Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bývalý policista Kadlec podal dovolání, před nehodou prý alkohol nepil

Nejvyšší soud České republiky
Nejvyšší soud České republiky
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Brno - Nejvyšší soud (NS) se bude zabývat kauzou bývalého policejního důstojníka a pedagoga Karla Kadlece, který dostal podmínkou za dopravní nehody v opilosti

V prosinci obdržel NS Kadlecovo dovolání proti rozhodnutím Obvodního soudu pro Prahu 2 a Městského soudu v Praze, které Kadlecovi přinesly osmiměsíční podmínku a dvouletý zákaz řízení za nehodu v Nuslích.

Kadlec později stanul před soudem ještě za nabourání 24 aut na Vinohradech, za což dostal souhrnný trest 20 měsíců vězení se čtyřletým podmínečným odkladem a zákaz řízení na čtyři roky. Toto druhé rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 2 podle databáze InfoSoud už nabylo právní moc. Databáze obsahuje záznam o zpětvzetí odvolání.

Nejvyšší soud by se tedy měl zabývat jen trestem za nehodou v Nuslích, kde Kadlec v březnu 2015 naboural dvě auta. Při projednávání kauzy trval na tom, že ráno před před nehodou nepil alkohol, a že se tedy nedopustil ohrožení pod vlivem návykové látky. Podle verdiktu se ale podařilo vliv alkoholu jasně prokázat.

Kadlec dopoledne 10. března 2015 neubrzdil na náměstí Bratří Synků svůj jeep a narazil do auta ženy, která před ním zastavila, aby dala přednost chodcům na přechodu. Poté ve snaze odjet naboural ještě auto asistenční služby. Přivolaná hlídka mu naměřila 1,48 promile v dechu. Odběr krve po převozu k lékaři odmítl, protože lékař ho prý urazil.

Témata:  Karel Kadlec Nejvyšší soud dopravní nehody

Související

Aktuálně se děje

10:08

Michal David nechtěně v centru dění. Na plese na Kanárech se strhla mela

Michal David se nechtěně ocitl v centru dění během mely, která se strhla na plese na Kanárech. Nikdo z aktérů nechce z incidentu dělat velkou věc, jen jeden ostatně prozradil jakékoliv podrobnosti. Co se tedy stalo?  

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Slintavka a kulhavka: Na obě nemoci existuje očkování, proč je v EU zakázané?

V Evropské unii je vakcinace proti slintavce a kulhavce již více než třicet let zakázána. Toto vysoce nakažlivé virové onemocnění postihuje skot, prasata, ovce a další sudokopytníky a jeho šíření představuje značné riziko pro zemědělství i obchod. Přestože vakcíny proti tomuto viru existují, EU se rozhodla upřednostnit jiný přístup k ochraně hospodářských zvířat. Hlavní důvody tohoto rozhodnutí souvisejí s proměnlivostí viru, diagnostickými problémy i ekonomickými důsledky vakcinace.