Články k tématu: Německo

Němečtí farmáři požadují odstřel 70 procent divokých prasat

12.01. 08:02

Berlín - Myslivci v Německu začali varovat před africkým morem prasat, a to kvůli výskytu tohoto onemocnění v Česku a Polsku. Nově se k nim přidali i zemědělci. Svaz německých zemědělců (DBV) požaduje, aby se zastřelilo sedmdesát procent všech divokých prasat v Německu.

Další česká ostuda? Německý tisk kritizuje Zemana

Aktualizovali jsme 11.1.2018, 22:16, 11.01. 19:30

Berlín - Jako hulváta, egomaniaka, populistu a zároveň kandidáta s největšími šancemi na úspěch v českých prezidentských volbách hodnotí německý tisk Miloše Zemana. Pokud by znovu uspěl, bude dále rozdělovat Evropu, míní německá média. Všímají si také jeho blízkosti k Číně a Rusku.

Už žádné hanlivé příspěvky na sociálních sítích? V Německu začal platit drsný zákon

11.01. 08:58

Berlín - V Německu začal od 1. ledna 2018 platit zákon, který umožňuje trestně stíhat občany za hanlivé výroky na sociálních sítích. Úřady mají také pravomoc udělit provozovateli sociální sítě vysokou pokutu za nesmazání či neblokování příspěvků.

reklama

V politice rozhoduje sex-appeal? Atraktivní politici dostávají víc hlasů. Merkelová propadla

11.01. 08:55

Düsseldorf - Odborníci z univerzity v západoněmeckém Düsseldorfu se rozhodli prozkoumat vliv atraktivity politiků a političek na volební výsledky. Analýza ukázala, že kandidát se sex-appealem může získat při hlasování až o pět procentních bodů více.

Nárůst antisemitismu v Německu? Imigranti musí povinně navštívit bývalé koncentráky, žádají židé

10.01. 18:17

Berlín - Antisemitismus je v Německu citlivým tématem i více než 70 let po konci nacistické vlády. Německá ústřední židovská rada podporuje myšlenku, aby nově příchozí imigranti do spolkové republiky povinně navštívili některý z památníků na místě bývalých koncentračních táborů.

Poloviční negr? Podle soudu politik AfD nesmí rasistické tvrzení opakovat

10.01. 17:09

Berlín - Člen protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD) Jens Maier byl potrestán za svůj tweet, že syn tenisové legendy Borise Beckera je "poloviční negr". Soud vydal předběžné opatření, které politikovi zakazuje slova opakovat.

Jednání o vládě se komplikují: CDU/CSU a SPD se přou o rodiny běženců

10.01. 16:26

Berlín - Sondovací rozhovory o nové německé vládě se dle očekávání dostaly do potíží. Za běženci, kteří dostali pouze takzvanou doplňkovou ochranu, budou moci od poloviny března znovu přicházet jejich nejbližší příbuzní. Na změnu se už připravují i německé úřady, na poslední chvíli jí ale chce…

Německo se zaměřilo na mor prasat. Hamburk už povolil odstřel divočáků

10.01. 15:16

Mnichov/Praha/Zlín - Úřady v některých částech Bavorska se chystají omezit stavy divokých prasat kvůli africkému moru. Zřízena mají být i sběrná místa pro vnitřnosti odstřelených zvířat. Veterináři zatím nebudou požadovat přemístění elektrických a pachových ohradníků ve vysoce rizikové oblasti…

V Německu obvinili bývalého syrského doktoranda z terorismu

09.01. 22:20

Berlín - Německé generální státní zastupitelství dnes obžalovalo bývalého studenta univerzity v Darmstadtu z trestných činů souvisejících s terorismem.

V Německu přepadli a zbili českého řidiče kamionu

09.01. 22:05

Berlín - Na dálničním odpočívadle u Lipska se v noci na dnešek stal obětí přepadení český řidič. Skončil v Nemocnici.

Mor prasat v Česku děsí i německé farmáře. Obávají se zavlečení choroby přes hranice

09.01. 09:54

Berlín - Němečtí farmáři se obávají, že divoká prasata by mohla z České republiky zavléct nákazu afrického moru. Dle spolkového ministra zemědělství Christiana Schmidte je situace skutečně vážná. Vedle Česka ohlásily nákazu na konci loňského roku také Polsko a Ukrajina.

Stávky v Německu se dotkly i automobilky Porsche, odbory žádají víc než jen vyšší platy

08.01. 16:22

Berlín - Na řadě míst Německa se dnes konají výstražné stávky pracovníků sdružených v největších německých odborech IG Metall. Vedle tradičního volání po vyšších platech se jejich požadavky zaměřují i na to, aby lidé mohli lépe skloubit svůj pracovní a soukromý život.

Pokračují tajná vyjednávání o nové německé vládě. Řeší se i Evropa

08.01. 14:03

Berlín - Druhým dnem v Berlíně pokračují sondovací rozhovory o nové německé vládě. Šéfové trojice stran - Angela Merkelová (CDU), Martin Schulz (SPD) a Horst Seehofer (CSU) - mají v plánu i separátní schůzku, na níž chtějí řešit mimo jiné otázku, jak reagovat na reformní návrhy francouzského…

Muž se přiznal k bombovému útoku na fotbalisty Borussie Dortmund, prý všeho lituje

08.01. 12:14

Dortmund - Muž obžalovaný z loňského bombového útoku na tým Borussie Dortmund se dnes u soudu k činu přiznal. Elektromechanik Sergej W., který v době útoku pobýval ve stejném hotelu jako fotbalisté, jednal podle vyšetřovatelů z chamtivosti a na útoku se snažil vydělat.

Déšť a sníh zvedly hladiny toků: V Kolíně nad Rýnem byla zastavena lodní doprava

07.01. 10:31

Kolín nad Rýnem - Vydatný déšť a tání sněhu ve vyšších polohách způsobily v Německu lokální povodně. V noci na dnešek byla dle očekávání v oblasti Kolína nad Rýnem přerušena veškerá lodní doprava na řece Rýn.

V Německu začínají rozhovory o nové vládě mezi CDU/CSU a SPD

07.01. 09:54

Berlín - V Německu dnes začínají předběžné rozhovory o nové vládě. Kancléřka Angela Merkelová (CDU) i šéfové CSU a SPD Horst Seehofer a Martin Schulz věří, že takzvaná sondáž bude věcná a podaří se zabránit únikům informací.

VIDEO: Chlapec z Anglie dostal zpět kameru, kterou spláchlo moře. Z videa se stal hit

06.01. 23:19

Berlín - William Etherton (10) z anglického města Hull ztratil před čtyřmi měsíci videokameru. V duchu se s ní hned rozloučil, protože ji spláchlo moře. Dnes svůj aparát ale dostal zpět. Vrátil mu ho obyvatel malého ostrova u německého pobřeží.

Hladiny řek v západním Německu stoupají, v Alpách zabíjela lavina

06.01. 16:33

Kolín nad Rýnem/Vídeň - Západ a jih Německa stále ohrožují záplavy způsobené vydatným deštěm a táním sněhu ve vyšších polohách. Velmi vážná je situace na řekách Rýn a Mosela. V rakouských Alpách znovu zabíjela lavina.

Má Polsko žádat od Německa reparace? Většina Poláků je pro

06.01. 15:20

Varšava - Podle průzkumu agentury CBOS chce 54 procent Poláků, aby se jejich země domáhala reparací za škody, které způsobilo Německo za druhé světové války.

Konec velkých sporů? Německo a Turecko se shodují v potřebě dialogu ke zlepšení vztahů

06.01. 15:19

Goslar - Mezi Berlínem a Ankarou dlouhodobě panuje napětí, to by se ale již brzo mohlo změnit. Ministři zahraničí Německa a Turecka se dnes shodli na potřebě dialogu a spolupráce v zájmu zlepšení vzájemných vztahů obou států.

CDU/CSU chce z Německa vyhostit migranty-antisemity

06.01. 13:37

Berlín - Německé vládní strany CDU a CSU požadují, aby byli ze spolkové republiky vyhoštěni migranti propagující antisemitismus. Protižidovské nálady vyvolalo rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele.

Poslanec AfD je terčem kritiky. Tweet o synovi Beckera pobouřil i jeho kolegy

05.01. 14:00

Berlín - Vyjádření politiků protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD) často vyvolávají pobouření veřejnosti i představitelů ostatních stran. Tentokrát ale už přišly ostré reakce také od členů AfD. Důvodem je tweet o synovi nejslavnějšího německého tenisty Borise Beckera.

V Německu začíná další kolo vyjednávání o nové vládě

05.01. 11:32

Berlín - V Německu začnou v neděli předběžné rozhovory mezi CDU/CSU a sociální demokracií (SPD) o nové vládě. Podle Angely Merkelové a Martina Schulze mají být rychlé a věcné. Tak snadné to ale zřejmě nebude. Sestavení kabinetu ve spolkové republice ještě nikdy netrvalo tak dlouho jako po loňských…

Nejrychleji klesá prodej aut v Británii. Německu se daří

05.01. 10:22

Londýn/Berlín - Prodej nových osobních automobilů v Británii se loni snížil o více než pět procent na zhruba 2,54 milionu vozů. Jde o nejprudší pokles od roku 2009. Prodej nových osobních aut v Německu se loni naopak zvýšil o 2,7 procenta na 3,44 milionu.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací