Články k tématu: Terorismus

Soud ve Francii obvinil tři podezřelé z přípravy útoku v Paříži

07.10. 13:41

Paříž - Vyšetřující soudce vznesl obvinění vůči třem podezřelým z přípravy teroristického útoku v Paříži. Muži ve věku 28 až 30 let byli zadrženi v pondělí po objevení plynových lahví v jedné budově v pařížském 16. obvodu.

Ve Francii bylo propuštěno pět osob zadržených kvůli útoku v Marseille

06.10. 21:46

Paříž - Pět osob, které francouzská policie zadržela v souvislosti s nedávným útokem v Marseille, je opět na svobodě. S odvoláním na místní úřady o tom dnes informovala agentura AFP.

IS se nevzdává, chce vytvořit novou globální teroristickou síť, varuje rozvědka

06.10. 16:33

Iráčtí vojáci spolu s iráckou šíitskou polovojenskou skupinou podporovanou Íránem dobyli město Havídža, poslední baštu radikální organizace Islámský stát (IS) na severu země. Přestože IS ztrácí území, neznamená to, že by byl méně nebezpečný. Zbytky IS by se mohly pokusit o vytvoření nové…

reklama

Největší hrozba pro lidstvo? Tato věc by nás mohla do konce století zničit

Aktualizovali jsme 5.10.2017, 22:15, 05.10. 09:16

Dnešní výzkum nanotechnologií může jednoho dne vést k výrobě nanonukleárních bomb nebo robotů o velikosti hmyzu, tvrdí fyzik a futurista Louis Del Monte z Minnesoty, který ve své knize Nanoweapons: A Growing Threat To Humanity varuje před úskalí budoucnosti.

Boj proti terorismu zlepší vztahy s USA, věří Putin

04.10. 16:30

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin se dnes na energetickém fóru v Moskvě vyjádřil k několika zahraničněpolitickým otázkám. Společné zájmy Ruska a USA na boji proti terorismu podle šéfa Kremlu pomohou zlepšit vztahy mezi oběma zeměmi, které jsou momentálně na bodu mrazu.

Čin střelce z Mnichova byl motivován pravicovým terorismem, shodují se odborníci

04.10. 13:24

Mnichov - Čin Davida Aliho Sonbolyho, který loni v červenci v Mnichově zastřelil devět lidí a pak i sebe, byl politicky motivovaný. Shoduje se na tom trojice odborných posudků. Jeden z nich dokonce výslovně hovoří o pravicovém terorismu.

Ve Francii prošel v prvním čtení protiteroristický zákon

03.10. 21:07

Paříž - Francouzské Národní shromáždění dnes v prvním čtení schválilo nový protiteroristický zákon, který posílí pravomoci policie a umožní jí například uzavírat mešity, u kterých má podezření, že v nich kazatelé šíří nenávist. Informovala o tom agentura AFP.

Bič na radikály? Británie bude věznit za prohlížení teroristických videí, omezí se prodej kyseliny

03.10. 17:25

Manchester - Za opakované prohlížení teroristického obsahu na internetu bude možné ukládat tresty vězení, a to až v délce 15 let. Britská vláda také omezí prodej kyseliny. Na konferenci vládních konzervativců v Manchesteru to dnes oznámila ministryně vnitra Amber Ruddová.

Terorista, který inspiroval budoucí zabijáky při útoku na západní civilisty? Tímto činem to začalo

03.10. 12:29

Montauban/Toulouse - Než byl Merah zastřelen policií po třiceti hodinách pronásledování, zanechal za sebou sedm obětí včetně tří dětí. Útoky v Montauban a Toulouse v roce 2012 navždy poznamenaly Evropu, zatímco veřejnost byla zděšená a rodiny zabitých v šoku, Merah se stal vzorem pro všechny…

Čisté zlo a teror, ale ne terorismus? Jak říkat střelbě v Las Vegas?

03.10. 11:02

Las Vegas - Po střelbě v Las Vegas, při níž Stephen Paddock zabil 59 lidí, se ukázalo, že úřady netuší, jak takový zločin oficiálně pojmenovat. Veřejnost chce také znát motiv masakru. Ten je dosud nejasný, množí se proto spekulace.

Hotely nejsou bezpečné? Experti upozorňují na problém v USA i Evropě

03.10. 10:57

New York - V souvislosti s masakrem v Las Vegas se začíná diskutovat o bezpečnosti v amerických, ale i evropských hotelech. Ta se se soustřeďuje na snahy omezit krádeže či usměrnit neukázněné opilce. Jsou ale mnohem pomalejší v reakci na riziko násilí v porovnání s Blízkým východem či Afrikou. Pro…

Proč nebyl útok v Las Vegas zatím označen za teroristický?

02.10. 20:53

Washington – Motiv masakru v Las Vegas zatím není znám a tak se o něm zatím jen spekuluje. To ale znemožňuje zařadit střelbu čtyřiašedesátiletého Stephena Paddocka mezi teroristické činy. 

Teror v Marseille: Po útoku nožem zemřeli dvě ženy, pachatel byl zastřelen

Aktualizovali jsme 1.10.2017, 19:08, 01.10. 15:34

Marseille - Francouzská policie varovala lidi, aby se vyhnuli hlavnímu vlakovému nádraží v Marseille. Na místě „probíhá" operace, uvedla policie na oficiálním účtu Twitter. Na místě totiž došlo k útoku na cestující, který si vyžádal nejméně dva mrtvé. Zastřelen byl také pachatel.

Teror v kanadském Edmontonu: Vůz najel do lidí, řidič měl vlajku IS

01.10. 14:57

Edmonton - Kanadská policie vyšetřuje útok na policistu z noci na dnešek a dnešní divokou jízdu řidiče dodávky městem Edmonton. Šéf tamní policie Rod Knecht řekl, že ve vazbě je jeden člověk. Policie se domnívá, že jednal sám, i když nevylučuje podíl dalších osob.

Matka radikála financovala teroristy, odsedí si za to ve Francii dva roky

28.09. 18:52

Paříž - Francouzka Nathalie Haddadiová (43) byla usvědčena z financování terorismu, protože synovi posílala do zahraničí peníze a platila mu letenky. Podle dnešního verdiktu pařížského soudu si má odsedět dva roky.

Útoky kyselinou se šíří, hlásí je už i Německo

22.09. 11:51

Berlín - Útoky kyselinou na nevinné civilisty nejsou jen výsadou Velké Británie a Francie. V hojném počtu se odehrávají také v Německu a ačkoliv se o nich vždy nepíše, nezřídka bývají závažnějšího charakteru. Poslední takový se odehrál včera ráno.

Proč vedl Usáma bin Ládin válku proti Západu?

22.09. 11:07

Založil a řídil teroristickou síť Al-Káida, USA na něj vydaly mezinárodní zatykač a za jeho dopadení byla vypsána odměna 50 milionů dolarů. Od útoků v USA v září 2001 byl až do své smrti o deset let později nejhledanějším teroristou světa. Saúdský "král teroru" Usáma bin Ládin byl viněn z celé řady…

Budeme si muset na teroristické útoky zvyknout?

21.09. 17:50

NÁZOR - Nelze se donekonečna spoléhat na neschopnost našich nepřátel, ale měli bychom si ji užívat, dokud to jde, nabádá editorial server The Guardian. Známý britský deník v něm konstatuje, že kbelíková bomba v londýnském metru měla v pátek nepochybně zabít a zmrzačit co nejvíce lidí a skutečnost,…

Belgie se obává dětí džihádistů: Umí zacházet se zbraněmi, byli vychováváni podle šaríi

Aktualizovali jsme 20.9.2017, 22:12, 20.09. 13:48

Brusel - Podle informací deníku De Standaard je v Sýrii a Iráku nejméně stovka dětí, jejichž alespoň jeden rodič je belgickým občanem. Belgické úřady podle ministra spravedlnosti Koena Geense dělají úřady vše pro to, aby o návratech dětí džihádistů věděly.

Marocká vláda chce zefektivnit pátrání po radikálech skrývajících se v Evropě

20.09. 17:04

Rabat - Marocká vláda pracuje na efektivnějším pátrání po Maročanech, kteří se v Evropě zradikalizovali. Tomu má mimo jiné pomoci sdílení informací s partnerskými státy. Útoky autem ze 17. srpna v Barceloně a Cambrils, které si vyžádaly 16 obětí, mají na svědomí právě Maročané.

Na Staroměstské náměstí byly nainstalovány betonové bloky, mají chránit před teroristy

20.09. 17:00

Praha - Vedení metropole nechalo na Staroměstské náměstí nainstalovat betonové bloky, jsou umístěny u ústí Pařížské ulice na náměstí. Jde o preventivní opatření proti teroristickému útoku vozem.

Kvůli útoku v londýnském metru policie zatkla další dva podezřelé

20.09. 13:07

Londýn - V souvislosti s pátečním útokem v londýnském metru skončilo ve vazbě celkem už pět osob. Britská policie dnes zadržela další dva podezřelé.

Politici komentují Zemanovo vystoupení v OSN. Neřekl nic nového, Kiska byl lepší

Aktualizovali jsme 19.9.2017, 22:13, 19.09. 20:22

Praha - Zástupci českých politických stran reagovali na dnešní slova prezidenta Miloše Zemana v OSN spíše pozitivně. Zůstal prý u svých témat i myšlenek a v podstatě neřekl nic nového. 

Kurdské snahy o nezávislost destabilizují poměry na Blízkém východě, musíme je zastavit, volá Erdogan

19.09. 21:40

New York - V projevu před Valným shromážděním OSN dnes turecký prezident Recep Tayyip Erdogan hovořil o hrozbě terorismu. Vyzval také kurdskou regionální vládu v Iráku, aby ustoupila od chystaného hlasování o nezávislosti.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací