Články k tématu: ministerstvo zdravotnictví

Klíšťata jsou nadprůměrně aktivní. Ministerstvo vydalo souhrn doporučení

14.07. 16:14

Praha - Aktivita klíšťat je v letošním roce díky teplé zimě nadprůměrně vysoká, upozorňuje ministerstvo zdravotnictví. Chceme-li v létě vyrazit do přírody, velmi pravděpodobně se kontaktu s tímto roztočem nevyhneme.

Psychiatrie se stane prioritou ministerstva zdravotnictví a dostane víc peněz

16.06. 13:25

Praha - Psychiatrie by měla v příštích letech dostat víc peněz než dosud, stane se pro ministerstvo zdravotnictví i zdravotní pojišťovny jednou z priorit. Dnešním podpisem memoranda to stvrdili spolu s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem (ČSSD) zástupci zdravotních pojišťoven a odborné…

Deset procent Čechů má špatné ledviny, většina o tom ani neví

09.06. 19:26

Praha - Deset procent lidí v České republice má chorobu ledvin a polovina z nich to vůbec netuší. Proto plánuje ministerstvo zdravotnictví preventivní prohlídky.

reklama

Nemocnice hnízdem nákazy: Tisíce pacientů se ročně nakazí, někteří kvůli tomu umírají

Aktualizovali jsme 8.6.2016, 19:23, 08.06. 08:03

Praha - Až sto tisíc českých pacientů ročně si z nemocnic odnese nějakou nákazu. Tisíce z nich právě v souvislosti s ní i umírají. Takové jsou odhady pro Českou republiku.

Sestry ve zdravotnictví už možná nebudou potřebovat vysokoškolské vzdělání

02.06. 20:04

Praha – Legislativní rada státu doporučila schválení novely, který by upravila podmínky v nelékařských zdravotnických povolání. Podle ní by už například zdravotní sestry nemusely mít tříleté vysokoškolské vzdělání, stačilo by absolvovat rok studia na vyšší odborné škole. 

Nemocnice hrůzy: O opuštěné místo se nikdo nestará. Co s ní bude?

17.05. 13:52

Jílové u Prahy - Na okraji Jílového u Prahy stojí nevzhledná a dlouhá léta nevyužívaná budova bývalé nemocnice. Mezi okolními rodinnými domky působí jako pěst na oko. Vzhledem ke stavu budov je ale případná obnova a následné využití podmíněno velmi nákladnou investicí.

Porodní domy v Česku zatím nebudou. Brání tomu tyto věci

Aktualizovali jsme 16.5.2016, 16:28, 16.05. 13:25

Praha - Předsedkyně hnutí za aktivní mateřství Petra Sovová na dnešní tiskové konferenci zveřejnila záměr uspořádat v Praze cyklus kulatých stolů na téma porodních domů a jejich zřizování v České republice.

Bývalý náměstek Vymazal odmítl chybu za tendr, přesto rezignoval. Proč?

08.03. 16:43

Praha - Jakékoli pochybení v souvislosti s přípravou tendru na leteckou záchrannou službu odmítl dnes v prohlášení pro média Josef Vymazal (za ANO), který v pondělí rezignoval na funkci náměstka ministra zdravotnictví pro zdravotní péči. Svůj krok odůvodnil zdravotními důvody, podle zdrojů ČTK ale…

Náměstek ministra zdravotnictví Vymazal rezignoval. Patrně kvůli tendru na záchrannou službu

07.03. 13:36

Praha - Náměstek ministra zdravotnictví pro zdravotní péči Josef Vymazal (za ANO) k 11. březnu rezignoval, uvedl zdravotní důvody, informovalo ČTK ministerstvo. Podle zdrojů ČTK ale za jeho rezignací stojí především problémy s tendrem na leteckou záchrannou službu. Na rezignaci se dohodl Vymazal…

reklama
Fotogalerie