Články k tématu: Terorismus

Útoky kyselinou se šíří, hlásí je už i Německo

22.09. 11:51

Berlín - Útoky kyselinou na nevinné civilisty nejsou jen výsadou Velké Británie a Francie. V hojném počtu se odehrávají také v Německu a ačkoliv se o nich vždy nepíše, nezřídka bývají závažnějšího charakteru. Poslední takový se odehrál včera ráno.

Proč vedl Usáma bin Ládin válku proti Západu?

22.09. 11:07

Založil a řídil teroristickou síť Al-Káida, USA na něj vydaly mezinárodní zatykač a za jeho dopadení byla vypsána odměna 50 milionů dolarů. Od útoků v USA v září 2001 byl až do své smrti o deset let později nejhledanějším teroristou světa. Saúdský "král teroru" Usáma bin Ládin byl viněn z celé řady…

Budeme si muset na teroristické útoky zvyknout?

21.09. 17:50

NÁZOR - Nelze se donekonečna spoléhat na neschopnost našich nepřátel, ale měli bychom si ji užívat, dokud to jde, nabádá editorial server The Guardian. Známý britský deník v něm konstatuje, že kbelíková bomba v londýnském metru měla v pátek nepochybně zabít a zmrzačit co nejvíce lidí a skutečnost,…

reklama

Belgie se obává dětí džihádistů: Umí zacházet se zbraněmi, byli vychováváni podle šaríi

Aktualizovali jsme 20.9.2017, 22:12, 20.09. 13:48

Brusel - Podle informací deníku De Standaard je v Sýrii a Iráku nejméně stovka dětí, jejichž alespoň jeden rodič je belgickým občanem. Belgické úřady podle ministra spravedlnosti Koena Geense dělají úřady vše pro to, aby o návratech dětí džihádistů věděly.

Marocká vláda chce zefektivnit pátrání po radikálech skrývajících se v Evropě

20.09. 17:04

Rabat - Marocká vláda pracuje na efektivnějším pátrání po Maročanech, kteří se v Evropě zradikalizovali. Tomu má mimo jiné pomoci sdílení informací s partnerskými státy. Útoky autem ze 17. srpna v Barceloně a Cambrils, které si vyžádaly 16 obětí, mají na svědomí právě Maročané.

Na Staroměstské náměstí byly nainstalovány betonové bloky, mají chránit před teroristy

20.09. 17:00

Praha - Vedení metropole nechalo na Staroměstské náměstí nainstalovat betonové bloky, jsou umístěny u ústí Pařížské ulice na náměstí. Jde o preventivní opatření proti teroristickému útoku vozem.

Kvůli útoku v londýnském metru policie zatkla další dva podezřelé

20.09. 13:07

Londýn - V souvislosti s pátečním útokem v londýnském metru skončilo ve vazbě celkem už pět osob. Britská policie dnes zadržela další dva podezřelé.

Politici komentují Zemanovo vystoupení v OSN. Neřekl nic nového, Kiska byl lepší

Aktualizovali jsme 19.9.2017, 22:13, 19.09. 20:22

Praha - Zástupci českých politických stran reagovali na dnešní slova prezidenta Miloše Zemana v OSN spíše pozitivně. Zůstal prý u svých témat i myšlenek a v podstatě neřekl nic nového. 

Kurdské snahy o nezávislost destabilizují poměry na Blízkém východě, musíme je zastavit, volá Erdogan

19.09. 21:40

New York - V projevu před Valným shromážděním OSN dnes turecký prezident Recep Tayyip Erdogan hovořil o hrozbě terorismu. Vyzval také kurdskou regionální vládu v Iráku, aby ustoupila od chystaného hlasování o nezávislosti.

Dobrý bože, spustil Zeman v OSN. Vyzval k zastavení terorismu i migrantů.

19.09. 19:10

New York - Ve všeobecné rozpravě Valného shromáždění OSN dnes vystoupil český prezident Miloš Zeman. Upozornil na to, že svět stále nedokázal rozhodně zasáhnout proti terorismu. Zeman svůj zhruba desetiminutový projev pronesený v angličtině ukončil optimistickým prohlášením, že nad mezinárodním…

Kdybychom tehdy měli ozbrojenou policii, nemuseli jsme vidět tolik krveprolití, spustil Farage

19.09. 12:16

Londýn - Naprostá většina příslušníků britské policie chodí po ulicích neozbrojená – a to i navzdory několika teroristickým útokům, ke kterým v zemi v posledních měsících došlo. Tuto praxi by teď ale rád změnil někdejší předseda Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) Nigel Farage.

Londýn navrhl novou dohodu s EU o boji proti teroru

17.09. 11:39

Londýn - Londýn navrhl uzavřít novou dohodu mezi Británií a Evropskou unií o boji proti zločinu a terorismu. Brexit by měl nastat v březnu 2019.

Při útoku v Londýně byla použita oblíbená trhavina islamistů. Satanova matka mohla zničit celý vagon

17.09. 10:47

Londýn - Při pátečním útoku v londýnském metru byla použita trhavina triaceton triperoxid (TATP), kterou často používají islámští radikálové. Bombě se přezdívá Satanova Matka (Mother of Satan), informuje belfasttelegraph.co.uk. Britská policie pokračuje v pátrání po podezřelých.

Na útoku v londýnském metru se mohlo podílet více lidí, myslí si policie

16.09. 21:36

Londýn - Do pátečního útoku v londýnském metru mohlo být zapojeno více osob. Podle médií to dnes večer řekl představitel protiteroristického útvaru policie Neil Basu.

Francouzská policie varuje: Teroristé hrozí útoky na železnicích, mohli by vykolejovat vlaky

16.09. 20:49

Paříž - Generální ředitelství francouzské policie (DGPN) se obává, že by teroristé mohli v Evropě přejít k vykolejování vlaků. Je proto nutné zvýšit viditelnou přítomnost bezpečnostních sil na místech spojených s dopravou, především na nádražích.

Svědectví z londýnského metra: Pode mnou ležela těhotná žena, snažila jsem se ji nerozmačkat

16.09. 10:34

Londýn – Počet zraněných při výbuchu v londýnském metru se podle oficiálních statistik vyšplhal na 22. Policie v metru později objevila další bombu, kterou se podařilo zneškodnit, a celý incident označila za teroristický čin. Jak poukazují média, velká část lidí nebyla zraněna při samotné explozi,…

Pátrá po útočnících z londýnského metra pokračuje, veřejnost posílá vyšetřovatelům videa

16.09. 09:28

Londýn - Pátrání po podezřelých z dnešního teroristického útoku v londýnském metru, který si vyžádal 29 zraněných, stále pokračuje. Uvedl to na večerní tiskové konferenci šéf policejní protiteroristické jednotky Mark Rowley

Islámský stát má navzdory ztrátám území na internetu pevnou pozici, varuje Europol

15.09. 19:06

Haag - V důsledku intenzivních bojů v Iráku a v Sýrii ztrácí teroristická skupina Islámský stát své pozice v terénu, ale i přesto si podle Evropského policejního úřadu (Europol) zachovává „pevný základ" věrných příznivců na internetu.

Britské úřady už prý znají totožnost podezřelého z metra, nikdo ale zatím zadržen nebyl

15.09. 18:26

Londýn - Zpravodajská televizní stanice Sky News s odvoláním na své zdroje uvádí, že britské bezpečnostní složky identifikovaly podezřelou osobu v souvislosti s dnešním útokem v londýnském metru.

Přežije Islámský stát pád chalifátu? Experti nastiňují možný vývoj

15.09. 12:00

Rakka - Ztráta území na Blízkém východě a výrazné vojenské oslabení Islámského státu vede mnoho lidí k naději, že by válka v Sýrii mohla konečně skončit. Reportéři z Deutsche Welle požádali skupinu bezpečnostních odborníků a vědců, aby nastínili budoucí možný vývoj samozvaného kalifátu.

Teroristický útok v Londýně: Metrem otřásla exploze, policie poté našla další bombu

15.09. 11:49

Londýn - Ve stanici metra Parsons Gree v jihozápadní části Londýna došlo krátce po 8:20 k výbuchu. Informují o tom britská média. Městská policie na twitteru oznámila, že o incidentu ví, a na místě teď spolupracují jednotky se záchranáři. Dopravce žádá cestující, aby zvolili náhradní dopravu kvůli…

Postavte se Západu, vyzval radikály Hamza bin Ládin

Aktualizovali jsme 15.9.2017, 09:04, 14.09. 22:55

Damašek - Syn někdejšího vůdce teroristické organizace Al-Káida Usáma bin Ládina, který zosnoval útoky z 11. září, Hamza bin Ládin v dnes zveřejněné nahrávce vyzývá muslimy po celém světě, aby podpořili džihád v Sýrii a postavili se Západu.

Americký Senát nepodpořil omezení pravomoci prezidenta při akcích proti terorismu

13.09. 22:21

Washington - Prezidentské pravomoci při nařizování vojenských operací v zahraničí proti teroristickým skupinám omezeny nebudou. Rozhodl o tom dnes americký Senát.

Španělsko evakuovalo barcelonský chrám, hrozil útok

12.09. 22:47

Barcelona - Policie dnes večer kvůli zaparkované dodávce v centru Barcelony u chrámu Sagrada Família nechala evakuovat slavný chrám, uzavřela okolní obchody, přiléhající ulice a stanici metra.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací