reklama

Jde o dva důstojníky z policejního prezidia, výrobního ředitele firmy Blažek, jednu z nejuznávanějších znalkyň v obuvnickém oboru Marii Ordeltovou a také společnost Blažek Praha. Hodnota zakázky z roku 2012 na letní a zimní vysoké boty pro policisty činila 72,5 milionu korun.

Podle vyšetřovatelů všichni obvinění dobře věděli, že se policie chystá nakoupit nekvalitní boty. "Je prokazatelné, že společnost Blažek Praha uváděla zadavatele zakázky v omyl, že mu dodává boty v požadované kvalitě," citují HN z 48stránkového obvinění.

Hlavní roli v právní bitvě budou podle HN hrát posudky a výklady paragrafů. Vyšetřovatelé totiž nemají odposlechy ani podobné důkazy. Vše stojí podle deníku hlavně na papírech a rozboru toho, jak se zakázka odehrála a proč podle některých expertů nejsou boty správně vyrobené.

Firma Blažek obvinění z podvodu nerozumí, z desetitisíců dodaných bot si policie stěžovala na kvalitu jen u zlomku. "Máme zhruba 150 až 200 reklamací," řekl listu ředitel firmy Jan Vácha. O celé zakázce navíc prý firma policii průběžně informovala.

reklama