Články k tématu: Německo

Německo plánuje prodloužit kontroly na hranici s Rakouskem

11.04. 16:10

Berlín - Kontroly na hranici s Rakouskem obnovilo Německo kvůli silnému přílivu uprchlíků v září 2015. Pro další půlroční prodloužení kontrol se v březnu vyslovil nový ministr vnitra Horst Seehofer (CSU), vláda dnes jeho záměr schválila.

Německo zřídilo pozici zmocněnce pro oběti teroristických útoků

11.04. 15:48

Berlín - Německá vláda dnes vytvořila pozici stálého zmocněnce pro oběti a pozůstalé teroristických útoků. Na post byl jmenován sociálnědemokratický poslanec Edgar Franke (58). Pomoc nabídne i lidem zasaženým berlínským útokem z prosince 2016.

Německo řeší spor kvůli zákazu šátků ve školách

10.04. 21:56

Berlín - Návrh rakouské vlády zakázat nošení šátků dívkám ve školkách a na základních školách zažehl v Německu debatu na stejné téma mezi vládními konzervativci.

reklama

Další smrtelný útok: V Německu pes napadl a zabil sedmiměsíční dítě

10.04. 16:25

Bad König - V Německu došlo k dalšímu smrtelnému útoku psa. Zvíře kouslo sedmiměsíčního chlapce do hlavy v domě v hesenském městě Bad König, zhruba 50 kilometrů jižně od Frankfurtu nad Mohanem.

Německo ochromila stávka v letecké dopravě, dopady pociťuje i Praha

10.04. 13:43

Berlín - Kvůli stávce zrušila německá letiště ve Frankfurtu nad Mohanem, Mnichově, Kolíně nad Rýnem a Brémách stovky letů. Protest zaměstnanců veřejného sektoru se dotkne i několika spojů s Prahou.

Seehofer chce džihádistům odebírat německé občanství, zpřísní také tresty za antisemitismus

09.04. 16:01

Berlín - Spolkové ministerstvo vnitra pod vedením Horta Seehofera (CSU) připravuje návrh zákona, na základě kterého by se džihádistům s dvojím občanstvím mohlo odebrat občanství německé.

Němec, který najel do lidí, po sobě zanechal emotivní dopis. Píše o lidech, kteří mu v životě ublížili

09.04. 13:49

Münster - Útočník z Münsteru po sobě zanechal dopis, v němž píše mimo jiné o lidech, kteří mu v životě ublížili. Muže (48), který v sobotu 7. dubna autem zabil dvě osoby a poté se zastřelil, zřejmě k činu vedly psychické problémy. Dva lidé jsou po incidentu nadále v ohrožení života.

Německo na poslední chvíli překazilo teroristický útok v Berlíně

08.04. 17:10

Berlín - Německá policie zabránila teroristickému útoku na dnešní půlmaraton v Berlíně. S odvoláním na policejní zdroje o tom informoval deník Die Welt.

V Paderbornu evakuují 26 tisíc lidí kvůli likvidaci bomby z války

08.04. 10:32

Paderborn (Německo) - Kvůli likvidaci nevybuchlé letecké bomby z druhé světové války musí dnes své domovy v západoněmeckém Paderbornu opustit více než 26.000 lidí.

Oběti řidiče z Münsteru pocházejí z Německa

08.04. 09:49

Münster (Německo) - Obě smrtelné oběti muže, který v sobotu odpoledne z dosud neznámé příčiny najel obytnou dodávkou do lidí sedících před oblíbenou restaurací v centru západoněmeckého Münsteru, pocházely z Německa.

V Německu projel náklaďák skupinou lidí, tři mrtví a desítky zraněných

Aktualizovali jsme 7.4.2018, 20:02, 07.04. 16:36

Münster (Německo) - Při najetí malého nákladního automobilu do skupiny lidí v centru západoněmeckého Münsteru bylo dnes odpoledne několik osob zabito a další byli zraněni. Šest lidí bojuje o život. Podle informací deníku Süddeutsche Zeitung a stanic NDR a WDR najel dnes v západoněmeckém Münsteru do…

V Německu vzniknou centra pro celý azylový proces. Deportační tábory, zlobí se aktivisté

06.04. 21:31

Norimberk – V Německu by měla od podzimu fungoval první migrační centra, v nichž by se provádělo celé azylové řízení. Řekl to dnes ministr vnitra Horst Seehofer, který ještě před nástupem do funkce ministra vnitra přislíbil, že výrazně zvýší počet vyhošťovaných migrantů.

Puigdemont může opustit německou vazbu, zaplatil kauci 75 tisíc eur

06.04. 16:28

Neumünster - Katalánský expremiér Carles Puigdemont (55) zaplatil kauci 75 tisíc eur (1,9 milionu korun) a může opustit vazbu v severoněmeckém Neumünsteru. Politik úřadům poskytl adresu, na níž bude v Německu pobývat do doby, než úřady rozhodnou o jeho případném vydání do Španělska.

Merkelová má před sebou velmi citlivý problém

Aktualizovali jsme 5.4.2018, 22:11, 05.04. 11:50

Berlín - Nová velká koalice kancléřky Angely Merkelové (CDU) má na stole první citlivý problém. V Německu se v poslední době diskutuje o možném zrušení zákazu reklamy na potraty. Podle kritiků totiž současný stav vede k tomu, že lékaři kvůli obavám z postihu na internetu raději vůbec neuvádějí, že…

Puigdemont může být vydán Madridu, ale jen kvůli zpronevěře, tvrdí Německo

05.04. 20:25

Berlín - Německý soud dnes odmítl vydat Španělsku katalánského expremiéra Carlese Puigdemonta na základě jeho obžaloby ze vzpoury.

V Německu odsoudili vražedkyni novorozeňat, dostala skoro deset let

05.04. 19:48

Halle - 46letá matka byla usvědčena z vraždy svých dvou novorozeňat. Soud v německém městě Halle ji dnes poslal do vězení na 9,5 roku. Úřady vyšetřují i partnera ženy.

Berlín žádá Británii o důkazy o ruské vině na otravě Skripala

05.04. 14:46

Berlín - Tajemník německého ministerstva zahraničí pro vztahy s Ruskem Gernot Erler dnes vyzval Británii, aby předložila důkaz, že Moskva stála za otrávením bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery.

Brexit tvrdě dopadne na 41 německých regionů

05.04. 10:34

Berlín - Výsledky studie Evropského výboru regionů o dopadu brexitu vyznívají velmi negativně pro Německo. Vystoupení Británie z Evropské unie bude mít výrazně nadproporční dopady na německý průmysl a německé řemeslníky.

Německo vyšetřuje 96letého muže kvůli masakru v rokli Babí Jar

04.04. 20:30

Kassel (Německo) - Německá justice zahájila vyšetřování vedené proti 96letému muži z Hesenska, který je podezřelý z možné účasti na velkém masakru Židů za druhé světové války na Ukrajině.

Tragédie v Německu: Ženu a jejího syna zřejmě zabil jejich pes

04.04. 16:14

Hannover - V bytě v severoněmeckém Hannoveru byla nelezena mrtvá žena (52) a její syn (27). Oba s největší pravděpodobností zabil jejich staffordshirský teriér.

Potravinová banka v Essenu bude opět přijímat cizince jako zákazníky

04.04. 09:29

Essen - Potravinová banka v německém Essenu opět přijímá cizince jako nové zákazníky. Banka je jednou ze zhruba 930 poboček organizace Tafel, která se v polovině ledna rozhodla, že neumožní registraci dalším cizincům. Vyvolala tak tehdy bouřlivou debatu.

Spor o zvon s hákovým křížem je u konce, někdo znak odstranil

04.04. 09:21

Berlín - Na zvonu kostela v dolnosaském Schweringenu byl hákový kříž a nacistický text "Všechno pro vlast - Adolf Hitler". Spor, zda má být odstraněn, po několika měsících ukončili neznámí "pachatelé".

V Německu se srazily vlaky metra, 20 zraněných

03.04. 21:01

Duisburg (Německo) - Přes 20 zraněných si vyžádala dnešní srážka dvou souprav metra v západoněmeckém městě Duisburg.

Peníze z evropských fondů by měly být vázané na právní stát, navrhuje Německo

03.04. 15:23

Berlín - Nová německá vláda uvažuje o tom, že by vyplácení evropských fondů bylo do budoucna vázáno na dodržování principů právního státu. Státy, které by je porušovaly, by o peníze přišly. Už v příštím rozpočtovém období pro léta 2021 až 2027 by se to mohlo týkat třeba Polska.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací