Články k tématu: Německo

Silvestr se blíží. Německá policie přišla s novou metodou bezpečnosti

09.12. 15:47

Berlín – S tím, jak se blíží oslavy konce letošního konce roku, zveřejňuje německá policie postupně opatření, díky kterým chce zabránit, aby se neopakovaly události loňského Silvestra. Úřady už například oznámily, že budou sledovat účty migrantů na sociálních sítích.

Vlna migrantů mířících do Německa roste, v listopadu dorazilo 17 500 osob

09.12. 15:09

Berlín - Počet migrantů přicházejících do Německa se v listopadu opět zvýšil. Úřady jich zaregistrovaly 17.556. Nejvíce z nich doputovalo ze Sýrie, Eritreje, Afghánistánu a Iráku. V září a říjnu se počet nově příchozích přitom držel kolem 15.000.

Skupina podporující migranty pomáhala nelegálním uprchlíkům vyhnout se deportacím

09.12. 13:33

Berlín - Němečtí politici jsou vzteky bez sebe, ukázalo se totiž, že skupina podporující migranty využívá sociální média k informování běženců o tom, kdy mají být vyhoštěni aby se tak mohli vyhnout plánované deportaci. Píše to server Breitbart s odvoláním na německá média.

reklama

V Německu zadrželi muže podezřelého z bombových útoků v Drážďanech

09.12. 13:08

Berlín - V Německu byl zadržen muž (29), který je podezřelý ze spáchání zářijových bombových útoků na mešitu a mezinárodní konferenční centrum v Drážďanech.

Německo vynaloží 150 milionů eur na návrat migrantů do vlasti

09.12. 11:20

Berlín - Řada neúspěšných žadatelů o azyl odmítá Německo dobrovolně opustit. Vláda Angely Merkelové proto v příštích třech letech uvolní 150 milionů eur jako pobídku pro migranty, aby ze země odešli.

Nemečtí duchovní hledali v Německu pro Erdogana sympatizanty pučistů

09.12. 09:55

Berlín/Ankara - Turečtí muslimští duchovní v Německu pomáhali vládě v Ankaře s vytvářením seznamů údajných příznivců duchovního Fethullaha Gülena, jemuž Turecko připisuje zorganizování neúspěšného červencového puče. Imámové předávali informace tureckým konzulátům v německých městech, které pak…

Německo se bojí silvestrovské noci, Kolín nad Rýnem chystá speciální plakáty

09.12. 08:35

Kolín nad Rýnem - Jak se blíží silvestrovské oslavy, Německo se obává, aby se neopakovala situace z loňska, kdy skupiny uprchlíků hlavně z Maroka a Alžírska sexuálně obtěžovaly ženy. Kolín nad Rýnem už chystá informační plakáty.

Většina uprchlíků bude moci zůstat v Německu. Tři čtvrtiny lidí získaly ochranný status

08.12. 16:53

Norimberk - Podle informací, které německá vláda poskytla parlamentní straně Levice, bude moci většina žadatelů o azyl v Německu zůstat. V období od července do září 2016 získaly mezinárodní ochranu tři čtvrtiny uprchlíků.

Summit v Hamburku: Principy OBSE se drolí, státy jsou lhostejné, domnívá se Steinmeier

Aktualizovali jsme 8.12.2016, 16:00, 08.12. 13:25

Berlín - Německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier se domnívá, že se principy Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) drolí a některé členské státy jsou lhostejné k jejich porušování. Summit 50 ministrů zahraničí zemí OBSE, jehož se za Česko účastní Lubomír Zaorálek,…

Merkelová varuje Němce: Ověřujte si fakta o migrantech

Aktualizovali jsme 8.12.2016, 15:24, 08.12. 11:42

Berlín – Německá kancléřka Angela Merkelová i ve středu uklidňovala bouři, kterou vyvolala informace o zadržení mladého afghánského migranta, který údajně znásilnil a zabil devatenáctiletou studentku. Politička trvá na tom, že rekordní příliv migrantů do Německa nevedl k nárůstu násilné trestné…

Tragédie v Německu: Manžel zapálil svou ženu. V nemocnici zemřela

07.12. 21:38

Kiel – Obcí Kronshagen ne severu Německa dnes otřást děsivý čin. Jednačtyřicetiletý muž zapálil svou osmatřicetiletou manželku. Žena utrpěla popáleniny na celém těle, večer svým zraněním v nemocnici podlehla.

Protesty v Berlíně: Putine, zastav bombardování, volali lidé

07.12. 19:09

Berlín - Několik stovek lidí dnes protestovalo před ruskou ambasádou v Berlíně. Důvodem akce byl fakt, že ruská letadla bombardují syrské město Halab. Informují o tom německá média.

CDU chce v Německu zakázat burky a zpřísnit podmínky azylu

07.12. 17:30

Berlín - Nejsilnější německá strana, Křesťanskodemokratická unie (CDU), es dnes vyslovila pro částečný zákaz nošení burek na veřejnosti, zpřísnění azylové politiky nebo proti zvyšování daní.

Média zatajují zprávy o migrantech? Lidé se bouří, politici rázně varují

Aktualizovali jsme 7.12.2016, 14:54, 07.12. 10:34

Berlín – Ani po zadržení mladého migranta z Afghánistánu podezřelého ze znásilnění a vraždy mladé německé studentky, v Německu neutichá bouřlivá diskuse. Kritika se snáší nejen na kancléřku Angelu Merkelovou za její migrační politiku, která podle mnohých spoluzavinila tuto tragédii, ale i na…

Německo zastavilo vyšetřování migrantů obviněných z kolínského silvestra

Aktualizovali jsme 7.12.2016, 14:53, 07.12. 10:55

Kolín nad Rýnem - Státní zastupitelství v Kolíně nad Rýnem zastavilo polovinu řízení vedených proti lidem obviněným z přečinů z loňské silvestrovské noci.

V Berlíně bude postaveno centrum pro deportace uprchlíků

07.12. 08:29

Berlín - V německém hlavním městě do února vznikne centrum pro koordinaci deportací odmítnutých migrantů. Má se tak zvýšit počet vyhoštěných uprchlíků.

Vlna znásilnění v Evropě: Německo i Švédsko řeší problém s migranty

06.12. 20:31

Bochum (Německo)/Uppsala (Švédsko) - Policie ze západoněmecké Bochumi zadržela 31letého uprchlíka z Iráku, kterého podezřívá ze sexuálně motivovaných útoků na dvě čínské studentky. Podobný případ řeší i Švédsko.

Merkelová dál povede CDU, získala skoro 90 procent hlasů

Aktualizovali jsme 6.12.2016, 18:55, 06.12. 17:58

Essen - Angela Merkelová dle očekávání nadále povede německé křesťanské demokraty i v dalších dvou letech. Na sjezdu Křesťanskodemokratické unie (CDU) v Essenu dnes získala 89,5 procent hlasů. Oproti hlasování před dvěma lety, kdy se pro ni vyslovilo 96,7 procenta delegátů, je ale dnešní výsledek…

Merkelová chce muslimkám zakázat zahalování obličeje

06.12. 14:10

Essen - V Německu se v poslední době bouřlivě diskutuje o zahalování obličeje. Kancléřka Angela Merkelová dnes na sjezdu své CDU k tomu uvedla, že by zákaz burek a nikábů podpořila. Zároveň dnes kritizovala zesilující agresivitu a nenávist na sociálních sítích.

Vláda Merkelové končí? Pokud se do toho vloží Putin, bude zle

Aktualizovali jsme 6.12.2016, 14:10, 05.12. 08:01

Pokud bude Angela Merkelová příští rok znovu zvolena německou kancléřkou, vyrovná rekord Helmuta Kohla coby nejdéle sloužícího demokraticky zvoleného vůdce Německa v poválečné éře, připomíná Noah Rothman, editor serveru Commentary Magazine. Známý komentátor varuje, že Merkelová nemusí uspět, pokud…

Migrační centra plná radikálů? Novinář pronikl mezi uprchlíky, nevěřil svým očím

06.12. 13:31

Berlín - Německo-pákistánský novinář Shams Ul-Haq se v utajení vydal do několika německých azylových domů. Pod falešnými identitami mluvil s migranty a dospěl k jasnému závěru – migrační centra jsou plná radikálních islámských náborářů a věřících.

Merkelová otevřeně přiznala: Situace s migranty z loňska se nesmí opakovat

Aktualizovali jsme 6.12.2016, 13:28, 06.12. 13:16

Berlín - V německém Essenu dnes začal sjezd Křesťanskodemokratické unie (CDU). Její předsedkyně a zároveň kancléřka Angela Merkelová hned na úvod uvedla, že se uprchlická krize z loňského roku nemůže a nesmí opakovat.

Merkelová otevřeně o vraždě studentky: Musíme lidem říct, jestli vraždil uprchlík

06.12. 10:25

Berlín – K případu zavražděné mladé studentky se po celé řadě politiků vyjádřila také německá kancléřka Angela Merkelová. Pro ARD uvedla, že pokud je pachatelem tohoto činu migrant, musí to být jasně řečeno. Na druhou stranu ale varovala, aby lidé kvůli tomuto činu neodsoudili všechny uprchlíky…

Syrský mladík údajně plánoval útok, německá policie jej obvinila

05.12. 21:32

Kolín nad Rýnem – Německo obvinilo z přípravy teroristického útoku teprve šestnáctiletého z přípravy teroristického útoku uprchlíka ze Sýrie. Podle úřadů v krátké době radikalizoval během pobytu v zařízení pro migranty v Kolíně nad Rýnem. 

reklama
Fotogalerie