Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nečasová a bývalí zpravodajci osvobozeni nejsou. Soud zrušil zprošťující verdikt

Jana Nečasová a Petr Nečas u Obvodního soudu pro Prahu 1
Jana Nečasová a Petr Nečas u Obvodního soudu pro Prahu 1
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - Pražský městský soud zrušil osvobozující rozsudek nad Janou Nečasovou (dříve Nagyovou) a třemi bývalými zpravodajci Milanem Kovandou, Ondrejem Páleníkem a Janem Pohůnkem v kauze údajného zneužití Vojenského zpravodajství.

Případem se bude muset počtvrté zabývat Obvodní soud pro Prahu 1. Podle obžaloby Nečasová chtěla nezákonným získáním informací o životě manželky premiéra Petra Nečase (ODS) uspíšit jeho rozvod. Na usnesení soudu dnes upozornila ČT24.

Podle obžaloby nechala někdejší šéfka Nečasova kabinetu Nagyová Radku Nečasovou v roce 2012 nezákonně sledovat vojenskými zpravodajci, a to z osobních důvodů. Čtveřice obžalovaných vinu od počátku odmítá.

Zpravodajci se hájí tím, že Radku Nečasovou nesledovali, ale prováděli takzvané kontrasledování kvůli obavám z toho, že premiérově rodině hrozí nebezpečí.

Nečas jako svědek vypověděl, že Vojenskému zpravodajství zadal úkol on sám, Nagyová prý jen zprostředkovávala komunikaci. Kauza vedla před třemi lety k pádu Nečasovy vlády, Nečas se později rozvedl a bývalou ředitelku premiérova kabinetu Nagyovou si vzal za manželku.

Témata:  Jana Nagyová soudy kauza Nagygate

Související

Aktuálně se děje

26. července 2025 10:32

Honza Nedvěd se konečně ozval fanouškům. Vysvětlil, proč mlčí ke smrti Františka

Na Honzu Nedvěda už na pódiu moc nenarazíte, ale v červenci jeho fanoušky zaskočilo, že se neozval v den, kdy uplynuly čtyři roky od smrti jeho bratra Františka. Nakonec se lidé dočkali. Populární písničkář dokonce vysvětlil, proč momentálně nevystupuje. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Evropská unie

Komentář

EU si chce navýšit příjmy o více než 1000 miliard korun ročně. Čechům by kvůli tomu zdražil život

Evropská unie se Čechům v příštích letech dramaticky prodraží. Takže vlastně historicky vůbec poprvé vážně vyvstává otázka, jak dlouho ještě členství v EU zůstane pro Česko účetně plusové. Zatím tomu tak ještě je. Vždyť letos v prvním pololetí Česko do bruselské kasy odvedlo o 24 miliard méně, než z ní získalo. Zlomový však může být už tento týden navržený rozpočet EU na období let 2028 až 2034, ale i roky předtím, 2026 a 2027.