Články k tématu: Terorismus

Osamělí vlci už netáhnou? Novou tváří terorismu jsou rodiny

Aktualizovali jsme 16:47, dnes 08:02

Káhira - Ačkoliv v posledních měsících výbušné téma terorismu poněkud zmizelo z titulních stránek deníků, které dominovalo poslední tři roky, jeho hrozba zůstává stále vysoká. Je proto nutné znát současné trendy terorismu, aby bylo možné zabránit potencionálním útokům. Podle výzkumu Observatoře pro…

U britského parlamentu útočil devětadvacetiletý Súdánec. Zřejmě plánoval větší masakr

15.08. 11:11

Londýn - Podle informací listu The Guardian útočil v úterý u britského parlamentu v Londýně Brit Salih Khater (29) súdánského původu z Birminghamu. Scotland Yard tvrdí, že bezpečnostním složkám muž nebyl znám a že při vyšetřování nespolupracuje. Média spekulují, že Khater mohl být jenom na …

Německo obvinilo stoupence IS, plánoval útok autem v Karlsruhe

14.08. 21:54

Karlsruhe (Německo) - Německé státní zastupitelství obvinilo z plánování teroristického útoku údajného přívržence organizace Islámský stát (IS). Speciální jednotky policie muže zadržely 20. prosince 2017. Od té doby je ve vyšetřovací vazbě.

reklama

Mladá dívka chtěla útočit v Londýně, dostala 13 let

03.08. 22:22

Londýn - Doživotní trest dnes vyměřil soud v Londýně 18leté Safaa Boularové, která byla v červnu uznána vinnou z plánování teroristického útoku v hlavním městě Británie.

Teroristická buňka z Katalánska loni chtěla zaútočit na zápas FC Barcelona

01.08. 19:02

Barcelona - Teroristická buňka, která před rokem spáchala dva atentáty v Katalánsku, plánovala zaútočit na fotbalový stadion Camp Nou v Barceloně.

IS měl buňku i v Kaliningradu, verbovala Rusy pro útoky

01.08. 17:40

Kaliningrad - V ruském Kaliningradu bylo zadrženo devět členů tajné buňky radikálů z Islámského státu (IS). Teroristé šířili podvratnou literaturu a snažili se přimět své stoupence k útokům, uvedla kontrarozvědky FSB.

V Belgii se na fotbalovém hřišti odpálil muž

31.07. 19:56

Verviers (Belgie) - Uprostřed prázdného fotbalového hřiště ve městě Verviers se dnes odpálil postarší muž. Podle policie incident nemá nic společného s terorismem. Nejspíš se jednalo o sebevraždu.

Terorista si stáhl návod, jak usekávat lidem hlavy, v Austrálii dostal 17 let

31.07. 15:34

Sydney - Terorista Agim Kruezi (25) dostal v Austrálii 17 let vězení. Plánoval útok na australském území, když mu úřady zabránily odjet bojovat do Sýrie. Na počítači odsouzeného policisté našli návod ke stínání lidí.

Evropské cyklisty v Tádžikistánu povraždili islamisté, byly objeveny zkrvavené sekyry

31.07. 13:12

Dušanbe - Nedělní brutální útok na skupinu západních cyklistů v Tádžikistánu zorganizovala podle úřadů zakázaná Islámská strana obrody. Její vůdce prodělal výcvik v Íránu.

V Tádžikistánu auto srazilo a zabilo západní cyklisty, prý to mohl být teroristický útok

30.07. 17:26

Dušanbe - V neděli zřejmě došlo v Tádžikistánu k teroristickému útoku. Řidič úmyslně srazil vozem čtyři cyklisty z USA, Švýcarska a Nizozemska. Všichni zemřeli. Zranění utrpěli další tři cyklisté. Policie připisuje čin gangu několika osob.

Afghánský Džalálábád čelí útoku teroristů: Nejprve se ozvala exploze, pak přišla střelba

28.07. 12:37

Kábul - Ve městě Džalálábád na východě Afghánistánu dnes došlo k velkému teroristickému útoku. Po sérii explozí se ozývá střelba. Nejméně tři lidé jsou zraněni. Podle místních představitelů se terčem útoku stala kolej pro výuku porodních asistentek.

Čínské letadlo se kvůli terorismu vrátilo na letiště do Paříže

26.07. 20:08

Paříž/Peking - Čínské letadlo mířící dnes z Paříže do Pekingu se obrátilo uprostřed cesty po blíže neupřesněné teroristické hrozbě.

V Německu může dojít k teroristickému útoku

24.07. 18:15

Berlín - Spolkový úřad na ochranu ústavy (BfV) momentálně registruje 774 nebezpečných islamistů. Kontrarozvědka varuje, že v Německu může v budoucnu kdykoli dojít k teroristickému útoku. Hrozbu představují ale i pravicoví a levicoví extremisté.

Británie obvinila muže z přípravy atentátu na Mayovou

18.07. 22:24

Londýn - Brit Naa'imur Rahman (20) byl shledán vinným ze zosnování plánu teroristického útoku s cílem zabít britskou premiérku Theresu Mayovou. Rahman byl odhalen při internetové komunikaci se agenty americké FBI a britské MI5, kteří se vydávali za členy takzvaného Islámského státu.

Francie deportovala teroristu Beghala do Alžírska, připravoval atentát na velvyslanectví USA

16.07. 14:37

Paříž - Terorista Djamel Beghal byl dnes propuštěn z vězení ve Francii a deportován do Alžírska. V roce 2005 ho soud poslal do vězení za přípravu sebevražedného atentátu na americké velvyslanectví ve Francii v roce 2001. Beghal je pokládán také za mentora atentátníků, kteří útočili v lednu 2015 v…

Popravy nevadí, plastové sáčky ano? Teroristé bojují za životní prostředí

06.07. 15:57

Somálsko - Islámské vojenské hnutí aš-Šabáb, které vzniklo v Somálsku, zakázalo použíti plastových pytlíku. Zákazy budou fungovat na teritoriích nacházejících se pod kontrolou tohoto islámského hnutí. Regionální vůdce také uvedl, že plastové sáčky představují vážnou hrozbu jak pro lidi, tak pro…

USA byl zadržen Američan, chystal útok ve jménu Al-Káidy

02.07. 21:04

Washington – Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) dnes oznámil, že v Clevelandu na severovýchodě USA byl zadržen americký občan. Je podezřelý z toho, že plánoval provést teroristický bombový útok během oslav Dne nezávislosti 4. července.

Policie zatkla čtyři osoby, údajně plánovaly útok ve Francii

02.07. 18:52

Brusel/Berlín/Paříž - Policie v Belgii zadržela pár íránského původu a obvinila jej z přípravy teroristického útoku v sousední Francii. Dva podezřelí byli zatčeni v sobotu na bruselském předměstí Woluwe-Saint-Pierre.

Nový druh terorismu? Francouzští řezníci jsou terčem útoků veganů, hledají ochranu o policie

29.06. 08:01

Paříž - Francie se stala v průběhu několika posledních let dějištěm teroristických činů. Jejich pachateli byli muslimští radikálové. Francouzští řezníci si však nyní stěžují na jiné údajné „teroristy“. Jsou to podle nich radikální vegané a obhájci práv zvířat.

Britský soud uznal vinným muže, který chtěl útočit u parlamentu

26.06. 20:42

Londýn - Londýnský soud dnes shledal vinným osmadvacetiletého Brita z přípravy teroristického útoku u britského parlamentu.

Počet teroristických útoků loni vzrostl, většinu měli na svědomí islámští radikálové

20.06. 18:48

Haag - Státy EU loni čelily 205 teroristickým útokům, ať už dokonaným, nedokončeným nebo zmařeným. Oproti roku 2016 počet těchto případů vzrostl o 45 procent. Dle statistik Europolu zemřelo 68 lidí, dalších 844 utrpělo zranění. Většinu obětí (62) mají na svědomí islámští radikálové.

V Německu byl zmařen teroristický útok ricinem, Tunisana policie chytila na poslední chvíli

20.06. 14:15

Berlín - Tunisan, u něhož německá policie 12. června při razii v Kolíně nad Rýnem našla ricin, podle úřadů skutečně chystal bombový útok s touto vysoce jedovatou látkou. Kde přesně chtěl zaútočit, zatím vyšetřovatelé nevědí. Zkoumají také, zda měl nějaké komplice.

Jak vypadá novodobý džihádismus? Teroristé fungují na principu McDonaldu

17.06. 09:10

V Sýrii a Iráku je Islámský stát víceméně poražen. Ačkoliv ještě vládne v některých oblastech, většina analytiků je přesvědčena, že je jen otázka času, než bude i z nich vyhnán. Znamená to, že jsme od jeho hrozby zcela osvobozeni? Džihádistické trendy ukazují, že nikoliv.

Nové teroristické útoky? Matka a dcera chtěly v Londýně rozpoutat peklo

15.06. 21:56

Londýn - Matka s dcerou byly dnes v Británii odsouzeny k trestu odnětí svobody. Plánovaly několik teroristických útoků v Londýně.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie