Články k tématu: Plzeňský kraj

Válečná sekyra mezi Čechy a Němci navždy zakopána? Petříček přestřihl ostnaté dráty

Aktualizovali jsme 23.12.2019, 14:28, 23.12. 14:22

U bývalé železné opony v Rozvadově-Nových Domcích dnes po 30 letech symbolicky opět přestřihli ostnaté dráty ministři zahraničí ČR Tomáš Petříček (ČSSD) s bavorským ministrem financí a vnitřních věcí Albertem Fürackerem a dalšími hosty. Počasí bylo stejně nepřívětivé jako 23. prosince 1989.

Tragická sobota: Při nehodách několik zraněných dětí, auto se srazilo s traktorem

30.11. 17:29

Jeden muž zemřel při odpolední nehodě osobního auta u Nepomuku na jižním Plzeňsku. Při nehodě byly zraněny i dvě děti. Auto narazilo do stromu.

Kde budou bydlet Češi za 50 let?

28.11. 15:15

V Praze a Středočeském kraji bude žít v roce 2070 třetina obyvatel Česka, nyní je to čtvrtina. Oba kraje by podle aktuální predikce Českého statistického úřadu měly zažít významný populační růst, který bude daný především stěhováním. Mírně přibude i lidí s bydlištěm v Plzeňském a Jihomoravském…

reklama

Pátrání po ztraceném letadle na Klatovsku skončilo tragicky, posádka je mrtvá

Aktualizovali jsme 27.9.2019, 14:49, 27.09. 11:49

Policie našla dnes před 9:00 v lese u obce Petrovice u Měčína na Klatovsku malé sportovní letadlo a dva mrtvé. Po pohřešovaném letadle, které se naposledy ozvalo ve čtvrtek kolem 20:30 v okolí Žinkov na jižním Plzeňsku, pátrala policie od noci. Do hledání se zapojily i vrtulníky police a armády,…

Muž zabil na Rokycansku dva lidi. Do vězení nepůjde

18.09. 22:10

Plzeňští kriminalisté odložili případ únorové vraždy dvou seniorů v domě s pečovatelskou službou v Břasích na Rokycansku. Podezřelý byl třicetiletý muž. Podle znaleckého posudku ale trpí duševní poruchou, v době spáchání vraždy byl nepříčetný, a za čin tak není odpovědný.

Rodinná tragédie. Domácí porod se zvrtnul, novorozenec zemřel

Aktualizovali jsme 25.8.2019, 21:37, 25.08. 18:23

Při domácím porodu zemřel v noci na dnešek v malé obci na pomezí jižního Plzeňska a Domažlicka novorozenec. Zdravotníci byli přivoláni k resuscitaci novorozeného dítěte. O jeho oživení se pokoušeli desítky minut. Lékařka ale musela nakonec konstatovat smrt.

Řidič v noci nezvládl najet na most. Auto skončilo na střeše, tři vážně zranění

11.08. 14:58

V Plané na Tachovsku spadlo dnes v noci auto z mostu. Pětatřicetiletý muž skončil na urgentním příjmu v Plzni, další dva muži mají středně těžká zranění. Na místě zasahovaly vrtulník i sanitky záchranářů.

Strašlivý úraz v Tachově. Záchranáři museli muži uříznout ruku přímo na pracovišti

28.06. 15:56

Třiatřicetiletý muž v Tachově přišel dnes v práci o ruku v zápěstí. Ruka mu uvízla v pracovním stroji a přes složitý a zdlouhavý zákrok se ji nepodařilo ze zařízení vyprostit. Podle informací ČTK mu ji museli záchranáři přímo na místě s ohledem na jeho stav odříznout. Případem se zabývá policie.

Neštěstí na Plzeňsku: Motorkář při závodech vlétl do diváků

24.03. 13:25

Motorkář při motokrosových závodech v Merklíně na Plzeňsku vletěl do diváků a zranil čtyři muže ve věku 40 až 65 let. Všichni jsou při vědomí, byli převezeni vrtulníkem i sanitkami do plzeňské fakultní nemocnice.

Neštěstí na přehradě Hracholusky: Převrhla se loď, rybář zmizel ve velké hloubce

09.03. 21:11

Záchranáři v Plzeňském kraji pátrají na přehradě Hracholusky po muži (42), s nímž se na přehradě převrhla loďka. Rybář zavážel krmení pro ryby, když se na lodi převrátil a potopil asi 30 metrů od břehu. V místě neštěstí je velká hloubka.

Muž si na Domažlicku zapálil auto, neměl peníze na opravu

31.12. 16:03

Osmadvacetiletý muž na Domažlicku si podpálil vlastní auto. Policii řekl, že ho už stálo moc peněz na opravách a pořád na něm něco nešlo. ČTK to řekla Dagmar Brožová, mluvčí domažlické policie, která případ šetří.

Silnice na západě Čech pokryla ledovka, řidiči by raději neměli vyjíždět

30.11. 12:18

Hasiči doporučují v Karlovarském kraji kvůli ledovce řidičům vůbec nevyjíždět. Potíže jsou na dálnici D6, kvůli nehodám se tam tvoří kolony, záchranáři zasahují i na dalších místech v kraji. Řidiči by měli být ohleduplní a zasahujícím složkám integrovaného záchranného systému umožnit průjezd k…

Třídu v Chotěšově zamořila neznámá látka, dětem bylo zle

05.10. 18:26

V základní škole v Chotěšově na Plzeňsku vystříkal žák třídu zatím neurčenou látkou. Deseti z 13 žáků se udělalo špatně a záchranáři je odvezli na vyšetření do plzeňské fakultní nemocnice. Na místě je speciální laboratoř hasičů. Žádné z dětí není ohroženo na životě, řekl ČTK mluvčí krajských…

Podivná nehoda na Plzeňsku, v autě u železniční trati byla objevena mrtvá žena

03.09. 16:55

Plzeň - V Plasích u železniční tratě dnes kolem poledne havarovalo auto, policisté v něm objevili mrtvou ženu. Její totožnost a okolnosti podivné nehody se zjišťují.

V Tachově se zřítila střecha haly, místo prohledávali hasiči se psy

27.08. 11:28

Tachov - V neděli večer se zřítila střecha haly tachovské firmy. Místo policie uzavřela a vyšetřuje příčinu neštěstí, dorazí i statik. Hasiči povolali vycvičené psy, v sutinách nikoho nenašli.

Na Plzeňsku nouzově přistál jednomotorový letoun, upadla mu vrtule

26.08. 16:46

Úlice - Na severu Plzeňska musel dnes nouzově přistát porouchaný malý jednomotorový letoun. Při letu mu upadla vrtule.

Lesní požár na Plzeňsku je uhašen

22.08. 17:44

Plzeň - Lesní požár na Plzeňsku, který vypukl v úterý před 14:00, už je zcela uhašen. Tři oddělená ohniska ještě dnes monitorovalo přes 60 hasičů. Oheň občas znovu vzplál. Nyní už jsou hasiči zpět na svých základnách.

Cizinec při přecházení můstku v Tachově spadl do potoka, ráno ho našli mrtvého

07.07. 14:50

Tachov - 36letý cizinec zřejmě v noci na sobotu přecházel můstek pro pěší v Tachově a z nezjištěných důvodů spadl do potoka, kde utonul. Jeho tělo ráno našel náhodný kolemjdoucí.

Čtvrteční přívalové lijáky zasáhly Plzeň, voda zaplavila silnice i sklepy

06.07. 10:36

Plzeň - Přes Plzeňský kraj se ve čtvrtek odpoledne přehnaly přívalové lijáky. Nejvíc byla zasažena Plzeň, kde hasiči zasahovali celkem jedenáctkrát.

Na Plzeňsku vyběhl chlapeček ze zahrady přímo na koleje. Vlak ho zabil

03.07. 11:32

Plzeň - Policie vyšetřuje neštěstí u obce Ždírec poblíž Nepomuku na Plzeňsku. Chlapeček, kterému byl rok a půl, vyběhl ze zahrady přímo na koleje. Tam ho v pondělí večer usmrtil vlak.

Na D5 se vyboural mikrobus. Osm zraněných včetně dětí

09.06. 21:56

Mýto - Při havárii mikrobusu s cizinci na dálnici D5 u Mýta na Rokycansku se dnes zranilo osm lidí, z toho dvě děti. Na místo letěl vrtulník, záchranáři tam stále zasahují.

Na Domažlicku se utopil cizinec, jeho tělo museli hledat potápěči

04.06. 13:45

Babylon - V neděli došlo k tragédii na Domažlicku, když se v rybníku Babylon utopil mladý cizince. O předchozím víkendu, 26. května, utonul 53letý cizinec v rybníce poblíž Tachova, kde si chtěl zaplavat.

Kvůli lijákům a vedru popraskala dálnice D5

01.06. 10:17

Blatnice (Plzeňsko) - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dnes rozhodne o opravě vzduté části D5 z Plzně na Rozvadov a začne na ní pracovat. Nerovnosti nejdřív zbrousí. Místem se nyní projíždí jedním pruhem omezenou rychlostí. Vozovka na 98. až 99. kilometru dálnice D5 z Plzně na Rozvadov se vzdula a…

Vůz z amerického konvoje se porouchal, provoz na D5 byl omezen

30.05. 08:51

Ejpovice - Porouchané vozidlo z amerického vojenského konvoje komplikovalo dnes ráno dopravu na dálnici D5 nedaleko Ejpovic na Rokycansku, poblíž sjezdu na Plzeň. Na 67. kilometru ve směru na Prahu byl kvůli tomu dočasně uzavřen pravý jízdní pruh a v místě se tvořily kolony. Informaci Ředitelství…

reklama
Fotogalerie