Články k tématu: Německo

Rakousko je překvapeno plánem k vyřešení migrace

04.07. 19:45

Vídeň - Německý plán, domluvený počátkem týdne v Berlíně jako kompromisní řešení domácího politického sporu o přístup k migraci, překvapil rakouskou ministryni zahraničí Karin Kneisslovou.

Postup v řešení otázky migrace rozhodne o trvání EU, tvrdí Merkelová

04.07. 12:15

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová dnes ve Spolkovém sněmu řekla, že postup při řešení problému migrace rozhodne o tom, zda přetrvá Evropská unie. Ochrana vnějších evropských hranic podle ní musí posílit, byť počet uprchlíků mířících do EU výrazně klesl.

Konec volných hranic? Rakousko zavádí kvůli dohodě o migraci tvrdá opatření

Aktualizovali jsme 3.7.2018, 22:15, 03.07. 17:52

Vídeň - Na dohodu o migrantech mezi německou kancléřkou Angelou Merkelovou (CDU) a ministrem vnitra Horstem Seehoferem (CSU), která počítá s tranzitními centry u rakouských hranic, reaguje Vídeň. Alpská země posílí ochranu své jižní hranice.

reklama

Dohoda CDU a CSU o migraci? Podle SPD má ještě otevřené otázky

03.07. 13:59

Berlín - Kompromis mezi CDU a CSU ve sporu o migranty napětí v německé koalici nevyřešil. Podle předsedkyně sociálních demokratů (SPD) Andrey Nahlesové je v dohodě ještě řada otevřených otázek.

Merkelová kývla na tranzitní centra na hranici s Rakouskem, budou odsud vraceni migranti

03.07. 07:59

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová souhlasila se zřízením tranzitních center na hranicích s Rakouskem, odkud budou vraceni ti migranti, kteří o azyl požádali v jiném členském státě Evropské unie.

Konec hádek? Merkelová a Seehofer se dohodli na kompromisu kolem migrace

03.07. 07:58

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová a ministr vnitra Horst Seehofer se dohodli na kompromisním řešení migračního sporu.

Zásadní jednání mezi Merkelovou a Seehoferem už trvá přes tři hodiny

02.07. 22:09

Berlín – Už víc než tři hodiny již jedná vedení německých sesterských vládních stran Křesťanskodemokratická unie (CDU) a Křesťanskosociální unie (CSU) o řešení migračního sporu mezi kancléřkou Angelou Merkelovou a ministrem vnitra Horstem Seehoferem. 

Bavorsko otevřelo v Pasově centrálu pohraniční policie. Na co se musí Češi připravit?

02.07. 16:30

Pasov - Bavorsko dnes otevřelo v Pasově centrálu své vlastní pohraniční policie. Největší spolková země tak ještě zintenzivní preventivní příhraniční kontroly u hranic se soudními zeměmi - tedy s Rakouskem a Českem. Útvar nemá nic společného s aktuálním sporem mezi vládními stranami CDU a CSU o…

Nechceme ohrozit německou vládu, ujišťuje bavorský premiér

02.07. 15:15

Mnichov/Berlín - Bavorský premiér Markus Söder dnes prohlásil, že Křesťanskosociální unie (CSU) nechce ohrozit stabilitu německé vlády. Překvapil ho krok ministra vnitra Horsta Seehofera, který kvůli sporu s kancléřkou Angelou Merkelovou (CDU) o vracení uprchlíků nabídl rezignaci.

Krize v Německu má ekonomický dopad: Akcie kvůli sporům v koalici oslabují, klesá i euro

02.07. 11:43

Berlín - Spor v německé vládní koalici mezi kancléřkou Angelou Merkelovou (CDU a ministrem vnitra Horstem Seehoferem (CSU)ohledně uprchlíků už má dopady i na ekonomiku. Padají německé akcie a oslabuje euro.

V Bavorsku dnes otevřou centrálu pohraniční policie

02.07. 08:27

Pasov - Největší německá spolková země Bavorsko, která sousedí s Českou republikou a Rakouskem, dnes v Pasově slavnostně otevře ředitelství své vlastní nově zřízené pohraniční policie.

Konec Horsta Seehofera? Nabídl svou rezignaci na post německého ministra vnitra

02.07. 07:59

Berlín - Německý ministr vnitra Horst Seehofer dnes nabídl svým kolegům z CSU svou rezignaci jak z čela strany, tak i odstoupení z funkce ministra, uvedly agentury s odvoláním na zdroje z uzavřeného jednání strany.

CDU v oblasti migrace podpořila Merkelovou

01.07. 21:30

Berlín - Předsednictvo Křesťanskodemokratické unie (CDU) podpořilo postup kancléřky Angely Merkelové v oblasti migrace.

Krach vlády na obzoru? V Německu to opět vře

01.07. 21:27

Berlín/Mnichov - Německu hrozí vážná vládní krize. Představitelé Křesťanskodemokratické unie (CDU) německé kancléřky Angely Merkelové a partnerské Křesťanskosociální unie (CSU) ministra vnitra Horsta Seehofera proto řeší budoucí vývoj migrační politiky.

Seehofer kritikou nešetří, znovu se pustil do Merkelové

01.07. 17:09

Mnichov - Německý ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) hodnotí výsledky evropských jednání kancléřky Angely Merkelové (CDU) o migraci kriticky.

Merkelová chce s Českem jednat o migraci

01.07. 16:50

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová lituje, jestli ohledně příslibu Česka a Maďarska dohodnout se na přijímání migrantů z Německa došlo k nedorozumění.

Na Slovensko se Merkelová kvůli migrantům neobrátila

01.07. 14:01

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová nejednala se Slovenskem ohledně dohody o urychleném navracení migrantů z Německa do země, kde se registrovali. Řekl to slovenský státní tajemník Ivan Korčok.

Češi zasadili ránu Německu. Naděje na řešení migrační krize klesá

01.07. 11:21

Berlín - V bavorské Křesťanskosociální unii (CSU) panuje skepse ohledně změn v přístupu k migraci, na kterých se německá kancléřka Angela Merkelová dohodla s partnery v Evropské unii.

V Německu havaroval autobus, přes 40 zraněných

01.07. 10:01

Berlín - Na severu Německa došlo k vážné nehodě autobusu se sanitkou, která si vyžádla na 46 zraněných, převážně dětí. Informovala agentura DPA.

Merkelové teče do bot, kontroverzním dopisem chtěla uklidnit koalici

30.06. 21:54

Berlín - Kancléřka Angela Merkelová v dopisu určeném partnerům v koalici představila řadu opatření zaměřených na zpřísnění migrační politiky. Informovala o tom dnes agentura DPA.

Maďarsko stejně jako Česko popírá, že by mělo dohodu s Němci o vracení migrantů

30.06. 19:22

Budapešť - Mluvčí maďarské vlády popřel, že by Maďarsko dosáhlo ujednání s Německem ohledně vracení migrantů. Agentura DPA přitom dnes informovala, že německá kancléřka Angela Merkelová získala od 14 zemí příslib dohody o urychleném navracení migrantů.

Merkelová hýbe Německem: AfD se pustila do kancléřky, lidé se bouří

30.06. 16:42

Augsburg (Německo) - Dohoda o zpřísnění azylové politiky je podle šéfa německé extremistické strany Alternativa pro Německo (AfD) Alexandera Gaulanda naprostý propadák. Řekl to na sjezdu strany, proti kterému protestuje několik tisíc lidí.

Merkelová se v německých průzkumech totálně propadla

30.06. 12:00

Berlín- Německou kancléřku Angelu Merkelovou podporuje nejméně lidí za dobu jejího angažmá v pozici kancléřky. vyplývá to z průzkumu agentury Kantar pro týdeník Der Spiegel.

Co vlastně uprchlíci v Německu dělají? Statistika ukázala, jestli pracují

Aktualizovali jsme 29.6.2018, 22:13, 29.06. 14:43

Berlín - Pro mnoho ekonomů jsou migranti především nástrojem, jak posílit ekonomiku v zemi. K tomu je ale potřeba, aby ovládli jazyk daného státu a zapojili se do pracovního procesu. Uprchlíkům v Německu se do toho ale moc nechce.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace