Články k tématu: Německo

Německo v šoku: Možný výskyt teroristů mezi migranty roste

11.05. 10:03

Berlín - Počet udání na možný výskyt teroristů mezi uprchlíky v Německu roste. Kriminalisté už prošetřili 369 oznámení, přičemž ve 40 případech bylo zahájeno řízení. Podle Spolkového kriminálního úřadu (BKA) je riziko spáchání teroristického činu v Evropě i v Německu velmi vysoké.

Německo má jasno: Merkelovou už v čele své vlády nechce

11.05. 08:11

Berlín - Podle nejnovějšího průzkumu si téměř dvě třetiny Němců nepřejí, aby byla i po příštích volbách kancléřkou Angela Merkelová.

Žaloba na šéfa nakladatelství Erdoganovi nevyšla

10.05. 20:47

Kolín nad Rýnem – Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan neuspěl se žalobou na šéfa jednoho z největších evropských nakladatelství Axel Springer Mathiase Döpfnera. Ten se nedávno přihlásil k básni, která tureckou hlavu státu urazila.

reklama

Křesťanští uprchlíci mají být šikanováni a diskriminováni? Nečekaná zpráva přišla z Německa

Aktualizovali jsme 10.5.2016, 19:10, 10.05. 13:59

Berlín – Muslimští přistěhovalci v německých uprchlických táborech a zařízeních diskriminují a šikanují křesťanské a jiné náboženské minority. Tvrdí to skupina křesťanských aktivistů. Podle jejich zprávy jsou křesťanští uprchlíci pronásledováni, uráženi a napadáni. Uvedl to server Deutsche Welle.

Vozím jen bílé, křičel řidič autobusu. Trest na sebe dlouho nenechal čekat

10.05. 16:14

Erding - Řidič regionální autobusové linky v bavorském městečku nechtěl svézt černošského cestujícího. Osočil se na něj slovy, že vstup je pouze pro bílé. U soudu dnes padl trest.

Rezignace kancléře Faymana? Je to varování i pro Merkelovou, píše tisk

Aktualizovali jsme 10.5.2016, 14:03, 10.05. 11:06

Berlín/Vídeň - Rakouský a německý tisk dnes analyzuje nečekanou rezignaci rakouského kancléře Wernera Faymanna. Berlín politickou krizi ve Vídni bedlivě sleduje. Situace může mít vliv i na vládu Angely Merkelové.

Německo posiluje armádu. Chystá se velký nábor a nákupy za miliardy eur

10.05. 13:05

Berlín - Německo hodlá reorganizovat svou armádu a do roku 2023 posílit o 7000 vojáků. Tři čtvrtiny budou tvořit řadoví vojáci, čtvrtinu velitelé a administrativní síly. Armáda bude také nakupovat moderní techniku.

Produkce německého průmyslu klesá, nejvíce za téměř dva roky

10.05. 10:39

Berlín - Produkce německého průmyslu se snížila výrazně více, než se očekávalo. Výroba v březnu prohloubila meziměsíční pokles na 1,3 procenta, což je nejvýraznější propad od srpna 2014.

Neznámý pachatel pobodal 4 lidi u Mnichova. Podle svědectví křičel Allahu Akbar

Aktualizovali jsme 10.5.2016, 10:38, 10.05. 09:10

Mnichov - Na nádraží nedaleko Mnichova dnes ráno útočník pobodal čtyři lidi, jeden z nich na následky zranění zemřel. Pachatel podle svědků vykřikoval Allahu Akbar, byl zadržen.

Noční vlci v Berlíně: S veterány vzpomínali na konec války

Aktualizovali jsme 9.5.2016, 20:38, 09.05. 13:00

Berlín - Noční vlci si dnes spolu s veterány Rudé armády připomněli v Berlíně konec druhé světové války. Akce se uskutečnila bez incidentů a v německých médiích ho zastínila vojenská přehlídka v Moskvě.

Jak Německo bojuje s radikalizací? Mluvčí nastínil plán

09.05. 19:14

Rozhovor – Teroristické útoky v Paříži a Bruselu i jednotlivé případy násilností neustále připomínají skutečnost, že radikalizace je nepříjemnou součástí dnešní společnosti. Na to, jak proti ní bojuje Německo jako stát, pro server EuroZprávy.cz odpovídal mluvčí německého Spolkové ministerstva pro…

Německá policie zveřejnila VIDEO ze silvestrovské noci, při které došlo k velkému počtu znásilnění

09.05. 17:25

Kolín nad Rýnem – Kolínská polici ukázala dosud nezveřejněné záběry zachycující chaos na hlavním vlakovém nádraží o silvestrovské noci. To byla chvíle, kdy došlo k velkému počtu sexuálních útoků a krádeží, kterých se měli dopouštět muži – cizinci.

Německo jásá? Letos přišlo "jen" 190 tisíc migrantů, jaké jsou další kroky?

09.05. 14:45

Berlín - Do Německa letos přišlo zhruba 190 tisíc uprchlíků. Jde o prudký pokles, země se tak chce nyní více soustředit na integraci.

Stovky muslimů konvertují ke křesťanství, co je k tomu vede?

Aktualizovali jsme 9.5.2016, 13:24, 09.05. 12:00

Berlín – Většina uprchlíků, kteří v rámci současné migrační krize přichází do Evropy, jsou muslimové. Americký server The Daily Caller ale s odkazem na německý časopis Stern poukazuje na rostoucí počet muslimů, kteří konvertují ke křesťanství.

Vztahy mezi německými stranami CDU a CSU se vyostřují

09.05. 10:50

Berlín - V Německu vyvstala otázka, zda vládní sesterské strany dokážou vytvořit společný program pro parlamentní volby v příštím roce na podzim. Vztahy mezi Křesťanskodemokratickou unií (CDU) německé kancléřky Angely Merkelové a bavorskou Křesťanskosociální unií (CSU) jsou totiž napjatější než kdy…

Uprchlíci jako byznys? Akademik prozradil více

09.05. 09:43

Lidé v Evropě chtějí zavést restriktivní opatření proti migrantům z důvodu, že malé země jako Rakousko si nedokážou poradit s neomezeným počtem příchozích, vysvětluje profesor Lászlo Marácz, který přednáší evropská studia na Amsterdamské univerzitě. Své názory na aktuální problémy provázející…

Smombie se šíří jako nákaza. Německé město zavádí semafory na zemi

Aktualizovali jsme 7.5.2016, 16:09, 07.05. 09:50

Augsburg - Asi to znáte z vlastní zkušenosti. Kolem vás se pohybují individua, která jsou natolik zabraní do svých mobilů, že nevnímají okolí. V němečine se jim říká "smombie", což vzniklo spojením slov smartphone (chytrý telefon) a zombie.

Migranti opouštějí vysněné Německo, co je k tomu nutí?

Aktualizovali jsme 6.5.2016, 22:50, 06.05. 08:59

Berlín - I z Německa se uprchlíci vrací domů. Od pobytu je odrazuje hlavně pomalé azylové řízení, ale také nepřátelské prostředí. Podle německé kancléřky Angely Merkelové odchází každý měsíc do vlasti asi 3000 Iráčanů.

Bělobrádek mluvil v německém tisku. Zmínil se, proč nepřijímáme migranty a jak je to s odchodem z EU

06.05. 16:11

Praha/Berlín - Lidovecký předseda Pavel Bělobrádek poskytl rozhovor německému deníku Die Welt. Otázky se týkaly především postoje Česka k problematice přijímání migrantů, na ty však Bělobrádek odpovídal rázně.

Sexuální útočníci z Kolína dostali pouze podmínku. Nepodařilo se prokázat násilí

Aktualizovali jsme 6.5.2016, 15:36, 06.05. 15:20

Kolín nad Rýnem - Dva silvestrovští útočníci z Kolína nad Rýnem dostali u soudu pouze šestiměsíční podmíněné tresty. Odsouzeni byli za krádež, nepodařilo se prokázat sexuální násilí.

Historie i kultura v Německu jsou navzdory uprchlíkům zachovány, říká spojenec Merkelové

06.05. 14:28

Berlín - Konzervativní zákonodárce Volker Kauder, blízký spojenec kancléřky Angely Merkelové, v rozhovoru pro německá média uvedl, že islám Německo neovlivnil historicky ani kulturně. Zároveň však varoval před vyloučením muslimů z německé společnosti, jak požadují někteří populisté. Uvedl to…

Problém s mladými migranty: Radikalizují se a jsou využíváni jako zbraně. Německo má plán?

06.05. 12:32

Berlín - Spolkový úřad pro ochranu ústavy (BfV) navrhuje, aby německé bezpečnostní služby shromažďovaly informace i o lidech mladších 16 let.

Někteří muslimové žijí v Německu desítky let, jak jsou na tom s adaptací?

06.05. 10:24

Berlín - Nový průzkum ukázal, že jsou muslimové v německé společnosti stále izolovaní, ačkoli v zemi žijí už desítky let. Němci rovněž mají pocit, že počet muslimů roste.

Merkelová v problémech? V CDU/CSU se nelíbí zrušení víz pro Turky

05.05. 17:24

Berlín - Plán Evropské komise na ukončení víz pro občany Turecka narazil na odpor některých významných německých politiků z Křesťanskodemokratické unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové i z její sesterské Křesťanskosociální unie (CSU).

reklama
Fotogalerie