Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Veterináři hlásí jedenácté ohnisko ptačí chřipky

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Praha – Už jedenácté ohnisko ptačí chřipky v Česku potvrdili dnes veterináři. Zároveň jde o první zaznamenanou nákazu v Libereckém kraji.

Jde o malochov drůbeže v Kadeřavci u Turnova na Semilsku. Je v něm zhruba 50 kusů drůbeže. Informoval o tom mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Pejchal, který dodal, že ptáci v chovu budou utraceni ve čtvrtek.

Chovatelé mohou dostat od státu za vybité kusy náhradu, musejí však o ni požádat do šesti týdnů od utracení zvířat.

Čtyři ohniska ptačí chřipky jsou nyní v jižních Čechách, čtyři na jižní Moravě a po jednom ve Středočeském a Olomouckém kraji. Úhyny volně žijících ptáků na nemoc byly zaznamenány i v Praze, ve Zlínském, Královéhradeckém nebo Moravskoslezském kraji.

Dnes bylo vedle ohniska v Libereckém kraji potvrzeno i první v komerčním chovu, a to v jižních Čechách.

Témata:  ptačí chřipka Liberecký kraj státní veterinární správa

Související

Aktuálně se děje

17. prosince 2025 13:47

Těhotná Kamila Nývltová odhalila pravdu o dvojčatech

Babyboom v českém šoubyznyse bude pokračovat i v dalších týdnech. Již nějaký čas například víme, že Kamila Nývltová je v očekávání. Se snoubencem se těší rovnou na dvojčata. Nejnověji fanouškům prozradila, jakého pohlaví děti budou. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy