Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Muslimové v Praze společně s katolíky odsoudí terorismus

Muslimové
Muslimové
Foto: Pixabay

Praha - Ve středu se bude od 18:00 před kostelem Nejsvětějšího Srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad na Vinohradech konat demonstrace, na které chtějí čeští muslimové odsoudit nedávné teroristické útoky v Evropě.

Svolavatelka akce Romana Červenková z centra Al Firdaus ČTK řekla, že se muslimové v tichosti zúčastní mše v katolickém kostele, po ní budou na náměstí následovat projevy. Muslimové také chtějí položit ke kostelu svíčky a květiny a symbolicky kolem kostela se v kruhu držet za ruce.

"Už se nedrží starokřesťanská disciplína, že by do kostela mohli jen pokřtění katolíci. To znamená, že nemáme komukoliv, kdo chce v dobré vůli přijít, bránit vstoupit do kostela," řekl ČTK kněz Jan Houkal, který v kostele působí.

Červenková očekává účast zhruba 200 muslimů. Na demonstraci také přečtou veřejné prohlášení zástupci Muslimské obce v Praze, Všeobecný svaz muslimských studentů a mládeže a centra Al Firdaus.

Server Echo24 dnes uvedl, že se muslimové chtěli zúčastnit bohoslužby v kostele sv. Ludmily na náměstí Míru, ale farnost s tím nesouhlasila. Místní farář serveru řekl, že by žádost k iniciativě musela být oficiálně schválena z arcibiskupství, protože pod něj spadají.

Témata:  muslimové Praha církev

Související

Aktuálně se děje

8:24

Číhá v dovolenkovém ráji Čechů nebezpečí? Rybář v Jadranu chytil žraloka

Chorvatsko je oblíbenou dovolenkovou destinací českých turistů, kteří začnou k Jadranu ve velkém vyrážet především ve chvíli, až o víkendu začnou letní prázdniny. Jen krátce před jejich začátkem se ukázalo, že v Jaderském moři se mohou nacházet potenciálně nebezpeční predátoři. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy