reklama

Kadlec dopoledne 10. března 2015 neubrzdil na náměstí Bratří Synků svůj jeep a narazil do auta ženy, která před ním zastavila, aby dala přednost chodcům na přechodu. Poté ve snaze odjet naboural ještě auto asistenční služby. Později mimo jiné uvedl, že spěchal na svou přednášku na policejní akademii. Přivolaná hlídka mu naměřila 1,48 promile v dechu. Odběr krve po převozu k lékaři odmítl, protože lékař ho prý urazil.

"Jednoznačně bylo prokázáno, že pod vlivem alkoholu byl," konstatoval dnes předseda odvolacího senátu Václav Kašík, který Kadlecovu obhajobu označil za "umíněnou" a přístup k celé záležitosti za "absolutně nekritický".

O tom, že byl Kadlec opilý, svědčí podle soudce i mužovo chování na místě nehody. "Za světla přehlédne zastavené auto, za každou cenu se snaží odjet... Ke cti mu slouží, že řidičku neporazil a jednání zanechal," podotkl.

"Stojím si za tím, co jsem řekl: skutečně jsem alkohol před jízdou nepožil. Lékař z Bulovky nemluvil dobře česky a nemá rád policisty. Účastníci nehody ani zasahující policisté ze mě alkohol necítili," řekl dnes Kadlec soudnímu senátu. Už dříve prohlašoval, že je z výsledku dechových zkoušek "zděšen" a neumí si je vysvětlit.

"Člověk, který by měl čisté svědomí a byl by zděšen výsledky alkotesteru, by si nechal odebrat tělní tekutiny, aby se toho podezření zbavil," reagoval soudce.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama