Články k tématu: Sociální dávky

Německo chce opět omezit přídavky na děti cizinců, loni za ně zaplatilo obří sumu

dnes 10:43

Praha - Bývalý německý ministr financí Wolfgang Schäuble před rokem přeložil návrh, podle kterého se měla výše přídavků na děti unijních občanů pracujících v Německu určovat podle země, ve které děti skutečně žijí. Toto řešení sice neprošlo u Evropské komise, Berlín se ale nevzdává.

69 tisíc na dávkách? Češi takhle oškubávají stát

Aktualizovali jsme 17.3.2018, 22:49, 13.03. 09:28

Praha - Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček navštívil Sokolov. O své návštěvě se rozpovídal na svém facebooku, kde vysvětloval, jak někteří podnikavci obírají stát o velké částky. Upozorňuje také, že je nejvyšší čas s tím něco dělat.

Místo poukázek na živobytí možná někteří znovu dostanou peníze, schválila vláda

14.03. 13:47

Praha - Některé skupiny chudších lidí by už nemusely dostávat příspěvek na živobytí v poukázkách místo v penězích. Kabinet Andreje Babiše (ANO) dnes souhlasil s předlohou poslanců ANO. K návrhu na stejné téma skupiny zákonodárců z KDU-ČSL, Pirátské strany, ČSSD a TOP 09 vyslovil neutrální…

reklama

Poslanci navrhli omezení pro výplatu dávek v poukázkách, objevily se problémy

19.02. 16:34

Praha - Některé skupiny chudších lidí už možná nebudou dostávat příspěvek na živobytí v poukázkách místo v penězích. Ve Sněmovně leží hned dvě poslanecké novely zákona o pomoci v hmotné nouzi, které výplatu dávky v poukázkách omezují. Předkladatelé obou návrhů prakticky shodně tvrdí, že nynější…

Příspěvek a doplatek na bydlení by mohly spojit v jednu dávku, navrhuje ministryně v demisi

18.02. 14:48

Praha - Se zákonem o sociálním bydlení počítala už Sobotkova koaliční vláda ČSSD, ANO a lidovců. Na podobě normy se za minulé volební období ale nedokázala shodnout. Ministryně práce v demisi Jaroslava Němcová (ANO) nyní navrhuje, aby se vyplácela jen jedna dávka na bydlení místo nynějších dvou.…

Nový vládní plán: Byt důchodcům, méně peněz lidem bez práce

08.01. 21:25

Praha - V programovém prohlášení, které Babišova vláda dnes zveřejnila na svém webu, přibyl záměr zřídit Státní důchodový úřad či investovat do výstavby malých nájemních bytů pro seniory.

Změny v roce 2018: Dávky na bydlení se zvýší, dosáhne na ně ale méně lidí

29.12. 17:05

Praha - Dávky na bydlení se od ledna mírně zvýší. Zvedají se totiž takzvané normativní náklady, z nichž se pomoc potřebným od státu vypočítává. Změní se ale také pravidla pro vyplácení příspěvku na bydlení.

Charita kritizuje omezení dávek na bydlení, varuje před nárůstem počtu bezdomovců

26.11. 14:02

Praha - Zástupci Charity ČR kritizují omezení dávek na bydlení lidem, kteří žijí v takzvaných oblastech se zvýšeným výskytem nežádoucích jevů a v ubytovnách. S omezením tohoto druhu dávek nesouhlasí ani rada vlády pro záležitosti romské menšiny.

Sociální dávky v ohrožení? Ministerstvo už nechce spolupracovat s OKsystem

16.11. 15:41

Praha - Ministerstvo práce odstoupilo od smlouvy s firmou OKsystem, která zvítězila v tendru na nový systém pro vyplácení dávek za stovky milionů korun. Podle zástupců resortu byl průběh zakázky neuspokojivý. Firma si naopak stěžuje na nesoučinnost ministerstva.

Příspěvky na živobytí čeká změna: Část z nich bude vyplácena v poukázkách, nepůjde za ně koupit alkohol a cigarety

Aktualizovali jsme 15.11.2017, 22:06, 15.11. 14:56

Praha - Lidé, kteří pobírají příspěvek na živobytí přes půl roku, budou dostávat část dávky v poukázkách. Není možné za ně pořídit alkohol a cigarety. V poukázkách lidé od prosince dostanou 35 až 65 procent dávky.

Radě pro romské záležitosti se nelíbí omezení dávek na bydlení

08.11. 20:03

Praha - S omezením dávek na bydlení lidem, kteří žijí v takzvaných oblastech se zvýšeným výskytem nežádoucích jevů nesouhlasí Rada vlády pro záležitosti romské menšiny. Vyzvala ministerstvo práce, aby se zasadilo o vypuštění tohoto pravidla a vyškrtnutí paragrafu ze zákona o hmotné nouzi.

Švýcary už nebaví platit vysoké dávky migrantům. V referendu se vyslovili pro radikální změnu

Aktualizovali jsme 3.10.2017, 22:19, 02.10. 10:46

Curych – Obyvatelé švýcarského kantonu Curych hlasovali pro výrazné snížení sociálních dávek pro neúspěšné žadatele o azyl. Uvádí to server Kronen Zeitung, podle kterého by díky tomu kroku kanton mohl ušetřit až 10 milionů švýcarských franků (227 milionů korun).

Přebytek českého rozpočtu vzrostl na 17,4 miliardy, nejvíce se vyplatí na sociálních dávkách

02.10. 15:44

Praha - Přebytek státního rozpočtu ke konci září stoupl na 17,4 miliardy korun ze srpnových 15,6 miliardy korun. Loni v září skončil rozpočet s přebytkem 82,3 miliardy Kč. Na celý letošní rok je rozpočet schválen se schodkem 60 miliard korun.

Čeká Česko kolapsu výplaty důchodů? ČSSZ mění systémy, poslanci mají obavy

20.09. 16:51

Praha - České správě sociálního zabezpečení (ČSSZ) na konci roku skončí smlouva na fungování informačního systému. Do té doby musí pořídit a zprovoznit nové vybavení. Vyplácení penzí a dalších příspěvků prý ale není ohroženo. Poslanci nicméně obavy mají.

Německo chce sjednotit dávky pro uprchlíky v celé EU. Kolik by to stálo?

14.09. 10:43

Berlín - Kvóty na uprchlíky nefungují, země jako Česká republika nebo Maďarsko jsou vyloženě proti. Jak ale vyřešit problém, kdy do některých evropských států přichází migrantů až moc, o jiné naopak není vůbec žádný zájem? Z Německa se momentálně znovu ozývají návrhy - přikloněn je k nim i ministr…

Zavedení základního nepodmíněného příjmu je v ČR kvůli ekonomické situaci nereálné

25.07. 16:57

Praha - Základní nepodmíněný příjem spočívá v pravidelné peněžní dávce vyplácené ve stejné výši všem lidem a bez jakýchkoli podmínek. Česko by si nyní mohlo pouze dovolit garantovaný příjem nižší, než je hranice chudoby. Ukázala to analýza poradenské a auditorské firmy BDO.

Śkolek je málo, tát podporuje rodiny spíš daněmi a dávkami, upozorňuje studie

07.06. 18:23

Praha - Stát podporuje rodiny hlavně daňovými slevami a dávkami. Naopak školky a další služby jsou podfinancované a jejich kapacita je nedostatečná. Nastavení české rodinné politiky před chudobou příliš nechrání a matky při návratu do práce spíš znevýhodňuje.

Uprchlíci, nespolupracujete? Úřady vám v Německu mohou krátit dávky, rozhodl soud

12.05. 16:56

Berlín - Spolkový sociální soud v německém Kasselu dnes rozhodl, že migrantům mohou být kráceny dávky, když s úřady dostatečně nespolupracují. Případ Kamerunce ukazuje na jaké obtíže někdy narážejí úřady při snaze vrátit do zemí původu migranty, kteří nemají nárok na azyl.

Vládní koalice chce zvýšit přídavky na děti. Opozice mluví o předvolebním populismu

01.03. 16:58

Praha - Koalice ve Sněmovně navrhla zvýšení přídavků rodinám s dětmi tak, jak se na tom dohodla v únoru. Celkově jim chce přidat čtyři miliardy korun. Opozice to označila za předvolební populismus

Německo chce omezit přídavky na děti cizinců

10.02. 22:18

Berlín - Německý ministr financí Wolfgang Schäuble chce výrazně omezit přídavky na děti cizinců ze zemí EU, kteří v Německu pracují, ale jejichž rodina žije ve své vlasti, kde jsou nižší životní náklady.

Uprchlík okrádal stát, úřady si na něj posvítily

06.02. 20:36

Hannover (Německo) - Podmíněný trest odnětí svobody na rok a devět měsíců a 200 hodin veřejně prospěšných prací uložil dnes soud v Hannoveru žadateli o azyl, který od německých úřadů neprávem vylákal celkem 21.700 eur (586.000 Kč).

Veřejná služba se vrací. Koho se bude týkat?

01.02. 11:29

Praha - V Česku se ode dneška znovu zavádí veřejná služba. Opatření by se prvních lidí mělo dotknout až v srpnu, tedy poté, co budou půl roku bez práce na dávkách. Kritici novely tvrdí, že připomíná Drábkovu reformu, kterou Ústavní soud před časem zrušil.

Na sociální dávky předloni padlo 12,5 procent HDP

19.01. 13:36

Praha - Největší část výdajů ministerstev a dalších vládních institucí šla v Česku v roce 2015 na sociální dávky, a to v rozsahu 12,5 procenta HDP. Uvedli to dnes zástupci Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Matka nikdy nepracovala, na dávkách má statisíce

Aktualizovali jsme 1.1.2017, 21:47, 01.01. 13:59

Londýn – Britka Joanne Sheppardová byla vlastní dcerou označena za vyžírku. Stalo se tak poté, co vyšlo najevo, že pětačtyřicetiletá matka 13 dětí chce plodit další potomky až do chvíle, kdy už toho nebude schopna. Důvod je prostý - nechce přijít o peníze od státu.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací