kauza Nagygate

Jana Nečasová a Petr Nečas

Odposlechy v kauze Nečasové? Soud vynesl verdikt, který zcela mění situaci

Domov

Nejvyšší soud označil odposlechy v kauze Jany Nečasové (dříve Nagyové) za nezákonné. Nepoužitelné jsou podle soudu i odposlechy dalších lidí z kauz, které spustil policejní zásah na Úřadu vlády v roce 2013 a které přispěly k pádu kabinetu Petra Nečase (ODS). Uvedla to dnes Česká televize (ČT). Mluvčí Nejvyššího soudu Petr Tomíček ČTK potvrdil, že rozhodnutí, které se týká odposlechů Nečasové, padlo koncem května. Jeho obsah mluvčí nekomentoval.

Petr Nečas

Expremiér Nečas má na kontě další kauzu, policie navrhla obžalobu

Domov

Policie navrhla obžalovat bývalého premiéra Petra Nečase (ODS) za křivou výpověď. Nečas svědčil v případu zneužití Vojenského zpravodajství ve prospěch své ženy Jany, dříve Nagyové. Za křivou výpověď mohou soudy uložit až tříleté vězení. Kauza zpravodajství přispěla v červnu 2013 k pádu Nečasovy vlády.

Petr Nečas

Nečas skončí ve vězení? Expremiér byl obviněn z křivé výpovědi

Domov

Policie obvinila bývalého premiéra Petra Nečase (ODS) z křivé výpovědi v kauze zneužití Vojenského zpravodajství. Bývalý předseda vlády v případu svědčil ve prospěch své manželky Jany (dříve Nagyové), která v roce 2012 nezákonně zaúkolovala zpravodajce, aby zařídili sledování premiérovy tehdejší manželky Radky. Nečasovi hrozí v případě odsouzení až tříletý trest vězení.

Ivo Rittig

Domov

Státní žalobce udělil Nečasové a Rittigovi v kauze BIS podmíněné tresty

Praha - Za vyzrazení utajované zprávy Bezpečnostní informační služby (BIS) uložil soud někdejší šéfce premiérova kabinetu Janě Nečasové (dříve Nagyové) podmíněný trest v délce 1,5 roku, lobbistovi Ivo Rittigovi a jeho právníkovi Davidu Michalovi pak devítiměsíční podmínku. Nečasové navíc na tři roky zakázal pracovat ve funkcích s přístupem k utajovaným informacím. Bývalého poradce ministra zemědělství Tomáše Jindru soud obvinění zprostil. Rittig s Michalem se proti verdiktu obratem odvolali.

Ivo Rittig

Soud ukončil dokazování v kauze vyzrazení informace z BIS. Půjde Rittig za mříže?

Domov

Praha - Pražský městský soud dokončil dokazování v kauze údajného vyzrazení utajované informace z Bezpečnostní informační služby. Závěrečné řeči přijdou na řadu v úterý, soudce plánuje i vynesení verdiktu. Obviněný Ivo Rittig dnes nechal veřejně přečíst policejní dokumenty, které zdůvodňují odposlouchávání jeho telefonu i pozdější prostorové odposlechy, jež jsou stěžejním důkazem obžaloby. Oba dva uvedené důvody označil za účelové a lživé.

Ivo Rittig

Soud s Rittigem a Nečasovou je kvůli nemoci opět odročen

Domov

Praha - Hlavní líčení s lobbistou Ivem Rittigem a bývalou šéfkou premiérova kabinetu Janou Nečasovou opět nemůže pokračovat. Spoluobžalovaný Tomáš Jindra dnes oznámil, že onemocněl. Kauza se týká údajného vyzrazení utajované zprávy Bezpečnostní informační služby (BIS).

Ivo Rittig

Domov

Rittig je nemocný, soud je opět odložen

Praha - Lobbista Ivo Rittig soudu oznámil, že onemocněl. Líčení v kauze vyzrazení utajované zprávy Bezpečnostní informační služby (BIS) tak nemůže pokračovat.

Petr Nečas u Obvodního soudu pro Prahu 1

Nečas kvůli Nagyové nelhal, soudkyně mu věří, stojí v rozsudku

Domov

Praha - Soudkyně Helena Králová, která v červnu znovu osvobodila Janu Nečasovou (dříve Nagyovou) v kauze zneužití Vojenského zpravodajství, opětovně uvěřila výpovědi bývalého premiéra Petra Nečase. Odmítla názor státního zástupce, podle nějž Nečas vědomě vypovídal nepravdu, aby své současné manželce pomohl. Tvrzení, že Nečas žádal zpravodajce o prověření možné hrozby pro svou rodinu, označila za "zcela pochopitelné a logické". Vyplývá to z písemného odůvodnění verdiktu, které ČTK získala.

Jana Nečasová u Obvodního soudu pro Prahu 1

Domov

Nečasová s manželem probírala vše. Mluvila mu i do politiky, ukazují odposlechy

Praha - Soud v pátek nepravomocně osvobodil manželku bývalého premiéra Janu Nečasovou v kauze zneužití vojenské rozvědky. Ani zásadní důkazy - tedy odposlechy - soudkyni nepřesvědčily o tom, že by Nagyová premiéra nějak ovládala nebo že by sama rozhodovala. Některé peprné komentáře přitom jasně deklarují, kam až si bývalá šéfka kabinetu dovolí zajít a co všechno mohla ovlivnit.

Jana Nečasová u Obvodního soudu pro Prahu 1

Nečasová je nevinná, soud ji zprostil obžaloby

Domov

Praha - Jana Nečasová (Nagyová) je nevinná. Obvodní soud pro Prahu 1 ji zprostil obžaloby ze zneužití Vojenského zpravodajství. Trestu se vyhnuli také tři vojenští důstojníci Milan Kovanda, Ondrej Páleník a Jan Pohůnek, kteří byli souzeni společně s Nečasovou.

Advokát Jiří Matzner (vlevo), Jana Nečasová a Petr Nečas u Obvodního soudu pro Prahu 1

Doplnění důkazů v kauze Vojenského zpravodajství bylo zamítnuto

Domov

Praha - Obvodní soud pro Prahu 1 dnes zamítl návrhy obhájců i státních zástupců na doplnění dokazování v kauze zneužití Vojenského zpravodajství. Začaly závěrečné řeči, ze kterých soudkyně Helena Králová vyloučila veřejnost kvůli tomu, že budou obsahovat utajované skutečnosti.

Jana Nečasová a Petr Nečas u Obvodního soudu pro Prahu 1

Nečas pod pantoflem? Kalhoty doma nosí Jaňulka. U soudu zazněly nové odposlechy

Domov

Praha - Právníci u soudu vyrukovali se zbrusu novými odposlechy v kauze Nagyová. Zazněly hned dva důležité rozhovory - jeden mezi bývalým premiérem Petrem Nečasem a jeho současnou manželkou Janou Nečasovou (dříve Nagyovou) a druhý mezi Nagyovou a její kamarádkou. Z obou rozhovorů bylo jasné, kdo u Nečasových nosí kalhoty.

Jana Nečasová a Petr Nečas u Obvodního soudu pro Prahu 1

Zneužití Vojenského zpravodajství v kauze Nagygate se potvrdilo, tvrdí státní zástupce

Domov

Praha – Vojenské zpravodajství nezákonně sledovalo ženu premiéra Petra Nečase (ODS). Dnešní svědectví policejního šéfa Útvaru zvláštních činností potvrdilo podle státního zástupce Rostislava Bajgera verzi obžaloby. Obviněni jsou někdejší šéfka kabinetu premiéra Nečase Jana Nečasová (dříve Nagyová), bývalí šéfové Vojenského zpravodajství Milan Kovanda a Ondrej Páleník a zpravodajec Jan Pohůnek. 

Jana Nečasová a Petr Nečas u Obvodního soudu pro Prahu 1

Kauza Nagygate není uzavřena. Nečasová, je opět u soudu

Domov

Praha - Přesně před třemi lety provedl ÚOOZ razii, která vedla až k pádu vlády. Kauza Nagyová ale stále není uzavřena a hlavní aktérka v pondělí znovu stanula před soudem. Tentokrát v případu zneužití Vojenského zpravodajství ke sledování Nečasovy bývalé ženy Radky.

Aktuálně se děje

13. června 2024 10:31

Ukrajina zničila Rusku tři systémy protivzdušné obrany na Krymu

Generální štáb ukrajinských ozbrojených sil ve středu potvrdil zničení tří ruských systémů protivzdušné obrany na okupovaném Krymu. Dva z nich byly zničeny při útoku, zatímco informace o třetím se stále upřesňují, uvedl server Kyiv Independent.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy