Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Do školy v Litoměřicích vběhlo divoké prase

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Litoměřice - Postřelené divoké prase skončilo v neděli odpoledne po úprku přes Litoměřice v budově základní školy. Policie z bezpečnostních důvodů uzavřela okolí a přivolaný myslivec kance zastřelil.

Postřelený divočák běhal na Střeleckém ostrově. Odtud se vydal ulicí Jarošova do Michalské, dále pak do Krajské ulice, kde ho zachytil kamerový systém.

Pak běžel do parku Jiráskovy sady a pokračoval směrem k 6. základní škole v ulici U Stadionu.

"Divočák proběhl uzavřeným skleněným oknem do budovy ZŠ, kde se ho v šatnách strážníkům a policistům podařilo uzavřít," popsala městská policie na svém webu.

Témata:  divočáci Litoměřice zvířata myslivci

Související

Aktuálně se děje

16. července 2026 14:18

Mirai Navrátil odhalil, co si babička myslela o jeho hudbě

Radostnou vystřídala v osobním životě Miraie Navrátila smutná zpráva. Frontman jedné z nejpopulárnějších kapel se svěřil, že zemřela jeho milovaná babička. Zajímavé je, že nebyla až takovou fanynkou vnukovy hudby. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Houby

Houby i lesní ovoce. Ministerstvo odtajnilo, jak si Češi vedou při sběru

Každá česká domácnost, jejíž členové vyrážejí na sběr, si loni v průměru odnesla z lesa 6,2 kilogramu hub, 2,6 kilogramu borůvek a něco přes 1 kilogram malin. Houbařsky byl rok 2025 spíše podprůměrný. Vyplývá to z šetření Ministerstva zemědělství (MZe), který vyhodnotila Fakulta lesnická a dřevařská České zemědělské univerzity (ČZU).