Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Stát hledá správce registru vozidel. Přihlásilo se pět firem

Ministerstvo dopravy
Ministerstvo dopravy
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - Zájem o správu centrálního registru vozidel projevilo pět firem. Konkrétně jde o společnosti S.ICZ, O2 IT Services, OKsystem, AutoCont CZ a sdružení společností T-Mobile Czech Republic a COMMIT.

ČTK to řekl mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold. Nejnižší nabídku podle informací ČTK předložila společnost OKsystem, která za čtyřletou správu registru požadovala necelých 60 milionů korun.

Nabídky uchazečů nyní posoudí hodnotící komise, uvedlo ministerstvo dopravy. Podle něj všichni uchazeči splnili formální podmínky a žádný z nich nemusel být po dnešním otevření obálek ze soutěže vyloučen.

Vítěz tendru na provoz registru ale nemusí systém spravovat pouze po dobu čtyř let. Nabídka ministerstva dopravy totiž není omezena časem, ale maximální cenou, kterou úřad stanovil na 165 milionů korun. Po překročení tohoto limitu má být ukončena. Na druhou stranu ale může stát služby nového poskytovatele ukončit daleko dříve a smlouvu vypovědět do 12 měsíců.

Provoz centrálního registru, který vyřizuje žádosti spojené s přihlašováním a odhlašováním automobilů, v minulosti provázela řada komplikací. Po přechodu správy registru z ministerstva vnitra na resort dopravy v roce 2012 systém opakovaně zkolaboval a i po několika měsících si uživatelé stěžovali na celou řadu nedostatků.

Témata:  registr silničních vozidel Ministerstvo dopravy České republiky

Související

Aktuálně se děje

10:08

Michal David nechtěně v centru dění. Na plese na Kanárech se strhla mela

Michal David se nechtěně ocitl v centru dění během mely, která se strhla na plese na Kanárech. Nikdo z aktérů nechce z incidentu dělat velkou věc, jen jeden ostatně prozradil jakékoliv podrobnosti. Co se tedy stalo?  

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Slintavka a kulhavka: Na obě nemoci existuje očkování, proč je v EU zakázané?

V Evropské unii je vakcinace proti slintavce a kulhavce již více než třicet let zakázána. Toto vysoce nakažlivé virové onemocnění postihuje skot, prasata, ovce a další sudokopytníky a jeho šíření představuje značné riziko pro zemědělství i obchod. Přestože vakcíny proti tomuto viru existují, EU se rozhodla upřednostnit jiný přístup k ochraně hospodářských zvířat. Hlavní důvody tohoto rozhodnutí souvisejí s proměnlivostí viru, diagnostickými problémy i ekonomickými důsledky vakcinace.