Články k tématu: Policie Německo

V Berlíně se konala demonstrace na podporu Palestiny

včera 20:46

Berlín - V německé metropoli se dnes konala propalestinská demonstrace. Berlínská policie na ní ale zakázala vlajky Spojených států a Izraele. Policisté, kteří mají k dispozici tlumočníky, si ilegální projevy a celou protestní akci natáčejí.

Německá policie zasahovala proti islamistům v Berlíně, prý plánovali útok

14.12. 15:32

Berlín - Německá policie dnes zasahovala na několika místech Berlína a ve spolkové zemi Sasko-Anhaltsko. V případu jde o čtyři obviněné ve věku 18 až 21 let, které prokuratura vyšetřuje pro podezření z přípravy teroristického útoku a z členství v řádách Islámského státu (IS).

Kolín nad Rýnem se připravuje na Silvestra, V ulicích bude na pořádek dohlížet 1400 policistů

13.12. 17:26

Kolín nad Rýnem - Na 1400 policistů bude na Silvestra dohlížet na bezpečnost v ulicích Kolína nad Rýnem. Při předloňských oslavách převážně přistěhovalci ze severoafrických zemí masově okrádali a obtěžovali ženy.

reklama

Strach z teroristů? Německo chce legálně odposlouchávat občany

07.12. 11:08

Berlín - Nový návrh zákona by mělo ministerstvo vnitra projednávat příští týden, předpokládá se, že bude nakonec předložen parlamentu. Úředníci doufají, že legálními odposlechy skrz auta a domovní alarmy by se mohly dostat teroristům na stopu.

Německo si došláplo na anarchisty. Razie probíhají po celé zemi

05.12. 10:59

Berlín - V Německu dnes probíhá velká razie proti levicovým extremistům. Zásah souvisí s rozsáhlými nepokoji během červencového summitu zemí G20 v Hamburku, které podle vyšetřovatelů byly předem cíleně připravovány.

Další podezřelý balíček vystrašil Německo, dorazil na úřad vlády v Durynsku

04.12. 16:26

Erfurt - Zásilková služba DHL v pátek odpoledne doručila na úřad vlády německé spolkové země Durynsko podezřelý balíček. Podle prvotního ohledání se zdá, že by mohl obsahovat granát. Jestli je ostrý, nebo jde o atrapu, musí prokázat další vyšetřování.

Kvůli nálezu bomby na vánočních trzích musel být evakuován i český stánkař

01.12. 19:17

Berlín - Evakuace kvůli dnešnímu nálezu výbušniny nedaleko vánočních trhů v centru Postupimi, se dotkla i českého obchodníka. Ten měl stánek na ulici Lindenstraße, která protíná ulici Brandenburger Strasse, jednu z hlavních v centru Postupimi. Čech tu prodával dřevěné hračky.

Policie v německé Postupimi zneškodnila balíček, zřejmě obsahoval výbušninu a hřebíky

01.12. 19:15

Berlín – Němečtí pyrotechnici dnes zneškodnili balíček s výbušninou, který byl objeven poblíž vánočních trhů v centru německého města Postupim. V centru města se pohybuje i pes speciálně vycvičený na hledání výbušnin.

Muž hrozil útokem na německou univerzitu, zadržela ho policie

24.11. 21:47

Berlín – V Německu byl zadržen člověk, který je podezřelý, že vyhrožoval střeleckým útokem na univerzitu v Trevíru na západě země. Agentura DPA uvádí, že policie vychází z toho, že je pachatel psychicky nemocný.

Německá policie hledá ukradené věci z Lennonovy pozůstalosti

23.11. 19:15

Berlín - Po nálezu desítek kradených předmětů z pozůstalosti legendárního člena kapely The Beatles Johna Lennona hledá berlínská policie další.

Šéf Spolkového kriminálního úřadu kritizuje policejní orgány za těžkopádnost a byrokracii

16.11. 07:57

Ingelheim (Německo) - Šéf Spolkového kriminálního úřadu (BKA) Holger Münch nezvykle ostře kritizoval německou policii. Důvodem je její těžkopádnost a pomalé jednání.

Kolín se stává nebezpečným místem, stěžují si místní. Prý za to mohou migranti

14.11. 09:26

Kolín nad Rýnem - Během Silvestra v roce 2015 se Kolín stal dějištěm velmi diskutovaného sexuálního útoku. Podle policejního experta, Rudolfa Egga, se incident odehrál neplánovaně a jeho šíře byla výsledkem toho, že nikdo jednotlivé přestupky netrestal. Jinými slovy, delikventi si dovolují více,…

Velké překvapení: Policisté v kalhotách opilého muže objevili krajtu

09.11. 08:00

Darmstadt - Německá policie měla plné ruce práce s 19letých mladíkem. Nejenže se pod vlivem alkoholu na ulici choval agresivně, ale navíc měl překvapení v kalhotách. Incident se stal v noci na dnešek.

Arabská mafie v Německu? Snaží se infiltrovat policii v Berlíně, tvrdí odbory

08.11. 15:31

Berlín - Předseda Německých policejních odborů (DPG) prohlásil, že arabské zločinecké klany se snaží dostat své členy mezi příslušníky berlínské policie. Berlínský policejní prezident Klaus Kandt jeho slova ale záhy odmítl.

Kriminálníci s arabským původem infiltrovali německé policejní síly? Politici mají velké obavy

06.11. 11:45

Berlín - Křesťanská demokratická unie (CDU) a Svobodná demokratická strana (FDP) vyzvaly ke svolání zvláštní schůzce berlínské vlády kvůli obvinění, že organizované arabské zločinecké gangy infiltrovaly policejní síly. Informuje o tom list Die Welt.

Senior přivolal kvůli nálezu bomby policii. Ukázalo se, že šlo o obří cuketu

04.11. 09:56

Berlín - Jednaosmdesátiletý důchodce z městečka Bretten na jihovýchodě Německa přivolal na svou zahradu policii. Domníval se, že nalezl bombu z druhé světové války. Když na místo policie dorazila, čekalo na nic veliké překvapení.

Němci zadrželi mladého Syřana, který prý chystal bombový útok.

31.10. 10:54

Berlín - Na severu Německa ve městě Schwerin byl dnes ráno zatčen Syřan (19). Policie ho podezřívá z přípravy bombového útoku.

Muž v Mnichově útočil na lidi nožem, několik jich zranil

Aktualizovali jsme 21.10.2017, 12:59, 21.10. 11:53

Mnichov – Dosud neznámý pachatel ohrožoval dnes ráno hned na šesti místech v Mnichově nožem několik lidí. Zraněno bylo celkem šest lidí.

Velká razie v Německu: Více než 700 policistů zasahovalo proti gangům

18.10. 09:39

Berlín - Přes než 700 policistů dnes ráno prohledalo desítky bytů při razii proti motorkářským gangům v západoněmecké spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko.

Policie udělala řadu chyb. Útoku v Berlíně, při kterém zemřela i Češka, se dalo zabránit, říká vyšetřovatel

12.10. 20:09

Berlín - Zvláštní vyšetřovatel dnes v Berlíně představil závěrečnou zprávu k loňskému teroristickému útoku na vánoční trhy v německém hlavním městě. Z dokumentu vyplývá, že se neštěstí dalo zabránit.

Muž v Hamburku napadl nožem policistu a zranil ho, byl na místě zstřelen

04.10. 22:00

Hamburk – Muž dnes nožem lehce zranil německého policistů. Útočníkem byl pacient psychiatrické kliniky v severoněmeckém Hamburku. Policista na útok reagoval střelbou, muž zemřel, informovala agentura DPA:

Němec vyhrožoval otrávením potravin v obchodech, policie jej díky veřejnosti dopadla

30.09. 11:37

Berlín - V Německu patrně zadrželi vyděrače (55), který vyhrožoval otrávením potravin, pokud nedostane 10 milionů eur. Dopaden byl v pátek díky upozornění od veřejnostiv obci Ofterdingen nedaleko města Tübingen ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko.

Před německými volbami se stalo 3660 trestných činů

23.09. 15:38

Berlín - Kampaň před německými parlamentními volbami doprovodilo i 3660 trestných činů. Policie například vyšetřuje třiašedesátiletou ženu, která je podezřelá z toho, že se pokusila zaútočit na kancléřku Angelu Merkelovou.

Policie v Německu zadržela dva Iráčany, zřejmě patřili k IS

19.09. 21:32

Berlín - V Berlíně byli v pondělí zadrženi dva Iráčané podezřelí z toho, že jako členové teroristické organizace Islámský stát (IS) spáchali válečné zločiny.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací