Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Českém Dubu bylo kvůli výbuchu evakuováno 12 lidí

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: HZS Zlínského kraje

Český Dub - Dnes večer muselo být v Českém Dubu na Liberecku evakuováno 12 lidí. Důvodem byla exploze v kanalizaci. Na místě jsou hasiči a policisté.

K explozi došlo krátce před 19:30 na náměstí v Českém Dubu. "Vyrazilo to poklop jednoho z kanálů na náměstí a vzápětí druhý, šel odtud pak kouř. Nikomu se ale nic nestalo," řekl ČTK starosta Jiří Miler.

Z nedalekých domů byly podle něj preventivně evakuovány tři rodiny. "Zatím čekají v hospodě, až se budou moci vrátit domů," dodal.

Zda šlo o výbuch plynu, nebo něco jiného, hasiči a policie zjišťují.

Témata:  výbuch plynu hasiči

Související

Aktuálně se děje

12. června 2026 20:26

Z léčebny v Bohnicích utekl pacient. Může být nebezpečný

Z areálu pražské Psychiatrické nemocnice Bohnice v úterý v pozdních večerních hodinách svévolně odešel osmapadesátiletý pacient Jiří Slovák, který zde pobýval na nedobrovolné léčbě. Podle vyjádření policie hrozí, že se muž nebude schopen správně orientovat v čase ani v prostoru.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy