Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policista Kadlec, který v opilosti naboural auta, byl obviněn. Hrozí mu až tři roky vězení

Autonehoda
Autonehoda
Foto: Pixabay

Praha - Policista Karel Kadlec byl obviněn za nabourání 29 aut na pražských Vinohradech, škoda byla vyčíslena na více než dva miliony korun. Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí až tři roky vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

"Je stíhán proto, že po požití alkoholu v kombinaci s dosud nezjištěnými léky nezvládl řízení vozidla a postupně narážel do vozidel stojících podél komunikace," sdělila mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová. Neuvedla sice jméno obviněného, ale z vyjádření je zřejmé, že jde o Kadlece.

Bývalý policejní pedagog a důstojník Kadlec boural v Praze v úterý 12. dubna. Případ vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů. Když ho policisté dostihli v Máchově ulici, tak nejprve odmítl orientační dechovou zkoušku a nechtěl policistům ukázat řidičský průkaz. Souhlasil však s převozem na lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Podle Zenklové mu bylo při kontrole naměřeno 1,31 promile alkoholu v krvi.

Kadlec se později za svůj čin omluvil. V prohlášení uvedl, že si uvědomuje následky svého jednání, nechce se vyhýbat odpovědnosti, chce zaplatit způsobené škody a spolupracovat s orgány, které jeho incident vyšetřují.

Témata:  Karel Kadlec dopravní nehody

Související

Aktuálně se děje

23. února 2025 9:39

Kateřina Pavlů debutovala. České biatlonistky obsadily dvanácté místo na MS

České biatlonistky obsadily dvanácté místo ve štafetě na mistrovství světa ve švýcarském Lenzerheide. V sestavě vedle zkušených Jessiky Jislové a Terezy Voborníkové nastoupily také dvě debutující juniorky Kateřina Pavlů a Ilona Plecháčová. Po výborném začátku se český tým pohyboval dokonce na čtvrté pozici, avšak mladé závodnice nakonec nedokázaly udržet nadějný výsledek. O vítězství Francie nebylo pochyb, od prvních metrů si štafeta této favorizované země vybudovala velký náskok a obhájila loňský titul.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

V Praze proběhla demonstrace na podporu Ukrajiny k třetímu výročí ruské invaze. (23.2.2025)

Staroměstské náměstí si připomíná výročí války: Historie se nesmí opakovat, apeloval Václav Vydra, vystoupil i Pavel

Staroměstské náměstí v Praze se v neděli zaplnilo tisíci lidmi, kteří si přišli připomenout třetí výročí začátku ruské invaze na Ukrajinu. Hlavním cílem shromáždění bylo vyjádřit solidaritu s ukrajinským lidem a apelovat na pokračování podpory země, která se již tři roky brání ruské agresi. Na pódiu vystoupil i český prezident Petr Pavel, který ve svém projevu zdůraznil, že vítězství Ukrajiny je v zájmu celé Evropy.