Články k tématu: Německo

Ankara se zlobí kvůli mítinku Kurdů v Německu, předvolala si velvyslance na kobereček

17.09. 10:14

Ankara/Berlín - Kurdové v sobotu uspořádali v Kolíně nad Rýnem demonstraci, což rozlítilo Turecko. Ankara si dokonce předvolala německého velvyslance. Berlín prý v boji s mezinárodním terorismem používá dvojí metr.

Němečtí ministři odmítají vstup Rumunů a Bulharů do Schengenu

16.09. 20:11

Nerlín - Němečtí zemští ministři vnitra na rozdíl od Bruselu odmítají plán na rychlé zapojení Rumunska a Bulharska do schengenského prostoru volného pohybu.

V Mnichově začal Oktoberfest, milovníci piva se i letos musí připravit na vyšší ceny

16.09. 13:39

Mnichov - Dnes v poledne začal 184. ročník mnichovského Oktoberfestu. Mnichovský primátora Dieter Reiter podle tradice narazil první sud v obřím festivalovém stanu rodiny Schottenhamelů. Na dva údery zarazil pípu dřevěnou palicí do sudu, a pak už mohl zvolat "O'zapft is!" (Je naraženo).

reklama

Policie v Nšmecku objevila nákladní auto, ve kterém se skrývalo 51 lidí

16.09. 13:38

Frankurt nad Odrou - Ve spolkové zemi Braniborsko policie narazila na nákladní vůz, v němž se ukrývaly desítky osob. Zatím není jasné, zda šlo o uprchlíky.

V Bavorsku přibývá znásilnění. Kolik z nich mají na svědomí migranti?

15.09. 20:01

Mnichov - Bavorsko zaznamenalo od roku 2016 výrazný nárůst počtu znásilnění, od ledna do července letošního roku bylo hlášeno 685 případů, což představuje nárůst o 48 procent. Dramaticky také vzrostl počet znásilnění, kterých se dopustili migranti, píše německý Bild.

Německá policie rozprášila skupinu zlodějů luxusních aut, v jejím čele stál Čech

15.09. 14:36

Bayreuth - Německé policii se podařilo zlikvidovat mezinárodní gang, který v Německu kradl drahá auta. V České republice je rozebíral a pak prodával.

Německo hledí na krizi kolem Kataru s obavami, přiznala Merkelová

15.09. 14:32

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová se dnes v Berlíně sešla s katarským emírem šajchem Tamimem bin Hamadem Sáním. Berlín podle ní hledí s obavami na to, že se ani po několika měsících nerýsuje žádné řešení sporu mezi Katarem a dalšími arabskými státy.

Můžeme být hrdí na to, co němečtí vojáci ve dvou světových válkách vykonali. Lídři AfD jsou předmětem kontroverzí

15.09. 12:27

Berlín - Dvojice volebních lídrů Alternativy pro Německo (AfD) je krátce před parlamentními volbami předmětem kontroverzí. V průzkumech se strana pohybuje mezi devíti a 12 procenty, zřejmě se tak dostane do Spolkového sněmu.

Recesistická Strana v programu mluví o podprsenkách, pivu i Erdoganovi

15.09. 12:26

Berlín - Do Spolkového sněmu kandiduje také uskupení s prostým názvem Strana (Die Partei). Chce navázat platy manažerů a manažerek na velikost jejich podprsenek nebo omezit růst cen piva. Strana myslí i na zvířata.

Blíží se Oktoberfest: Pivo bude dražší, v Mnichově budou zavedeny přísné bezpečnostní kontroly

15.09. 12:06

Mnichov - V sobotu začne 184. ročník tradičního pivního festivalu Oktoberfest. Pořadatelé očekávají, že do areálu Tereziánské louky v Mnichově do 3. října přijde až šest milionů návštěvníků. Čeká na ně několik novinek.

Merkelová chce prolomit tabu o kriminalitě migrantů

14.09. 22:53

Berlín - V Německu nesmí být žádná témata, která jsou tabu, včetně kriminality migrantů, je přesvědčena kancléřka Angela Merkelová (CDU).

Merkelová si jde pro volební vítězství. SPD se propadá

14.09. 18:50

Berlín - Německá sociální demokracie (SPD) v aktuálním průzkumu veřejného mínění pro televizi ARD klesla na 20 procent, což by byl její nejhorší výsledek v dějinách spolkové republiky. Konzervativní unie CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové i deset dní před parlamentními volbami jasně vede s podporou…

Skutečný boj? O vítězi německých voleb je zřejmě jasno, o třetí místo se porvou čtyři strany

14.09. 12:13

Berlín - O vítězství CDU/CSU v německým parlamentních volbách pochybuje jen málokdo, zajímavý však může být souboj o další místa. Svobodná demokratická strana (FDP), Zelení a Levice se spolu s Alternativou pro Německo (AfD) dle médií utkají o třetí pozici.

Nová vládní koalice Německu? Vzniknout může Jamajka, Keňa nebo semafor

14.09. 12:11

Berlín - V Německu je běžné vládní koalice rozlišovat podle barev zastoupených stran. Koalici konzervativní unie CDU/CSU a sociální demokracie se tak běžně říká černo-červená, vládě SPD a Zelených zase červeno-zelená. Po volbách 24. září by mohlo vzniknout uskupení, kterému média začala říkat…

Německo chce sjednotit dávky pro uprchlíky v celé EU. Kolik by to stálo?

14.09. 10:43

Berlín - Kvóty na uprchlíky nefungují, země jako Česká republika nebo Maďarsko jsou vyloženě proti. Jak ale vyřešit problém, kdy do některých evropských států přichází migrantů až moc, o jiné naopak není vůbec žádný zájem? Z Německa se momentálně znovu ozývají návrhy - přikloněn je k nim i ministr…

Volby v Německu: Zaměstnanost, příjmy, uprchlíci. Jak je na tom země v porovnání se sousedy?

14.09. 10:42

Berlín - Až půjdou Němci k volbám, budou se moci rozhodnout mezi rekordní počet 42 stran. Jenže reální kandidáti na kancléře jsou jen dva - Angela Merkelová a Martin Schulz. Největší obavou mnoha voličů jsou stále uprchlíci, ale i otázky jako je nerovnost příjmů, změna klimatu či sociální nejistota…

Muslimové v mešitách napadají nevěřící, musíme je více trestat, zní z Německa

Aktualizovali jsme 13.9.2017, 22:27, 13.09. 09:02

Berlín – Člen německé konzervativní Křesťanskodemokratické unie (CDU) německé kancléřky Angela Merkelové požaduje, aby byly zákony týkající se nenávistných projevů zaměřeny také proti muslimům, kteří napadají „bezvěrce" v mešitách, stejně jako jsou dnes zaměřeny na ty, kteří kritizují islám.

Německo sužuje bouře Sebastian, kvůli počasí zřejmě zemřeli tři lidé

13.09. 21:57

Berlín – Nejméně tři oběti si v Německu vyžádala bouře Sebastian, která zasáhla sever Evropy. Doprovází ji vítr o rychlosti 130 kilometrů za hodinu a posouvá se dál na východ, uvedla agentura DPA. Před příchodem do Německa bouře sužovala i Nizozemsko. Na amsterodamském letišti Schiphol byly dočasně…

Na letišti v Mnichově byl zadržen 39letý Brit, zachránilo mu to život

13.09. 15:57

Mnichov - Britovi (39) zřejmě zachránilo život to, že by zatčen na letišti v Mnichově. Lékař mu při povinné prohlídce před vzetím do vazby zjistil vážné onemocnění.

Německo deportovalo odmítnuté žadatelé o azyl z Afghánistánu, byli odsouzeni za kriminalitu

13.09. 14:29

Kábul - V Kábulu dnes přistálo letadlo s osmi odmítnutými žadateli o azyl, kteří se v Německu dopustili různých trestných činů. Jedná se o první hromadné vyhoštění z Německa do Afghánistánu od útoku v Kábulu z 31. května, při němž byla vážně poškozena německá ambasáda.

Rvačky migrantů, nože, zranění lidé. Berlínské náměstí Alexanderplatz se proměnilo v nebezpečnou oblast

Aktualizovali jsme 12.9.2017, 22:48, 12.09. 17:33

Berlín - Alexanderplatz je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v německém hlavním městě. Je to ale také místo, kde pravidelně dochází k násilným zločinům. Příkladem může být tento víkend, kdy na náměstí došlo hned ke dvěma masovým rvačkám, píše server The Local.

Někdejší dozorce z Osvětimi už není schopen soudu, trpí demencí

12.09. 15:34

Berlín - Proces s bývalým příslušníkem zdravotní služby SS Hubertem Zafkem (96) nebude pokračovat. Soud v severoněmeckém Neubrandenburgu dnes oznámil, že obviněný trpí demencí.

Obžaloba chce pro extremistku Zschäpeovou doživotí a ochrannou vazbu

12.09. 14:24

Mnichov - Obžaloba žádá doživotní trest pro Beatu Zschäpeovou, jedinou přeživší členku neonacistické skupiny Národněsocialistické podzemí (NSU). Rozsudek by ve velmi sledovaném případu mohl padnout na podzim.

Polsko trvá na válečných reparacích od Německa

12.09. 11:39

Varšava/Berlín - Polsko trvá na tom, aby mu Německo zaplatilo válečné reparace, které polská vláda odhaduje na stovky miliard eur. Berlín argumentuje, že se Varšava nároků na reparace a odškodnění v minulosti opakovaně zřekla.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací