Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

ČSSD vyšle do senátních voleb na Olomoucku Tesaříka, ANO a lidovci sází na lékaře

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Tereza Pokorná, EuroZprávy.cz

Olomouc - Senátor Martin Tesařík bude v podzimních volbách obhajovat mandát za ČSSD na Olomoucku. Jeho protivníkem bude mimo další lékař záchranné služby Milan Brázdil, který je nyní poslancem za ANO.

Kandidaturu Tesaříka schválili členové ČSSD ve stranických primárkách, informovala strana na svých internetových stránkách. Tesařík získal 81 procent hlasů při volební účasti 56 procent.

Lidovci, stejně jako ANO, sázejí na lékaře, jejich kandidátem by se měl stát primář novorozeneckého oddělení olomoucké fakultní nemocnice Lumír Kantor.

Jméno svého adepta zveřejnila nedávno také ODS. Je jím nestraník, člen Konfederace politických vězňů a živnostník Jaroslav Morávek. KSČM bude reprezentovat starostka Moravského Berouna Zdenka Szukalská.

Při posledních senátních volbách v obvodu 61 Olomouc usilovalo o hlasy voličů dohromady sedm kandidátů. Prvním senátorem v tomto volebním obvodu se v roce 1996 stal Josef Jařab (ODA).

Témata:  Olomouc Sociální demokracie (SOCDEM) Volby 2016

Související

Aktuálně se děje

25. července 2026 11:48

Ornella Koktová připravila dětem speciální léto. Mluví o pohádkovém čase

Ornella Koktová si v první polovině letošního roku neužila moc klidu. Alespoň během letních prázdnin se influencerka dočkala odpočinku, protože celá rodina vyrazila na dovolenou. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Vakcína, ilustrační fotografie.

Češi by se mohli očkovat proti chřipce i v lékárnách

Česko dlouhodobě patří mezi země s nízkou proočkovaností proti chřipce. Očkování využije každoročně jen kolem 8 % obyvatel. Ministerstvo zdravotnictví proto připravuje legislativní návrh, který by za jasně stanovených podmínek umožnil očkování proti chřipce také v lékárnách. Cílem je nabídnout lidem další možnost, jak se nechat očkovat, zlepšit dostupnost této osvědčené formy prevence a přispět ke zvýšení proočkovanosti. Návrh je nyní v meziresortním připomínkovém řízení.