejich rodiny. Je za to kritizováno i v zahraničí. Na tiskové konferenci k projektu Spolu až do konce to na dotaz ČTK řekl ředitel Centra paliativní péče Martin Loučka. Až 70 procent Čechů umírá v…

reklama

Příliš přísná pamlsková vyhláška? Ministerstvo zdravotnictví chystá změnu

19.04. 19:37

Praha - Ministerstvo zdravotnictví připravilo návrh na zmírnění takzvané pamlskové vyhlášky, která reguluje prodej potravin ve školách.

Epidemie chřipky v Česku pozvolna ustupuje, nemocných za týden ubylo o 12 procent

16.03. 17:00

Praha - Epidemie chřipky v Česku podle hygieniků pozvolna ustupuje. Nemocných za týden ubylo o 12 procent, je jich asi 1693 na 100.000 obyvatel, informovalo ministerstvo zdravotnictví v tiskové zprávě.

Národní ústav duševního zdraví v problémech? NKÚ zjistil účetní nedostatky

05.03. 09:11

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) se zaměřil na hospodaření Národního ústavu duševního zdraví (NÚDZ) v letech 2014 až 2016. Kontrola odhalila účetní nedostatky, jejichž příčinou bylo i to, že v ústavu nebyl zaveden účinný vnitřní kontrolní systém. Zároveň je dle NKÚ nutné, aby se Ministerstvo…

Ředitelka SZÚ po zveřejnění zprávy NKÚ rezignovala

20.02. 16:47

Praha - Ředitelka Státního zdravotního ústavu (SZÚ) Jitka Sosnovcová dnes rezignovala. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví na svém webu.

Ministerstvu zdravotnictví docházejí úředníci, další zvažují výpověď

14.02. 18:49

Praha - Ministerstvu zdravotnictví chybí zaměstnanci i na klíčových odborech, podle ministra v demisi Adama Vojtěcha (za ANO) nejvíc ze všech resortů, řekl dnes ČTK.

Proč byl Němeček odvolán? Ministr Vojtěch uvedl důvody

Aktualizovali jsme 9.2.2018, 22:05, 09.02. 16:48

Praha/Ostrava - Jedním z důvodů pro dnešní odvolání Svatopluka Němečka (ČSSD) z postu ředitele FN Ostrava bylo, že zařízení neproplácelo zaměstnancům odpracované přesčasy, museli si brát náhradní volno. Uvedl to dnes ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO).

Odvolaný šéf ostravské nemocnice Němeček se brání: Jde o lži a kecy, říká

09.02. 14:08

Praha/Ostrava - Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) odvolal ředitele FN v Ostravě Svatopluka Němečka (ČSSD). Podle něj jde o vyřizování účtů. Důvody odvolání, které uvedlo ministerstvo zdravotnictví, jsou podle Němečka "lži, kecy a účelovka".

Šéf zdravotnictví odvolal Svatopluka Němečka z čela nemocnice v Ostravě

09.02. 12:23

Praha/Ostrava - Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) odvolal ředitele Fakultní nemocnice v Ostravě Svatopluka Němečka. Důvodem bylo podle něj manažerské selhání vedoucí k destabilizaci nemocnice, umělé navyšování hospodářského výsledku a střet zájmů, protože Němeček, bývalý ministr…

NKÚ se zaměřil na zdravotnické informační systémy. Státní kasu přišly na milióny

05.02. 09:07

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) se zaměřil na elektronizaci zdravotnictví a resortní zdravotnické informační systémy. Kontroloři se soustředili na zdravotnické registry, které jsou součástí těchto systémů, a ověřili, jak fungují, jestli plní svou funkci a jaké jsou s nimi spojeny výdaje. NKÚ…

Protidrogová agenda zůstane na Úřadu vlády

31.01. 19:54

Praha - Protidrogová agenda se nebude přesouvat z Úřadu vlády na ministerstvo zdravotnictví. Dohodli se na tom dnes premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil.

Nesrovnalosti na ministerstvu zdravotnictví? Po auditu padlo trestní oznámení

31.01. 10:00

Praha - Resort zdravotnictví podal trestní oznámení kvůli zakázkám za 2,5 milionu korun. Nesrovnalosti odhalil audit za roky 2015 a 2016. Podle jeho výsledků není možné prokázat, že ministerstvo dostalo všechno, co proplatilo.

Ministr v demisi odvolal ředitelku Nemocnice Na Bulovce

26.01. 16:34

Praha - Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) odvolal ředitelku pražské Nemocnice Na Bulovce Andreu Vrbovskou a řízením nemocnice dočasně pověřil jejího statutárního zástupce Františka Nováka. Vrbovská byla ve funkci od prosince 2013.

První rok eReceptu bude povinný, pokutu však lékaři nedostanou

30.12. 15:03

Praha - První rok eReceptu bude pro lékaře povinný, ale bez pokut. Do roka by měly přibýt také některé požadované funkce, například lékový záznam.

Nejisté sliby? Nový ministr bude muset nejdříve vyřešit eRecept, volají lékařské komory

14.12. 11:35

Praha - Lékaři mají povinně evidovat všechny vydané recepty na léky od 1. ledna 2018, systém ale kritizují jako nepřipravený. Pro nového ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) by tato záležitost měla být prioritou. Shodli se na tom dnes prezidenti České lékařské komory Milan Kubek a České…

Ministr zdravotnictví Vojtěch se chce nejdřív věnovat eReceptu

13.12. 23:24

Praha - Nový ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) bude nejdříve řešit problém zavádění elektronických receptů, předložil už návrh změny zákona.

Budoucnost českého zdravotnictví? Kandidát na ministra Vojtěch prozradil plány

10.12. 18:50

Praha - Na zámku v Lánech se dnes s prezidentem Milošem Zemanem sešel adept na ministra zdravotnictví Adam Vojtěch. Nedostatek zdravotních sester hodlá řešit zvyšováním jejich platů. Pokud se nepodaří odložit povinnost vydávat e-recepty, bude chtít, aby kvůli nim lékaři nebyli v prvním roce…

Babišův kandidát na ministra zdravotnictví chce snížit počet lůžek, nemocnice se zlobí

04.12. 18:30

Praha - Adam Vojtěch (ANO) ještě ani oficiálně nenastoupil do čela ministerstva zdravotnictví a už jsou k němu výhrady. Asociace českých a moravských nemocnic je proti jeho návrhu na omezení počtu lůžek.

Bývalá ministerská náměstkyně žaluje stát kvůli svému odvolání

15.10. 20:15

Praha - Bývalá náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Taie Kolaříková podala žalobu na stát. Tvrdí, že ji ministr Miloslav Ludvík (ČSSD) odvolal z funkce v rozporu se služebním zákonem.

České zdravotnictví má proti doporučením OECD dluh 100 miliard, upozornil ministr Ludvík

12.10. 20:49

Praha – Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík (ČSSD) uvedl, že české zdravotnictví má proti doporučením Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) dluh téměř 100 miliard.

Ministerstvo vzkazuje praktikům: Nemáte se tak zle, na navýšení plateb pro vás nejsou peníze

10.10. 14:54

Praha - Praktičtí lékaři dnes po celé zemi symbolicky protestují, stěžují na nárůst byrokracie a podfinancování svých praxí. Šéfka odboru dohledu nad zdravotním pojištěním ministerstva zdravotnictví Helena Rögnerová k tomu řekla, že úhradová vyhláška na rok 2018 nepočítá s navýšením plateb…

Praktici dnes protestují: Příjem ordinace není platem lékaře, chceme méně byrokracie a víc peněz

10.10. 10:09

Praha - Praktičtí lékaři žádají méně byrokracie a víc peněz pro své ordinace. Podle pořadatelů akce dnes protestuje asi polovina lékařů. Stěžují si, že ministerstvo zdravotnictví myslí jen na doktory v nemocnicích.

reklama
Fotogalerie