Články k tématu: Mobily obecně

Vyřizujete v autě nebo ve vlaku pracovní e-maily? Mělo by se vám to započítat do pracovní doby, říkají vědci

05.09. 11:41

Lidé, kteří do práce dojíždí hromadnou dopravou, často kontrolují pracovní e-maily už po cestě do práce, aby měli „čistý stůl“, až dorazí ke svému stolu. Podle vědců by měly být i takové cesty považovány za součást pracovního dne.

Jste závislí na mobilu? Zkuste si tento jednoduchý test a uvidíte

28.06. 08:11

Londýn - Mobilní telefon se stává nejlepším přítelem každého z nás. Noc co noc vedle něj usínáme, probouzíme se s ním a pátráme po něm častěji, než například po klíčích od bytu. Kdy už ale obyčejné užívání telefonu hraničí se závislostí a jak s ní bojovat?

Co vše o vás ví váš mobilní telefon? Zjistí i věci, které byste nikdy nikomu neřekli

Aktualizovali jsme 14.6.2018, 22:09, 14.06. 07:57

Molekuly látek vyskytující se na mobilním telefonu mohou odhalit ohromující množství informací o zdraví a životním stylu majitele. A to i včetně toho, jakému jídlu dává přednost, či jaké užívá léky.

reklama

Přišla vám sms o dodání objednaného zboží z e-shopu? Může jít o podvod

11.05. 15:53

Praha - Asociace pro elektronickou komerci (APEK) varuje před povodníky, kteří rozesílají SMS vyvolávajícími zdání o dodání objednaného zboží ze známého e-shopu. Jejich cílem je získat osobní údaje i čísla platebních karet od uživatelů mobilních telefonů. Asociace to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Způsobují mobily rakovinu? Drastický nárůst u nádorů mozku znepokojuje lékaře

07.05. 15:24

Britští neurologové bijí na poplach. Počet agresivních, zhoubných nádorů mozku se za poslední dekády ve Velké Británii více než zdvojnásobil. Lékaři teď společně s vědci pracují na výzkumu, jenž by měl určit příčiny tohoto nárůstu.

Nemoc nutí lidi psát ze spaní sms zprávy. Lékaři si s ní neví rady

02.09. 17:04

Lidé vlastnící mobilní telefon už nejspíš zažili tu ostudu, když svou soukromou zprávu poslali nesprávné osobě, anebo jim selhala sebekontrola v nejméně vhodné chvíli a napsali něco, čeho pak litovali. To vše ale probíhali při plném vědomí člověka. Existují ale lidé, kteří smskují, aniž by o tom…

Mohou mobilní telefony způsobovat rakovinu?

31.08. 15:54

Časté používání mobilních telefonů může způsobit rakovinu. S touto větou jste se již jistě setkali, ačkoliv nemusela být podložena žádnou vědeckou studií. O vlivu mobilů na naše zdraví se vedou dlouhé spory a ani vědci si dodnes nejsou jisti, jak nám nejnovější technologie skutečně škodí. Řada z…

USA zpřísnily opatření. Cestující čeká kontrola mobilů a kontaktů

04.04. 18:46

Washington - Cizinci, kteří chtějí navštívit Spojené státy mohou být donuceni ukázat úřadům kontakty na svých mobilních telefonech a hesla ke svým účtům na internetových sociálních sítích.

V Indii byl zatčen šéf firmy vyrábějící levné smartphony

24.02. 20:56

Bombaj - V Indii byl zatčen zakladatel indické technologické firmy Ringing Bells vyrábějící chytré telefony za čtyři dolary (zhruba 100 Kč) Mohit Goel pro podezření z podvodu.

Mládek předal vládě novelu o převodu mobilního čísla

15.02. 20:11

Praha - Novelu zákona o elektronických komunikacích, která má umožnit spotřebitelům rychlejší přechod k jinému mobilnímu operátorovi, projednají vládní legislativci.

Neomezené mobilní tarify v ČR jsou jdny z nejdražších v rámci EU

24.11. 17:18

Praha - Ceny neomezených mobilních tarifů v Česku jsou až dvojnásobné ve srovnání s jinými zeměmi EU. Spolu s Řeckem, Maltou, Bulharskem a Maďarskem se Česko řadí mezi nejdražší unijní země. Uvedli to zástupci spotřebitelské organizace dTest. Podle asociace tuzemských mobilních operátorů je…

Jak na kvalitní spánek? Vědci přišli s jednoduchým nápadem

19.11. 11:03

New York - Pokud se člověk chce v noci dobře vyspat, pak by si měl přestat neustále hrát s mobilních telefonem, varují vědci.

Pozor na tyto věci, pokud cestujete s mobilem

20.06. 12:05

Praha - S příchodem chytrých telefonů se postupně mění způsob cestování. Aplikace nainstalované v mobilu šetří čas s vyhledáváním spojů a rezervací hotelů, pro plánování tras už nepotřebujeme ani papírové mapy. Smartphone se stal nepostradatelným společníkem na výlety u nás i v zahraničí. Přináší s…

Chraňte své mobily či tablety před výkyvy počasí. Může dojít k vážnému poškození

Aktualizovali jsme 14.5.2016, 20:12, 14.05. 13:41

Praha - Prudké výkyvy počasí mohou poškodit váš chytrý telefon! Kromě změn teplot moderním technologiím neprospívá ani sluneční záření nebo styk s prachem. Odborníci proto doporučují telefony, tablety a laptopy před "bláznivým" počasím chránit.

reklama
Fotogalerie