Pražský vrchní soud zrušil loni před vánočními svátky rozsudek kvůli nezákonným odposlechům, které u nového řízení před Krajským soudem v Praze nepůjdou použít jako důkaz. Pelikán dnes v televizním pořadu Otázky Václava Moravce České televize bez bližších podrobností uvedl, že stížnost se dopracovává a v nejbližších dnech ji podá.

Už dříve ministr řekl, že se podle něj v případu procesní vady, o nichž vrchní soud mluví, nestaly. S důvody zrušení rozsudku nesouhlasí ani státní zástupci.

Pražské vrchní státní zastupitelství se domnívá, že rozhodnutím byl porušen zákon. Před koncem minulého roku proto avizovalo, že návrh stížnosti připraví a předá k posouzení ministerstvu spravedlnosti.

Pražský vrchní soud zrušil rozsudek kvůli nezákonným odposlechům, které u nového řízení před Krajským soudem v Praze nepůjdou použít jako důkaz.

Soud by měl také znovu vyslechnout oznamovatele celého případu, bývalého policistu Libora Gregora. Podle vrchního soudu vypovídal "zjevně vyhýbavě a nekonkrétně oproti protokolu o podání vysvětlení".