Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

O2 se nelíbí výsledky zakázky na volání vězňů, podala podnět k ÚOHS

O2, ilustrační fotografie
O2, ilustrační fotografie
Foto: INT

Praha - Firma O2 podala k ÚOHS podnět kvůli prošetření veřejné zakázky na volání vězňů. Tu získala švédská Telia prostřednictvím společnosti BVfon Czech Telecommunication s výrazně nižší nabídnutou cenou volání.

O2 a další neúspěšný uchazeč M-Communications způsob výběru zpochybňují. ČTK informaci serveru Česká justice potvrdila mluvčí O2 Lucie Pecháčková s tím, že dopis antimonopolnímu úřadu firma odeslala v pátek.

ÚOHS může vydat předběžně opatření a zakázku dočasně pozastavit, než definitivně rozhodne. Může ji zrušit, udělit pokutu zadavateli nebo konstatovat, že vše proběhlo v souladu se zákonem.

Nový operátor pro volání vězňů nabídl cenu sníženou z dosavadních 15 na necelé dvě koruny za minutu. Vítězná nabídka obsahovala cenu 0,027 Kč za vteřinu, druhá M-Communications nabídla 0,058 Kč a třetí O2 0,064 Kč.

O2 podle Pecháčkové navrhla řešení s řadou výhod, jako například zabezpečení klientským certifikátem, služby podpůrného kontaktního centra, administrační portál nebo možnost automatické blokace telefonního systému při poruše nahrávání hovorů. M-Communications se s žádostí o přezkum obrátila na ministerstvo spravedlnosti a Vězeňskou službu mimo jiné s tím, že vítězná společnost je nevěrohodná. „Obáváme se toho, že extrémě nízká nabídková cena je v tomto případě vykompenzována nevěrohodností této společnosti v ČR," uvádí M-Communications v dopise Robertu Pelikánovi.

Neúspěšní uchazeči upozorňují rovněž na to, že vysoutěžená cena 1,62 korun za minutu platí pouze pro volání v ČR, zatímco oni nabídli jednu cenu pro volání v ČR i do zahraničí. Obavy také vztahují k používání fyzických telefoních karet z důvodu, že mohou být následně předmětem černého obchodu ve věznicích.

Témata:  O2 ÚOHS věznice

Související

Aktuálně se děje

9:02

Ukrajina může poprvé použít ATACMS a Storm Shadow na ruském území. Změní tak průběh války?

Spojené státy poprvé povolily Ukrajině použít rakety dlouhého doletu ATACMS k útoku na území Ruska. Tento krok znamená zásadní změnu americké politiky, která dosud zakazovala využití těchto zbraní mimo ukrajinské území, obzvláště na mezinárodně uznaném ruském území. Rozhodnutí Washingtonu bylo přijato navzdory obavám z eskalace války. Co vedlo ke změně postoje USA a jaké důsledky mohou tyto útoky mít? Na to odpověděl server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Vláda ČR

Sport dostane stovky milionů na obnovu po povodních, rozhodla vláda

Národní sportovní agentura dostane 850 milionů korun na pomoc sportovním organizacím, jejichž majetek zničily či poškodily zářijové povodně. Uvolnění peněz z rozpočtové rezervy schválila vláda středečním jednání. Odsouhlasila také další rozšíření pomoci českým exportérům obchodujícím s Ukrajinou, poskytované formou pojištění vývozních úvěrových rizik Exportní garanční a pojišťovací společností a schválila i spuštění úvěrového programu Národní rozvojové banky pro podnikatele postižené povodněmi.