Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Americký novinář si posvítil na situaci v Česku. Je to tu prohnilé, varuje

Erik Best, americký novinář v ČR
Erik Best, americký novinář v ČR
Foto: Reprofoto ČT

Praha – Velkým tématem posledních dní bylo přijetí novely zákona o střetu zájmů. Ta byla označována jako Lex Babiš, některá omezeními pro podnikání členů vlády totiž zjevně míří na ministra financí a předsedu hnutí ANO Andreje Babiše. Jak ale poukazuje novinář a komentátor Erik Best, za celou věcí se skrývá ještě víc.

„Za jeden z největších úspěchů ČSSD a.s. v jejím boji s Agrofertem a.s. se dá považovat způsob, jakým se jí povedlo přesvědčit mnoho analytiků, novinářů, ambasád a neziskovek, že je jedna zločinecká organizace lepší než ta druhá," komentuje dění posledních dní americký novinář Erik Best, podle kterého jsou "prohnilí všichni".

Ten poukazuje, že tři ze čtyř českých médií stojí na straně ČSSD. Právě tato média podle něj hlasování o zpřísnění pravidel o střetu zájmů pro ministry uvítala. „O tom, že to protistraně otevírá dveře k větším krádežím, už se nemluvilo," rýpnul si Best ve svém zpravodaji.

„Kdokoli zpochybní toto hlasování, bude teď médii nakloněnými ČSSD označen za příznivce Andreje Babiše, stejně jako jsou kritici Hillary Clintonové často znevažováni jako fanoušci Donalda Trumpa a stejně jako je každý, komu se nelíbí americká zahraniční politika, zařazen do přihrádky sympatizantů Vladimira Putina," varuje.

„Skutečně si vždycky musíme vybrat stranu, jako by existovaly jen dvě možnosti? Svět potřebuje více lidí, kteří se ozvou a řeknou, že prohnilé jsou obě strany, obě nás vedou do pekel a jen my sami s tím můžeme něco udělat," burcuje novinář.

Témata:  Erik Best Sociální demokracie (SOCDEM) hnutí ANO

Související

Aktuálně se děje

9. ledna 2026 21:49

9. ledna 2026 9:15

Šťastný konec pátrání. Pohřešovanou dívka z Blanenska našli v cizině

Šťastný konec má pátrání po osmnáctileté dívce z Blanenska, která se pohřešovala od pondělí. Policii se ji po zapojení veřejnosti podařilo vypátrat v blíže nespecifikované sousední zemi. Teenagerka by měla být v pořádku.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Filip Turek

Pavel čelí žalobě od Turka

Spor mezi hradem a stranou Motoristé sobě nabírá na obrátkách. Poslanec Filip Turek v pátek oznámil, že v nejbližší době podá na prezidenta Petra Pavla žalobu na ochranu osobnosti. Turek toto rozhodnutí zveřejnil během své návštěvy Kyjeva, kde je součástí delegace ministra zahraničí Petra Macinky. Poslanci se nelíbí způsob, jakým hlava státu odůvodnila své rozhodnutí nejmenovat ho ministrem životního prostředí, a bude proto soudní cestou žádat omluvu.