Články k tématu: rakousko

Na rakouských hranicích budou hlídkovat vojáci

04.04. 11:05

Vídeň - Rakouský ministr obrany potvrdil, že pošlou na hranice s Itálii vojáky, kteří budou bránit uprchlíkům ve vstupu od země.

Bude se znovu jednat o dohodě EU-Turecko? Rakouský prezident nevěří Turecku

02.04. 17:46

Vídeň - Rakouský prezident Heinz Fischer má vážné pochybnosti o dohodě o vracení migrantů, kterou EU uzavřela s Tureckem. Možná bude nutné opět zasednout k jednacímu stolu.

Limit na počet uprchlíků? Je to proveditelné, řekl rakouský kancléř

30.03. 21:28

Vídeň - Rakouský kancléř Werner Faymann na dnešním zasedání vlády ve Vídni uvedl, že zavedení limitu na počet přijímaných žádostí o azyl je právně proveditelný. Stojí to prý v posudku odborníků.

reklama

Merkelová to pořádně schytala: Její migrační politika je prý nespravedlivá

26.03. 16:57

Vídeň - Migrační politika německé kancléřky Angely Merkelové je podle jejího rakouského kolegy Wernera Faymanna vůči Rakousku "vysloveně nespravedlivá".

Rakousko podle všeho přestane přijímat uprchlíky. Je to hrozba pro Česko?

23.03. 15:20

Vídeň – Rakousko se pomalu blíží k polovině stanoveného limitu počtu přijatých uprchlíků za rok, který tamní vláda nastavila. Podle plánu země přijme pouze 37500 žadatelů o azyl, loni to přitom bylo 90 tisíc. Informoval o tom server The Local.

Muž napsal na internet rasistický příspěvek. Za svá slova půjde k soudu

18.03. 13:54

Vídeň – Rakouský státní zástupce obvinil předsedu krajně pravicové skupiny, která má vazbu na rakouskou stranu svobodných. Měl se dopustit rasismu a podněcování k nenávisti vůči menšinám.

Josef Fritzl zažívá ve vězení peklo. Spoluvězni ho šikanují a mlátí

18.03. 09:11

Vídeň - Rakušan Josef Fritzl (80) 24 let znásilňoval ve sklepě v Amstettenu svou dceru Elizabeth a zplodil s ní sedm dětí, z nichž jedno dítě zemřelo. Nyní sám zažívá bezmoc a obrovská muka. Spoluvězni mu totiž nyní dělají ze života peklo - šikanují ho a bijí.

Učitelka promluvila o studentech imigrantů. Ministerstvo ji naznačilo, ať mlčí

17.03. 17:25

Vídeň – Rakouská učitelka veřejně promluvila o nedostatečné znalosti němčiny u studentů z její školy, kde studují z velké části děti, které nemají němčinu jako rodný jazyk. A ministerstvo školství jí naznačilo, že by si své názory měla nechat pro sebe.

Rakousko má problém s počtem přijatých uprchlíků. Zasáhl šéf ústavního soudu

16.03. 14:08

Vídeň – Rakousko nedávno stanovilo horní strop pro počet přijatých uprchlíků za rok. Podle Vídně jich ročně bude přesně 37 500. Teď ale úřady narazily, šéf rakouského ústavního soudu prohlásil tento strop za nezákonný a protiústavní.

Rakouský ministr nabídl Makedonii pomoc, ale zmínil, že balkánská stezka musí zůstat zavřená

16.03. 12:23

Vídeň - Rakouský ministr obrany Hans-Peter Doskozil nabídl Makedonii další pomoc s ostrahou jižní hranice, kudy se snaží tisíce uprchlíků dostat z Řecka dál do nitra Evropy.

Imám z Vídně poslal do Sýrie otce. Z vdovy pak chtěl udělat svou třetí manželku

15.03. 18:22

Vídeň – Radikální muslimský kazatel z Vídně, který poslal do Sýrie na smrt mladého muslimského otce, aby pak mohl požádat jeho manželku, aby se připojila k jeho harému, byl odsouzen na šest let za terorismus.

Mladý uprchlík (16) se pokusil znásilnit dvě ženy. Vymklo se mu to ale z rukou

14.03. 15:49

Vídeň – Rakouská policie o víkendu zatkla ve Vídni mladého migranta (16), který se podle všeho pokusil zatáhnout dvě ženy, které právě potkal, do sklepa. Tam je chtěl znásilnit. Čin mu ale nevyšel tak, jak plánoval.

Pokud běženci změní trasu, zvýšíme kontrolu na hranicích, hrozí Rakousko

Aktualizovali jsme 13.3.2016, 12:14, 12.03. 16:35

Vídeň - Rakousko se obává, že migranti budou po zastavení balkánské trasy hledat další cesty do západní Evropy. Vídeň proto plánuje rozšíření kontrol na dalších hraničních přechodech.

Sexuální útoky v Rakousku razantně stoupají

Aktualizovali jsme 11.3.2016, 23:11, 11.03. 11:10

Vídeň – Rakouské úřady varují, že počet nahlášených sexuálních útoků je na nejvyšší úrovni za celé roky. Denně je ohlášeno průměrně 12 nových napadení.

Rakousko a Německo řeší problém s Islámem, týká se dětí

11.03. 10:22

Berlín//Vídeň - V Rakousku a Německu řeší místní lidé palčivý problém s radikálním islámem. Vyplynulo totiž na povrch, že k jeho výuce dochází už mezi malými dětmi ve školách a školkách. Upozornila na to zahraniční média.

Migrant unesl v bazénu chlapce, chtěl se dostat k jeho matce

10.03. 10:34

Klagenfurt – O poněkud neobvyklém sexuálním útoku v bazénu v německém Klagenfurtu informoval server The Local. Migrant unesl malého chlapce, aby se dostal k jeho matce.

Hlídka šaría zmlátila muže, který se zastal své rodiny

Aktualizovali jsme 8.3.2016, 16:05, 08.03. 12:17

Videň - Na několik dní v nemocnici skončil jednačtyřicetiletý Rakušan Martin, kterého zmlátila v rakouském hlavním městě samozvaná hlídka prosazující islámské právo šaría. Čím se Martin provinil? Přišel na pomoc své manželce a dceři, které, protože jsou čečenského původu, hlídka odváděla z…

Rakouský přístup k migrační krizi způsobí humanitární katastrofu, stojí v otevřeném dopise do Vídně

07.03. 16:00

Atény/Řecko – Rakouští dobrovolníci pomáhající uprchlíkům Řecku poslali otevřený dopis své vládě. Ta se před několika dny rozhodla, že výrazně omezí nejen počet žadatelů o azyl, ale také množství těch, které přes svoje území nechá projít dál do Německa. To ale podle dobrovolníků spustí…

Výsledky voleb na Slovensku jsou varováním i pro Sobotku, píší v Rakousku

07.03. 11:01

Vídeň - Rakouský deník Der Standard dnes analyzuje volby na Slovensku a přichází i s varováním pro českého premiéra Bohuslava Sobotku. Poměrně rázná slova na adresu Roberta Fica napsal i maďarský list Népszabadság.

Rakousko chce posílat uprchlíky z Řecka přímo do Německa

02.03. 17:02

Vídeň - Rakouský kancléř Werner Faymann dnes přišel s dalším návrhem na zmírnění uprchlické krize. Německo by podle jeho slov mělo rovnou přebíralo běžence z Řecka nebo států sousedících se Sýrií.

Tusk ve Vídni: Obnovení hraničních kontrol byla jediná možnost

01.03. 16:55

Vídeň - Předseda Evropské rady Donald Tusk dnes jednal ve Vídni s rakouským kancléřem Wernerem Faymannem. Po schůzce uvedl, že obnovení účinných hraničních kontrol není snadné rozhodnutí, ale jiná možnost není.

reklama
Fotogalerie