Články k tématu: Německo

Německo na nohou: Muž si ze Sýrie přivezl 4 manželky a 23 dětí

25.10. 17:21

Montabaur – Když vyjde Sergej Jaufmann (57) před svůj dům, často vidí, jak si před dveřmi jeho obchodu hrají malé děti jeho souseda. Naštěstí ne všechny najednou, migrant ze Sýrie, který vedle něj žije, má totiž 23 dětí a čtyři manželky. Právě tak podle německého bulvárního listu Bild vypadá…

Uprchlík v Německu spáchal sebevraždu, nikdo ho nezastavil. Naopak

Aktualizovali jsme 25.10.2016, 13:40, 24.10. 12:33

Lipsko - Ne všechny příběhy o migrantech mají šťastné konce. Na tom, který se odehrál v Lipsku, je o dost smutnější fakt, že mladého migranta, který se rozhodl spáchat sebevraždu, povzbuzovali lidé kolem něj.

Islamizace Německa pokračuje, lidé utíkají ze země

25.10. 11:03

Berlín – Za loňský rok do Německa dorazil více než milion migrantů, další přišli letos. Najdou se ale i tací, kteří ze země raději odchází. Podle listu Die Welt zemi v posledních deseti letech opustilo asi 1,5 milionu převáženě vysoce vzdělaných Němců. Podle analýzy think-tanku Gatestone institute…

reklama

Přiznání německé vlády: V zemi působí čtyři aktivní skupiny Ku-klux-klanu, mohou představovat hrozbu

25.10. 10:25

Berlín - Spolková vláda přiznala, že v Německu působí čtyři aktivní skupiny rasistické organizace Ku-klux-klan. To sice není mnoho, riziko ale mohou představovat.

Kauzou údajného syrského teroristy Bakra se zabývá zvláštní komise

24.10. 19:39

Berlín – Případu syrského uprchlíka v Německu Džábira Bakra podezřelého z terorismu se věnuje speciální nezávislá komise. Ta chce podle svého šéfa předložit první výsledky šetření do Vánoc.

Turečtí diplomaté s rodinami žádají v Německu o azyl, utíkají před čistkami

24.10. 17:22

Berlín - Od červencového pokusu o vojenský puč v Turecku požádalo o azyl v Německu celkem 35 tureckých diplomatů a jejich rodinných příslušníků. Není zatím jasné, zda už Ankara požádala o jejich vydání do vlasti.

Nenuťte Syřany k integraci, dejte jim vlastní města, zní z Německa

24.10. 16:12

Berlín – Levicový expert na salafismus a člen německých zelených Kurt Edler tvrdí, že Německo nemá žádnou skutečnou kulturu a že Syřanům by mělo být umožněno žít ve vlastním městě v Německu, spíše než aby byli nuceni k integraci do německé společnosti. Jeho slova přinesl německý list Die Welt.

Gauck jako prezident skončí. Německo zatím náhradu nemá

24.10. 13:36

Berlín - V Německu se začíná stále víc hovořit nejen o případném nástupci kancléřky Angely Merkelové, ale také o novém prezidentovi. Současná hlava státu Joachim Gauck se o druhý mandát ucházet nebude.

Unie se připravuje na brexit. Měla by se chystat i na konec Merkelové?

24.10. 13:13

Berlín – Evropská unie se připravuje na odchod Velké Británie. Podle analytika Mujtaba Rahmana by se ale měla připravovat také na možný odchod německé kancléřky Angely Merkelové. Tento "Merkexit" by podle něj mohl mít zásadní dopad nejen na německou politiku, ale i na důležité vztahy v rámci EU.

Německo řeklo dost. Zakáže úřednicím zakázat nošení burek a nikábů

24.10. 12:28

Berlín - Podle magazínu Spiegel chce německá vláda zakázat úředníkům a úřednicím nošení takových pokrývek hlavy, které zakrývají obličej. Tvář budou muset ukázat i lidé z řad veřejnosti, kdy je nutné ověřit jejich identitu, například při pasové kontrole, jednání před soudem nebo ve volebních…

Německo se nemůže zbavit migrantů. Ze 40 tisíc se podařilo vrátit tři tisíce

21.10. 19:44

Berlín - Podle zjištění deníku Die Welt se z celkového počtu 40.000 běženců, které chtělo Německo vrátit, podařilo za prvních devět měsíců roku poslat zpět pouze 2860 osob.

Útočící klauni řádí i v Německu, napadli několik lidí

21.10. 19:02

Berlín - "Epidemie" strašidelných klaunů už dorazilo do Německa, tamní úřady hlásí několik incidentů. Jeden z nich dokonce skončil fyzickým napadením.

Izrael chce od Německa koupit další ponorky

21.10. 18:58

Jeruzalém - Izrael chce koupit od Německa další tři moderní ponorky v celkové hodnotě 1,2 miliardy eur. Bojová plavidla typu Dolphin mohou být vybaveny raketovými střelami s jadernými hlavicemi.

Merkelová vítala uprchlíky, kteří ji teď žalují. A vyhrávají

21.10. 15:21

Berlín – Německo podle nových pravidel většině syrských uprchlíků uděluje jen částečný azyl. V praxi to znamená, že se jim dostane ochrany před deportací, která je ale časově omezená. A to se žadatelům nelíbí. Hromadně proto podávají žaloby.

Neonacisté v Německu opět útočili na policisty

21.10. 13:10

Salzwedel (Německo) - Pravicový extremista a jeho manželka napadli dnes na severu Německa policisty. Útočník a jeden strážce zákona byli následně ošetřeni lékařem.

Německá sídliště se změnila v ghetta. Obývají je tisíce migrantů

21.10. 09:04

Praha – Geolog Václav Cílek v pořadu Českého rozhlasu Dvojky Jak to vidí mluvil o fenoménu sídlišť, který je známý nejen u nás, ale třeba i v Německu. V souvislosti s tímto typem bydlení mluvil také o tom, že jsou to místa, kde vznikají vyčleněné komunity migrantů.

V Německu začal proces s 16letou muslimkou, na příkaz IS měla zavraždit policistu

20.10. 11:16

Berlín - V Německu dnes začal proces se šestnáctiletou Safií S., která se v únoru nožem pokusila zabít policistu a vážně ho přitom zranila. U soude v Celle v Dolním Sasku panují přísná bezpečnostní opatření.

Terorista Bakr unikl německé policii hned dvakrát. Mohl mít komplice?

20.10. 09:15

Berlín - Syrský uprchlík Džábir Bakr (22), podezřelý z příprav teroristického útoku v Německu, neunikl policistům v Chemnitzu jen jednou, ale dokonce dvakrát. Podle nových informací mohl mít navíc komplice.

U Norimberku střílel neonacista. Zranil čtyři policisty

Aktualizovali jsme 19.10.2016, 22:08, 19.10. 13:10

Norimberk - Pravicový radikál v obci Georgensgmünd v Bavorsku nedaleko Norimberku začal při domovní prohlídce střílet na policisty. Čtyři strážce zákona zranil. Objevila se informace, že jeden z nich zemřel, to ale posléze úřady popřely.

V Berlíně se sešla normandská čtyřka. Kromě Ukrajiny jedná i o Sýrii

19.10. 21:47

Berlín – V německé metropoli se dnes kvůli situaci na východní Ukrajině sešli nejvyšší představitelé Německa, Francie, Ukrajiny a Ruska. Řeč byla mimo jiné o naplňování minských dohod.

Černá předpověď z Německa: Teroristické útoky můžou trvat celou generaci

19.10. 20:06

Berlín – Teroristické útoky, které Evropa prožila, jen tak neskončí. Myslí si to německý odborník na terorismus Peter Neumann. Podle něj současná vlna útoků proti západním cílům může trvat celou generaci.

Německo v krizi: Počet útoků na uprchlíky roste

19.10. 10:48

Berlín - Podle Spolkového kriminálního úřadu (BKA) zaznamenala německá policie od začátku letošního roku už téměř 800 útoků na ubytovny pro uprchlíky. Útočníci se dle úřadů cílenými akcemi snaží vyvolat ve společnosti "atmosféru strachu".

Bratr údajného teroristy Bakra se chce mstít. Přijede do Evropy jako uprchlík

19.10. 10:12

Berlín/Damašek – Německému serveru Deutsche Welle (DW) se podařilo získat rozhovor s bratrem Džábira Bakra, který měl v Německu status uprchlíka a který podle policie zřejmě plánoval teroristický útok na jedno z berlínských letišť. Po zadržení se oběsil ve své cele. Jeho bratr teď slibuje pomstu.

Kancléřka Merkelová se na sjezd CSU nepodívá

19.10. 10:03

Berlín - Neshody mezi bavorskou Křesťanskosociální unií (CSU) a sesterskou Křesťanskodemokratickou unii (CDU) Angely Merkelové narůstají. Kancléřka patrně nedostane pozvánku na sjezd CSU.

reklama
Fotogalerie